Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Už se to blíží...

Naši přátelé se opět, v plné zodpovědnosti jak je to u nich zvykem, připravují na jubilejní ročník svého turnaje. Zde (níže) je pozvánka a upoutávka na něj. Turnaj se už blíží a my se na účast opět těšíme...

 

Obrazek

 

 

Obrazek

Obrazek

 

 
          Zdravíme tímto naše přátele z Markgroeningenu a vinšujeme štěstí a zdraví. Buďte i bohatí, protože být bohatý na duchu je něco, co se u člověka nedá nahradit ničím....

 B.H.

Obrazek


    Fertig!
  
    Přijedou ve čtvrtek 30.11.2008.
   
   Večer -   společná večeře v Restauraci Pod Šostýnem.
     Pátek -   přijetí na Městském úřadu panem starostou, Muzeum+něco navíc,
                  oběd v Restauraci Pod Bílou Horou
                  odpolední sportování
                  večer - Slavnostní setkání v hotelu Stadion
    Sobota - všichni do Štramberka, nebo na mistr. zápas
                  oběd v Hotelu Šipka
                  sportování bowling
                  večeře v Restauraci Na statku
    Neděle - už jen rozloučení v restauraci hotelu Stadion

 

Obrazek

Na 22.ročník Mezinárodního turnaje přijeli i naši přátelé z Markgroningenu. Také proto, že se turnaj konal v roce 20. letého přátelství, byla atmosféra mezi našimi kluby báječná, což dokazuje i tento společný snímek, před odjezdem našich přátel domů. Očekáváme, že se na kopřivnickém "Oktoberfestu" opět sejdeme koncem října. To už budou oslavy v plném proudu....

 

 

 

 Přátelství. Co je víc?

Ve dnech 31.10. - 4.11.2007 byl náš klub hostitelem mladých volejbalistů
a doprovodu z německého Markroningenu.
S volejbalisty a činovníky z tohoto malebného městečka nedaleko Stuttgartu
nás spojuje dlouholeté přátelství, vždyť v příštím roce to bude již 20 let od první
návštěvy.
Pro mladé volejbalisty byl připraven bohatý program. Utkali se v přátelském
střetnutí s našimi kadetkami, trénovanými manžely Havlovými. Zážitkem byla pro
děvčata zcela jistě jízda na koních ve frenštátské jízdárně a několik společných
posezení s našimi chlapci, juniory.
Celá skupina hostů a hostitelů se sešla i na hřišti, kde si zahráli všichni,mladí
i bývalí volejbalisté a to s obou stran a vůbec nevadilo, že někdy tvořil věkový rozdíl
neuvěřitelné půl století.
Mezi našimi hosty byli i trenéři a členové oddílu, který pravidelně přijíždí na
turnaje v Kopřivnici. Přivítali jsme Arne Millera, Oli a Reginu Weissovy, rádi jsme
také viděli Eddu Búhler, Klause Duppera i Edith Sautter.
Akce byla organizačně a časově náročná a přesto bude patřit mezi ty, na něž
budeme pyšní. Přispěla k tomu většina členů našeho výboru a zejména nadšení,
obětavost a nasazení Mirka a Petry Gilarových.
Díky Mirku a Petro!
 


Zpracoval: M.Neuschl


Je rozhodnuto.

Po informacích ze strany našich přátel z Markgoningenu se výbor KV Kopřivnice, na své schůzi dne 10.12.07 rozhodl, že doporučí našim členům a příznivcům účastnit se setkání ve dnech 20.3.-23.3.08 v místě, o kterém se píše v emailu, přišedším z Markgroningenu.
Termín, místo a způsob oslav 20.letého přátelství mezi našimi kluby bude zajišťovat J.Tandler a ing.M.Neuschl v době, která se bude blížit měsíci srpnu, nebo začátku listopadu 2008.
Informace o možnostech ubytování, stravování a samotném místě setkání (20.3.08) může podat J.Tandler a J.Konůpka.

B.Habarta,11.12.07


Něco se děje.

Předseda klubu J.Tandler informoval členy výboru na včerejší schůzi o tom, že přátelé z Markgroningenu budou na své schůzi (25.2.08) rozhodovat o způsobu oslav 20.- ti letého trvání přátelství mezi našimi kluby.
S netrpělivostí očekáváme nové zprávy, které by tentokrát byly konkrétnější a hlavně pozitivnější.
.
BHabarta, 19.2.08

Ozvali se naši přátelé...:

Hallo Mirek, liebe Freunde in Koprivnice, 
auch wir haben in unserem Klub diskutiert, und es ergab
sich folgendes Ergebnis : 
Wir wollen gerne zu Euch nach Koprivnice kommen, um das 20-jährige Jubiläum
unserer Freundschaft zu feiern.  
Als Termin wäre von uns gewünscht :
 
30.10.2008 - 02.11.2008 .
 
Wenn der Termin für Euch auch okay ist, dann gib mir bitte Antwort.
 
Liebe Grüße an alle Freunde

# VW
 
P.S. Die Koordination des Jubiläumsbesuchs liegt
in meinen Händen, so schließt sich der Kreis :
Reiseleiter 1988 : VW
Reiseleiter 2008: VW

Bř.Habarta, 6.5.08

Paráda, přijedou k nám....

  Už se zdálo, že veškeré snažení obou klubů, v Markroningenu a v Kopřivnici, které pojí dvacetileté přátelství, každoroční sportovní styk, mnohá osobní kamarádství nebude slavit úspěch.

Páni, dámy, opak je pravdou. V červnu pojedou naši sportovci a zesílená skupina přátel do Markgreningenu na jejich mezinárodní turnaj a ve dnech 30.10. - 2.11.08 přivítáme v Kopřivnici všechny z druhé strany, kteří se chtějí účastnit oslav zmíněného jubilea.

Je nasnadě, že kvalitně připravit přijetí v době kdy Kopřivnice slaví 60-ti leté povýšení na město , program a způsob oslav, není práce jednoduchá a přinese sebou pár starostí. Jsou to ale radostné starosti.
Bř.Habarta, 7.5.08

V plném proudu

jsou přípravy našeho klubu a zejména jeho činovníků při práci na zabezpečení důstojných oslav 20. letého přátelství s volejbalovým klubem v Markgroningenu.


Neudělám, myslím, chybu, když se s vámi, čtenáři našich stránek, podělím o tom, jak budou oslavy asi vypadat. Vše se samozřejmě odvíjí od skutečnosti, kolik přátel z BRD nakonec toho dne 30.10.2008 k nám přijede. Již dnes je však jisté, že budou ubytováni v rodinách zdejších volejbalistů a přátel klubu, zabezpečeno je i ubytování v Penzionu pod Bílou Horou. V inkriminovaný čtvrtek začneme společnou večeří, druhý den se vydáme k přijetí na kopřivnickou radnici. Dopolední program bude dále pokračovat návštěvou Muzea a když se podaří, tak i polygonu v areálu Tatry. Na odpoledne chceme připravit společný oběd ve stylové restauraci, pak přátelské měření sil ve volebale ve sportovní hale SOUs. Když bude třeba, tak se před večeří osvěžíme a bolavým svalům ulevíme společným "čácháním" v plaveckém bazénu.

Vyvrcholením společných oslav bude zajisté společenský večer u příležitosti 20. let přátelství, vzpomínek a zážitků. Přejeme si, aby program dotvořilo pár překvapivých vystoupení kopřivnických umělců a umělce v profesi barman. Živá hudba a pro mladší diskotéka v přilehlé místnosti restaurace hotelu Stadion, přítomnost hostů, kteří se podíleli na zrodu tohoto nevšedního přátelství jistě podpoří dobrou atmosféru pátečního večera.

To už bude sobota a příležitost, jak se zbavit nepříjemných příznaků uplynulého večera procházkou do Štramberka, kde se naobědváme. Pozdně odpolední a večerní program bude možná jen odpočinkový. Ale kdo ví...? Možná se bude házet koulema, možná u ohně s harmonikou.....

A v neděli? To už se sejdeme, abychom při odjezdu ještě jednou společně zvolali - " Wir danken ihnen, uber 10 jahre schon wieder !", nebo "Děkujeme, za 10 let znovu!.

Bř.Habarta, 18.7.08 


 


 

 

  

 


 

Obrazek

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

Poslední fotografie

Archiv

Kalendář
<< duben / 2019 >>