Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

 

    Úderem 19 hodiny a třiceti minut vše nezačalo. Nejprve si skupinka lidí kolem M.Gilara musela vybojovat nelehkou bitvu o to, zda se vůbec vyplatí organizovat a uskutečnit první volejbalový ples v Kopřivnici. Vytáhla argumenty pro konání, leč proti nim stáli oponenti se svými argumenty. Ve při nakonec zvítězila a pak bylo třeba sehnat mnoho pomocníků, oslovit a požádat potenciální příznivce volejbalu, aby se neváhali zviditelnit coby sponzoři tomboly, sehnat narychlo programová vystoupení, protože nabídka ke konání plesu přišla někdy v listopadu. Lístky, propagace, sortiment v bufetu, šatnářky, výzdoba, přívoz a odvoz propriet a technologií a hlavně přesvědčit lidi, aby na ples vůbec přišli, protože, co si budeme namlouvat, bez lidí není ples pořádný a bez lidí také nejsou peníze na úhradu nájmu sálu a na muziku.

 

 

 

 

 

 

 

 

      Tak tedy, bylo 19:40 a na sále už kroužil první pár, protože muzika začala velmi mile bluesem od Procol Harum. S přibývajícím časem se sál plnil nablýskanými děvčaty a vymydlenými chlapy v oblecích, návštěvníky přivítal zakládající člen volejbalu v Kopřivnici, pan Arnošt Polášek, za jevištěm se na plátně odehrávala přehlídka všech možných dobových dresů na  volejbalistech, neboť se jednalo o sondu do historie, Mirek Veřmiřovský s Hankou Pokludovou dali vzpomenout na průvodcovská dueta z nedávné televizní produkce, a hudba hrála a břinkala, a lidi neprodyšně uzavřeli prostor před bufetem a tancovalo se, ale ještě před tím, se hosté mohli pokochat nad mladými a ohebnými těly vystupujících tanečnic i nad urostlými svalnactci v break dance. Mě obvzlášť potěšilo hudební těleso s pozounem, trubkou a kytarou. A zpívalo se a pískalo, a udělovaly se i karty od rozhodčích, to už se přiblížila tombola a půlnoc.V tu chvíli se už nikdo nemračil, objímali se i bývalí soupeři (i já se Sedláčkem z Frenštátu p,R., který mě před tím nepovažoval za dobrého rozhodčího), někteří se dokonce líbali...., pravda jen ti mladší. A skotačilo se dále, na sále "válčili" překvapivě i lidé s tituly (náš místopředseda, nebo i právník).Hudba si dala říct a produkci prodloužila a poslední návštěvníci zavírali sál v 5:30 hod.

      Prádní věc se tedy podařila. Ještě dojde k počítání, kolik že všechno stálo a i když to dnes ještě není podrženo a sečteno je jisté, že se volejbalisté  předvedli. Poděkování patří všem pomahačům a nebudu sám, který si myslí že zejména Mirkovi Gilarovi za jeho fyzickému a duchovnímu převědčení o správnosti vynaložené práce, štramberským volejbalistkám, našim dříve narozeným ženám, že přišly v doprovodu svých manželů. Byl jsem rád mezi vámi všemi přátelé....

Ps: Fotky utřiďuji a co nejdříve budou na našich stránkách.

 

Bř.Habarta, 24.1.11

     

     

Ve Fryčovicích

pořádali jako každý rok o první sobotě tradiční turnaj. A jako je už tradicí startovali na něm i kopřivničtí matadoři s Jirkou Pustkou, Zdenou Svobodou, Honzou Slovákem a dalšími sportsmany. Opět se porvali s dalšími čtyřmi družstvy a opět se za svůj výkon nemuseli stydět. Obsadili nakonec 2. místo za což jim chvála...

Bř.Habarta, 19.1.11

 

 

Zatím co

naši junioři a muži zahájili své boje ve druhé polovině svých soutěží, pozvaly si juniorky ke kontrolnímu turnaji své soupeřky, se kterými se setkají ve finálové skupině KP, ze které vzejde postupující do kvalifikace o 1.ligu.

     V sobotu 15.1.11 tedy přijela do Kopřivnice družstva z VK Raškovic, TJ Frýdlantu n.O. a DTJ Polanky n.O..Turnaj se odehrál zajímavým způsobem, každý zápas na odehrané tři sety, když každý vítězný set znamenal jeden bod. Tak se stalo, že naše juniorky porazily všechny své soupeře poměrem 2:1 a raškovická děvčata byla jednou poražena a přesto měla nakonec stejný počet bodů jako naše, neboť jednou zvítězila 3:0. O pořadí tedy rozhodoval poměr míčů, který byl pro naše barvy příznivější. Co turnaj přinesl, kromě našeho vítězství v něm? Hezké bylo, že člen klubu Z.Svoboda přinesl nejlepším hráčkám čerstvou pizzu (nejlepší nahrávačkou se stala Kristýna Michálková z Kopřivnice), potěšující byl projev našeho družstva a jeho bojovnost v poli, přinesl však i podněty k trenérským zamyšlením, jak propříště zamezit, aby naše děvčata neměla tak často výpadky ve své výkonnosti a "vyhrané" sety neprohrávala. Ono to je vždycky tak - vítězství potěší, ale....

Bř.Habarta, 16.1.11

 

 

Juniorky

si změří síly před finálovou skupinou KP se všemi účastníky ještě před zahájením bojů o postup do vyšší soutěže. Stane se tak na turnaji v tělocvičnách ZŠ 17.listopadu v Kopřivnici, tuto sobotu 15.1.11 od 8:30 hodin.

     Přijedou děvčata z Polanky n.O, Raškovic a Frýdlantu n.O. a čeká se lítý boj, protože naše holky jsou odhodlány dokázat, že na ligu mají. Škoda několika zranění, nicméně, kdy jindy by měly dostat i další příležitost, než na turnaji. A tak se všichni těšíme, že v pořadí již druhý "podnik" v letošním roce, pořádaný naším klubem volejbalu bude opět organizačně a spotovně úspěšný.

Bř.Habarta, 12.1.11

 

Jen

co dozněly výbuchy petard a lidi se přestali objímat a přát si vše nejlepší, zapomenouct na fakt, že lépe už bylo a to nejen ve zdraví - přišla druhá sobota v novém roce a do Kopřivnice se sjela nejlepší čtyři družstva juniorské ligy z tohoto regionu, aby byla spoluúčastna kontrolního turnaje. Začátek turnaje byl symbolický, když hned před prvním utkání  se dostalo rozhodčímu potlesku, neboť zapálil prskavku a přál všem volejbalistům šťastný nový rok a to i anglicky. A pak to začalo. Naši nastoupili proti družstvu ŠSK Beskydy, vedli do stavu 14:11, pak se vše otočilo a následných 9 bodů získali servisem beskydští. Kdo čekal v dalším setu obrat, nedočkal se. Jakoby kluci z Frýdku-Místku měli větší chuť ke hraní a to se jim vyplatilo. Hra našich nebyla ani v dalších utkáních se Slavií Havířov a s TJ Novým Jičínem o mnoho lepší, to spíš soupeři nebyli již tak dobří jako beskydští. Turnaj skončil jako začal, v příjemné atmosféře, zvítězil ŠSK Beskydy, naši byli nakonec druzí a mohou se tedy připravovat na nadcházející mistráky ještě pečlivěji, neboť kontrolní turnaj ukázal, že do optimální formy nemají blízko.

Bř.Habarta, 9.1.11

 

Skvělá zpráva.

        Organizace 1. Volej bálu se zdárně rozvíjí, již dnes je jisté, že zahájovací slovo pronese pan Arnošt Polášek (z čehož má mnoho lidí velkou radost), důležitou roli kustoda večera přijal ing. Miroslav Veřmiřovský - volejbalista a také vzdělaný člověk, tombola se úspěšně plní cenami, v doprovodném programu mimo jiných vystoupí skupina 18 dívek a předvede vítěznou sestavu z Mistrovství světa ve scénickém tanci, pozvání přijali i volejbalisté z Českého Těšína...., prostě paráda.

Bř.Habarta, 6.1.11

 

 Je první pondělí v novém roce.

      Sedím u kávičky , vyměnil jsem na úvodní straně našich stránek letopočet  založení našeho klubu na 66 a tu mě napadlo, že tuto historii, nebo vlastně dědictví po těch, kteří volejbal v Kopřivnici zakládali musíme chránit a oživovat i nadále.

       Dá se to tím, myslím si, že zapojíme naší invenci a svou chuť proměníme v práci do mládeže, nebo do výboru, nebo prostě jen tak, příležitostně - pro volejbal. Obecně se dá napsat, že volejbal v Kopřivnici zažil v loňském roce vše. Od neradostných výsledků po radostné, od neustálého hledání možností jak finančně zajistit chod klubu až po radostné zážitky při pořádání turnajů našich, či spřáteleného klubu v Markgroningenu. K tomu patří i společná vánoční setkání s pamětníky klubu, taky vzpomínky nazemřelé přátele, byli jsme u Smolákových, byli jsme s Rýdlovými a vzpoměli, jak jsme s Mirkem Rýdlem společně neperspektivní volejbalisté, porazli Havlovo Áčko na turnaji v Hodslavicích. Taky jsme se zase s Mirkem Konůpkovým  setkali  Dolou Cochlarem a jeho Zdeňkou. Všude jsme museli odpovídat , jestli volejbal v Kopřivnici ještě "žije", co uděláme, aby jen neskomíral, aby muži měli své nástupce, aby......

      Kdo nic nedělá, neví skoro nic, jak je těžké být samostatným klubem a závislým skoro jen na vlastních zdrojích, kdo nic nedělá, neví nic o tom, jak je těžké prosadit volejbal do "zájmů" škol a jejich tělocvikářů, kdo na vše kašle neví, že potřebujeme každou "ruku". A tak každý, kdo má dnes na starosti volejbal v Kopřivnici pomáhá seč může. Někdo tím, že přijal nevděčnou úlohu šéfa hospodaření (M.Neuschl), někdo tím, že se pokouší obnovit zašlou slávu ženského volejbalu (Z.Grabovský), další třeba tím, že "klepe na dveře" sponzorů (J.Tandler), jiný zase tím, že vtlouká do hlav kopřivnických "papalášů", že volejbal je zde (M.Gilar), další  ví, že je nutno propagovat náš sport neustále (M.Konůpka).

     Co myslíte vy? Bude jejich snaha úspěšná i v novém roce 2011?

Bř.Habarta, 3.1.201

1

 Tak to prostě je.

Lidi se ke stáru mění a to nejen povahově, , ochabují svaly všeho druhu, ztrácí se síla, dynamika, někteří ztrácejí i míru soudnosti. Navzdory tomu všemu popsanému existuje v Kopřivnici skupina lidí mužského i ženského pohlaví, kteří jakoby chtěli popřít výše uvedená fakta.

      Ta chlapská skupina minulou sobotu absolvovala poslední turnaj z kategorie Turnaje 4 měst, když organizátory byli tentokrát podobní nadšenci z Bílovce. Našich bylo více do počtu, takže nahradili chybějící Frenštát p.R. družstvem číslo dvě. Za to první startovali Z.Grabovský, Z.Lichnovský, R.Hykel doplněné mladíky J.Gilarem, F.Komorovským a Lukášem ze Studénky. Za to druhé naši - Z.Svoboda, M.Gilar, J.Pustka a i když se snažili sebevíc a svedly třísetové bitvy porazili jen Bílovec. Zato parta kolem Z.Grabovského porazila všechny přesvědčivě, jenže se zdálo, že již hrají na kyslíkový dluh. Turnaj neskončil poslední smečí, nýbrž posledním pohárkem živé vody, který vrátil naše hráče z bezvědomí do reality, kdy až teprve tehdy si uvědomili v jakém krásném prostředí (bílovecké haly) hráli.

Bř.Habarta, 20.12.10

dsc00023.jpg

 

Všechno dobře dopadlo.

       Tradiční klubová "Vánoční besídka" přinesla mnoho překvapení. Především neúčast ani jednoho hráče z družstva mužů mrzela, na druhé straně přišli všichni, kteří mají rádi volejbal, juniorky, junioři, výbor klubu, trenéři juniorů, nechyběl i Láďa Váňa a příjemným překvapením byla i účast "babiček", hráček, které svého času skvěle reprezentovaly tatrovácký volejbal, dorazil i Pepík Socha, zvaný Kvak, Roman Kolář i Zdeněk Svoboda, nechyběl ano Honza Slovák, Mirek Veřmiřovský a hlavně Láďa Váňa, člověk, který se podílel na vzniku volejbalu v Kopřivnici.

       Výzdoba bufetu haly SOUs měla vánoční charakter, místností se linula vůně vánočního punče, štoly, jedličkových větviček a obrovského množství pochutin vánočního i vepřového druhu. Nálada byla jedinečná a to nejen vlivem všech možných pálenek, které hosté přinesli sebou. Nejen k poslechu, ale i tanci (to snad ještě velká tělocvična asi nezažila) vyhrávaly krásné vánoční melodie a to i během turnaje, kterého se zúčastnila čtyři vylosovaná družstva. Pak nastal čas vyvrcholení večera - volejbalový zápas výborových činovníků proti juniorkách, to aby zase výbor jednou v tradičním klání zvítězil, když loni s juniory prohrál. A to bylo další překvapení, neboť juniorky v utkání zvítězily a to právem. Pravda, někteří s přítomných konstatovali, že největším soupeřem výboru bylo množství zkonzumovaného punče některých z družstva a jejich oslabená squadra (někteří,snad aby se nestali svědky tohoto potupení odešli dříve domů), vítězství juniorek bylo však zasloužené.

      Nikomu se nic vážného nestalo, takže lze konstatovat, že volejbalová rodina se zase jednou sešla (bohužel opět bez mužů z "Áčka"), aby spolu uzavřela volejbalový rok. O tom všem, později předložím i fotomateriál, tak se těšte....

Bř.Habarta, 19.12.10

 

6443565.gif

 

 

Pár rad.

      Místenky na 1.Volej bál v Kopřivnici (22.1.2010) můžete získat již tento pátek 17.12.10 od 16:00 hod. na sportovní hale SOUs, také v Městském informačním centru v Kulturním domě a rovněž na Sauně štramberské Sokolovny a to od 4.1.2011.Kdo přijde dřív, má lepší výběr.

 

 

 

small_topim-se.gif.jpg

 

 

1. Volej bál v Kopřivnici

      bude v Katolickém domě a to v sobotu 22.1.2011. První starosti již má Mirek Gilar, jako hlavní pořadatel za sebou. Muzika zajištěna, plakáty vytištěny, vstupenky se budou prodávat již na klubové "Vánoční besídce" v pátek 17.12.10 v hale SOUs, od 16 hodin. Snad se neproviním vůči pořadatelům, když zveřejním že ples zahájí jeden ze zakládajích členů volejbalového klubu p. Arnošt Polášek, že s organizací budou nápomocny i štramberské hráčky, že jídla a pití bude do sytosti, že pozvánka k účasti doputuje k našim přátelům v Markgroningenu, že se dá očekávat i účast hráčů i hráček co v minulosti okusili kopřivnický volejbalový chlebíček, že se chystá tombola a drobný doprovodný program, že jsou zváni i ostatní pravidelní účastníci našeho Mezinárodního turnaje mužů a žen, že bude přítomen i hasič v uniformě, že však hasit žízeň účastníků nebude, že toto budou mít na starosti děvčata ze Štramberka,..... že jsou všichni příznivci, hráči, hráčky, rodiče našich žaček i dorostenců a dorostenek, funkcionáři a vůbec přátelé volejbalu zváni - je nasnadě.

Bř.Habarta, 9.12.10

 

V Senátu Parlamentu České republiky.

 

 habarta_avsichni.jpg

 

      Přesto, že sněmovna v parlamentu nemá valnou pověst, rozhodl jsem se přimout pozvání ČVS k účasti na slavnostním setkání jubilantů a význačných pracovníků volejbalu v Senátu. V pátek 28.11.10 jsa obklopen  funkcionáři a rozhodčími byl přítomen i dnešní místopředseda Senátu Přemysl Sobotka, předseda ČVS Zdeněk Haník, místopředseda ČVS František Kopecký, předseda KSV Miroslav Vyhlídal a mnohými významnějšími lidmi, než za jakého se považuji já. Atmosféra setkání byla výjimečná také tím , že se sešly osobnosti, jejichž výsledky práce hovořily za ně.Namnoze se sice někteří poznávali jen ztěžka, léty se člověk mění nejen v charakteru a povaze, přesto to byli právě oni, kteří "svému" volejbalu věnovali celý doposavadní život. Tento fakt a také hodnoty z něho vyplývající, tedy tradice a dědictví, které zanechali mladším by se nemělo promrhat, jak poznamenal Z.Haník. Přemysl Sobotka se představil jako sympaťák, krátkou vzpomínkou připoměl svá závodnická léta a mě bylo příjemné si potřást s oběmi jmenovanými už také proto, že znám jehich postoje proti diktatuře všeho druhu. Pak už došlo na malé občerstvení, prohlídku Valdštejnského paláce a hybaj domů. Líbilo se mi tam, byl jsem zase jednou mezi svými, pokud tato nadsázka nikoho neurazí...

Bř.Habarta, 29.11.10

 

 

Jakoby ani nebylo po volbách.

       Ve čtvrtek 25.11.10 téměř naplnilo na 35 hostů restaraci hotelu Stadion, aby společně se mnou a Mirkem Konůpkem byli účastni volné tribuny, pořádané ASK Kopřivnice na téma "jak dál v kopřivnickém sportu".

       Překvapení všeho druhu nenechala na sebe dlouho čekat. Postarala se o to nebývalá účast současného vedení Kopřivnice, paní Rysovou, pana Kopečného, pana Pospěcha, pana Janka a pana Telaříka nevyjímaje. Besedu zahájil prezident ASK pan Knězek výstřelem z revolveru řka, že tímto odstartoval nové sportovní dění v Kopřivnici. Nebylo tomu tak. Ostartoval nejprve zebrubný příspěvek pána (prosím o prominutí, zapoměl jsem jméno) z ústředí ČSTV, pak si vzal slovo sám a dlouze připomínal úspěchy sportu v dobách minulých. Vystoupil i p. Kopečný, aby se pokusil objasnit, jak bude, nebo nebude podporován sport v Kopřivnici. Posluchači se však nedozvěděli vcelku nic nového, načež si vzal slovo p. Telařík, který jako vždy by si věděl rady, ale jako vždy "nechtěl si předem vystřílet všechny patrony". Hovořil také Lojza Havel, p.Krejčí, nestor kopřivnického sportu p. Polášek, také já, abych připoměl, že bychom měli zapomenout na minulé "bohaté" časy podpory n.p.Tatra a hledat možnosti jak komerčně využít stávající možnosti vlastníka sportovišť i k jiným účelm (zimní stadion, letní stadion, opuštěné prostory volejbalových hříšť po junácích a pod.). Účast či pozvání k diskuzi na tomto setkání byla předmětem mého pokračujícího příspěvku, nepovažoval jsem v něm za správné, aby do toho, jakým způsobem se bude kopřivnický sport v budoucnu ubírat mohli mluvit jen pozvaní a ti co jsou ve sdružení ASK. Nebýt totiž toho, že náš klub schůzuje ve stejné místnosti, nedozvěděli bychom se o konání této akce. Pak si vzal slovo ještě Mirek Konůpka, poděkoval za doposavadní podporu města při financování nájmů při sportování mládeže, to už byl pan p. Kopečný novodobě pověřen řízením sportu v městě Kopřivnici mimo místnost. S výsledkem jednání vás nemohu seznámit. Různé osobnosti si ve svých vystoupeních zaměnily význam tohoto setkání za svou informaci o tom, jaká je dnes mládež, jací jsou trenéři a jaké byly předvolební sliby. Jedno je možná jisté. Aby práce městského odboru, který má na starosti sport byla veřejnosti nabídnuta k možnému ovlivnění bylo naznačeno, že se utvoří městský poradní orgán z vyvolených zástupců jednotlivých oddílů. Položil jsem tedy paní Rysové jednoduchou otázku, kdy k tomu doje. Odpověď trvající asi 12 minut mi radost nepřinesla. Zněla -v co nejkratším čase. To už si z nás vystřelil moderátor programu p. Knězek podruhé a doslova. Výstřelem ze stejného revolveru oznámil konec diskuze.A jelikož jsem v ten večer nezbystřil nikoho z médií ani místních, rozhodl jsem se své zážitky popsat sám.
 

Bř.Habarta, 27.11.10

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

Co nás ještě čeká?

        Než začneme, jak bývá zvykem, bilancovat starý sportovní rok budeme si moci ještě shlédnout několik utkání našich družstev. Tedy ještě letos, v neděli 28.11.10 budou naši muži hostit družstvo Ostravské univerzity a rovněž další neděli zavítají k nováčkovi soutěže do Polanky n.O. Ženy mají svou prvou polovinu KP II.třídy za sebou a k prvnímu utkání v novém roce nastoupí až 5.3.11. Prvoligoví junioři budou pokračovat v tomto roce v sobotu 5.12. na domácí půdě, když se "změří" s juniory z Chocně, poslední letošní mistrák odehrají 18.12. v Havířově. Juniorky startující v KP mají před sebou ještě tři utkání a nebudou ledajaká. V neděli 28.11. se doma střetnou se Svinovem (3.místo), pak 5.12. v Orlové a na závěr roku 12,12, doma s první Polankou n.O.
 

Bř.Habarta, 24.11.10

mic-do-stranek-1.jpg

 

Dorazila zima
 

     a právě v tu chvíli by bylo myslím vhodné informovat všechny příznivce kopřivnického volejbalu o tradiční akci, pořádané klubem.

SPORTOVNÍ ZAKONČENÍ ROKU 2010

aneb Vánoční besídka

se bude opět konat v hale a bufetu SOUs v Kopřivnici, v pátek 17.12. od 16:00 hodin. K vidění  a přátelskému "pokecání" budou i senioři, dřívější hráči, pamětníci, proběhne i malý turnaj vylosovaných družstev, zlatým hřebem programu bude utkání mezi výborem (i s trenéry) proti družstvu juniorek KP. Malé a stylové občerstvení by mělo být také zajištěno, očekává se, že se na stolech objeví i vánoční cukroví, nevyjímaje ani vánoční punč.

Vánoce jsou za dveřmi, přijďte se pobavit.

Bř.Habarta, 24.11.10

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

Ples bude v Katolickém domě!

      Ač se na včerejší schůzi výboru volejbalového klubu dalo předpokládat, že dojde k neřešitelným sporům výsledek pře o konání 1. Volejbalového plesu dne 22.1.2011 nepřinesl hádky. Obě skupiny, nejprve hájící své argumenty se nakonec hlasováním shodly na faktu, že ples se konat má a s organizací pomůže celý výbor a všechna družstva. Už nemá smysl vyjmenovávat jednotlivá úskalí organizace a financování této akce, také je zbytečné polemizovat o jeho smyslu. Jdeme do toho.
 

Bř.Habarta, 19.11.10

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

Z jiného soudku.

       Nic naplat, soutěže všeho druhu, sportovní nevyjímaje, mají svá pravidla, kterými se soutěžící mají řídit. Účastníky jednotlivých soutěžení jsou, a asi to tak bude ještě další desetiletí, rozhodčí, kteří by měli dbát na jejich dodržování. Doufám, že již neplatí rčení, že slovo rozhodčí vzniklo z významu slov - rozhodnout zápas. Také proto, aby tomu tak nebylo jsou pravidelně komisemi rozhodčích zváni k získání rozhodcovské licence noví adepti. Poslal jsem na všechna okresní družstva, startující v krajských soutěžích apel, aby se k semináři rozhodčích III.třídy, který se má konat 9.-10.4.2011 přihlásili ti, kteří se chtějí pustit do rozhodcovského "řemesla". Výsledek nebyl nijak povzbudivý a tak připomínám znovu, že předběžný zájem k vykonávání této činnosti mohou všichni (od 16 let) směřovat na mou osobu do konce letošního roku.

      Po loňské zkušenosti s účastí rozhodčích našeho okresu na 1. ročníku krajského turnaje rozhodčích (Memoriál Z.Lišky), kde naši statečně bojovali oznamuji, že další, 2. ročník bude opět v Ostravě, v červnu r.2011. Přál bych si, abychom byli ještě silnější a tak všechny kolegy rozhodčí vyzývám ke včasné správné životasprávě a k účasti lonisenezúčastnivších se kolegů.
 

Bř.Habarta, 16.11.10

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

Život není černobílý, neboli -jsou věci smutné i veselé...

        Sobota 13.11.10 se zapsala do kroniky volejbalových výsledků černým písmem. Prohráli naši junioři, proháli naši muži, prohrály naše ženy a všichni na domácích hřištích. Nic dramatického z tohoto faktu však nevyplývá. Junioři měli za soupeře doposud neporažený celek 1.ligy z Üstí n.O., muži se bez úspěchu snažili vzdorovat druhému celku KP I.třídy, ženy nestačily na druhý celek tabulky KP II.třídy. Pokud všichni bojovali a odevzdali co nejlepší výkon  můžeme prohlásit, padli na kolena, ale nezůstali ležet.

      Klub volejbalu v Kopřivnici, ač mu není lehko a v pokladně nejsou statisíce žije i nesoutěžním ruchem. Na pátek 17.12. od 16:00 hod. v tělocvičnách a bufetu SOUs připravuje předvánoční setkání volejbalistů všech generací, klubových příslušníků, kteří soutěží i nesoutěží, příznivců a přátel, aby se společně, ve stylové atmosféře, jak se na správnou rodinu sluší a patří sešli, poklábosili a zahráli si volejbal. Vyvrcholením má být utkání výboru našeho klubu proti zdravým volejbalistům opačného, než mužského pohlaví. Po loňské porážce od juniorů se totiž výbor rozhodl, že se tentokrát postaví proti družstvu juniorek, hrající KP. Prostor se určitě najde i pro tradiční malý turnaj družstev, vylosovaných z klobouku. Snad zavoní i vánoční cukroví nebo vánoční punč. Zvláště srdečně jsou zvány i volejbalistky, které dříve udivovaly svými výkony a i nyní se sdružují a hrají se Stáňou Hyklovou, Martou Štefkovou a dalšími.

      Za týden po Novém roce, tedy 8.1.2011 pořádá klub kontrolní juniorský turnaj za účasti čtyř družstev, tentokrát však v tělocvičně na Zimním stadionu, možná, že se najdou odvážlivci, kteří si vezmou "za své" uspořádat 1. Volejbalový ples (22.1.11), ale to už je na další samostatný příspěvek, který jistě připravím....,
 

Váš Bř.Habarta, 14.11.10
 

 

 

 Křest ohněm

     čeká v sobotu 13.11.10 naše juniory na domácí palubovce (SOUs) od 11:00 hod. Budou totiž hostit doposud neporažené družstvo první ligy juniorů - TJ Jiskru Ústí nad Orlicí a zdá se, že tento dvojnásobný duel bude mít podstatný vliv na konečné umístění našich.

     Bylo by dobré, aby se naši kluci koncentrovali, bojovali o každý míč, o každý bod, o každý set. Jen tak mohou čelit výbornému soupeři, který v 8 zápasech ztratil jen 5 setů. Podaří-li se jim dvakrát zvítězit bude to bomba. Odejdou-li poraženi po boji, mohou být alespoň spokojeni, že se bez boje nevzdali.
 

Bř.Habarta, 9.11.10

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

Také patří do rodiny...

fotografie0008.jpg

          Řeč je o rodině volejabalové. Květa Čípová, dlouholetá hráčka druholigových Hodslavic, nyní hrající za stejné družstvo v Okresním poháru právě v tuto chvíli a dni (4.11.10) přebírá ocenění za získané 1. místo v ročníku 2009-2010 z rukou předsedy Okresního volejbalového svazu Mirka Vyhlídala. Při té příležitosti se povídalo, jak jinak než o volejbalu a taky trochu pojídalo - dva chlebíčky snědla Květa a dva já.
 

 

Bř.Habarta, 4.11.10

 

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

Malé zamyšlení s nejistým výsledkem.

      Vždy když dojde ke věcem a událostem, které hraničí s nevhodností adekvátní reakce jsem na pochybách. Jako v případě bombardování Bělehradu, nebo invaze do Iráku, nebo i v daleko obyčejných situacích, kdy třeba velejbalové reprezentační družtvo žen odmítne reprezentovat svou vlast pod tím, či oním trenérem, nebo tehdy, kdy ne zcela čestně vzejde z "urychlených" voleb nový předseda Českého volejbalového svazu. Přemýšlím, jestli je správné, abychom proti vrahovi použili jeho metod, jestli má mít zloděj právo čekat až mu zlodějnu někdo prokáže, jestli mám mít podvodník stejná práva jako člověk veskrze čestný.

      Odpovědi nejsou dozajista jednoznačné. Kdyby nebylo "Bělehradu" byl by možná Miloševič dodnes hájen svými Srby a nikdo by na něj neměl i když by pokračovali v genocidě zbylých národů v bývalé Jugoslávii, v Iráku nenašli zbraně hromadného ničení, provalila se však skutečnost, že Husajn byl masovým vrahem Kurdů a mnoha stovek opozičních jednotlivců, nebýt podivné volby předsedy ČVS byl by "u vesla" stále tentýž člověk, kterému do hospodaření s financemi nikdo neviděl, ba co víc, nikdo by se asi o to nepokusil, neboť bývalý předseda si nenechal do ničeho mluvit.

      Reprezentantky si vydobyly změnu trenérky Krempaské doposud nevídaným způsobem. Bylo to správné? Viděli jste někdy něco podobného v ostatních sportech? A přesto. Dosáhly svého, a já věřím, že kdyby tomu tak nebylo, nebylo by současných volejbalových krásných prožitků, které nyní sledujeme na MS, naše by téměř neporazily olympijské vítězky z Brazilie, neporazily by dvojnásobné mistryně Evropy z Itálie, neviděli bychom obrovskou výkonnostní proměnu těchto hráček.

      Tak co je tedy správné? Co si myslíte Vy? Lze někdy povýšit "vyšší cíle" nad elementárními demohratickými postupy? Která skupina lidí má vlastně pravdu? Ta, která je silnější a mnohočetnější?

Bř.Habarta, 3.11.10

 

 

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

 

Jen pro fajnšmekry a beze slov...

http://www.youtube.com/watch?v=W69Mi0IjiVQ&feature=fvw

 

 

 

 3 x doma v sobotu a 2x v neděli venku.

  

 

 

      Neděle bude pro naše žačky první vážnou zkouškou jejich výkonnosti. V Novém Jičíně, v elitní skupině KP se utkají s dalšími 4 soupeři zvučných jmen v jedné ze skupin. Téměř stejné družstvo žen oblékne stejné dresy našeho klubu, aby se v 10 hod. střetlo v juniorském KP s družstvem Slezanu Orlová a vše v tabulce (jen jedna naše porážka) by mělo zůstat při starém.

Bř.Habarta, 21.10.10

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

 

Před několika týdny

  m.g.-chorvatsko.jpg      Mirek Gilar s chotí opět podlehli kouzlu drsných a přesto romantických krás Chorvatska. Jejich krátká dovolená měla opět vycházkový, ale také sportovní charakter (jak je vidět i ze snímků). Mirek opět zdolal nejvyšší horu Sv.Jure (1762 m.n.m.) a po 36 km stoupání si znovu potvrdil, že je schopen i takovýchto vyvrcholení...
 

Bř.Habarta, 17.10.10

 

 

m.g.-chorvatsko-4.jpg

 

 

 Hrozba vyplněna, aneb veřejná televize bez volejbalu.

       Vzpomínáte? Někdy v červenci letošního roku, po bojkotu účasti v Dřevěnicích několika ligových družstev vstoupil do tehdejšího sporu o to, kdo bude nejvyšším šéfem volejbalu v ČR i Ota Černý, šéfredaktor sportovní redakce veřejnoprávní České televize a pohrozil, že se tato instituce, placená všemi koncesionáři ze svých peněz , podobně jako volejbalisté, se taky tak zachová.

       I stalo se. Jak známo, v Itálii se za účasti naší reprezentace konalo Mistrovství světa. Výsledky daly všem určitou satisfakci. Být desátým na světě, porazit olympijské vítěze i třetí nejlepší družstvo v Evropě, svézt vyrovnanou bitvu s Brazilci to bylo asi málo. Ve stejné době vysílala "sportovní" dvojka i čtyřka, oba veřejnoprávní kanály, basketbal (nic proti tomu), florbalovou ligu, mezinárodní závod ve skocích na trampolině, magazín bojových sportů, Českou pokerovou tour... Včera, v sobotu 9.10.10 jsem vyčkal do sportovních zpráv ČT 1 a volejbal se dostal ke slovu po kvalifikaci na ME v ragby, golfu, nohejbalu, moto GP na 4 vteřiny, kdy bez obrazového šotu, jen slovem mi hlasatelka připoměla, že do finále se dostala Kuba vítězstvím nad Srby.

         A tak milý diváku, poznal jsi opět co může pro tebe znamenat uražená ješitnost jednoho člověka.Potrestal nás a nemyslel na nikoho jiného než na sebe. Nebo je to jinak?

Bř.Habarta, 10.10.10

 

 mic-do-stranek-1.jpg

 

     

 

 Obrazek

 

Občas,

ale opravdu jen málokdy (viz dřívější příspěvky) jsem se odvážil "zabrousit " až do českého volejbalu jako takového. Nelíbily se mi výsledky  našeho "nároďáku"na minulých evropských a světových kláních a přisuzoval jsem vinu tomu, že naši nebojují, jsou studení, neválčí, někteří z nich jsou obézní a nedovedou dokonce předvést kotoul vpřed, natož dozadu.

       A vidíte - vše je jinak. Naši jsou na současném Mistrovství světa jedni z nejlepších. Válí parádně, čiší z nich touha po vítěztsví, v bojovnosti se předhánějí navzdory tomu, že největší hvězdy jsou zraněny (nebo je to právě tou jejich absencí?). Ač neskáči jako Čech po vzoru přihlouplých fotbalovýcxh fanoušků, jsem velmi šťasten. Je mi potěšením konstatovat, že se naše národní mužstvo rozhodlo vložit do hry srdíčko. Těší mne, že se v myslích hráčů (a i doprovodu) zahnízdil entuziasmus a ochota vzdát se osobních ambicí a svá vystoupení podřídit kolektivnímu úspěchu. 

        Už jsme to opravdu potřebovali. Před několika týdny (to kvůli juniorkám) a i dnes kvůli mužům mě jímá pýcha, že také patřím do volejbalu. Vás taky?

Bř.Habarta, 2.10.10

 

 

Už je to tady...

    

í na škole 17.listopadu absolvovaly před týdnem kvalifikaci a svými vítězstvími se dostaly do nejlepší skupiny. Junioři, hrající opět 1.ligu začali včera v Chocni (viz rubrika Výsledky) a za týden budou pokračovat v soutěži domácími zápasy v sobotu a tentokrát i v neděli (2.10. a 3.10.) v hale SOUs. Muži začínají KP 2.10. v Karviné a na domácí palubovce v hale na Zimním stadioně se objeví 9.10. proti nováčkovi soutěže - Odrám. Nově se utvořivší družstvo žen zahajuje své účinkování v KP II.tř. 2.10. v Metylovicích a doma, v tělocvičně na škole 17.listopadu dne 9.10., když budou hostit družstvo Raškovic. Téměř stejné družstvo bude startovat i v KP juniorek a bude hrát ve stejném místě dne 10.10. proti Krnovu.Starší a mladší žačky hrají svá utkání rovněž na škole 17.listopadu.

       Do bojů ve všech zmíněných soutěžích přejeme našim reprezentantům silnou vůli po vítězství, odolnost vůči soupeřům a sportovní štěstí.

Bř.Habarta, 26.9.10

 

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

 Nebývalá věc.

         Světem hýbe politika, u nás zase politikaření. Máme v živé paměti výsledky posledních voleb do parlamenu a čekají nás zakrátko volby komunální. Snad po vzoru úspěchu nových stran vzniklo i v Kopřivnici nové sdružení nezávislých kandidátů - Šance 2010. A teď považte - jejich lídrem je náš Jindřich Tandler. Takže mu popřejme úspěch, účast v zastupitelstvu a hlavně odvahu ke splnění volebních slibů.

Bř.Habarta, 16.9.10

 

 

Smutná zpráva

    zastihla včera všechny přátele, kamarády a spolupracovníky Miloše Pokorného. Život mu naměřil jen nedožitých 62 let a nezaslouženě. Byl vždy dobře naladěn, byl u toho, kdy kopřivnický velejbal prožíval nejlepší léta, byl dlouholetým rozhodčím a členem výboru volejbalového klubu. Vzpomeňme na něj, protože to byl dobrý a veselý člověk, jak se sluší na řádného Moraváka.

Bř.Habarta, 11.6.10

 

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

Volejbalisté na Lysé hoře.

        Parta volejbalistů a přátel si uplynulý víkend opět dokázala, že kolektiv hraje v míčových hrách tu nejdůležitější roli. Vystoupali na nejvyšší horu Beskyd, dokonce si tam ve výšce i "zapinkali" a v přilehlé hospůdce spřádali plány jak uspět v mistrovských utkáních. Doneslo se, že výstup na nich nezanechal sebemenší negativní stopu, i když jsou někteří z nich již notně poznamenáni sportem a tak je třeba poznamenat, že jeden vrchol mají již za sebou. Pravé vyvrcholení je však teprve čeká a to již za několik týdnů...

Bř.Habarta, 5.9.10

 

Obrazek

 

Jaké by to byly aktuality,

    

 

 

       Už bylo načase, s počtem holek sice má paní Havlová ve škole 17.listopadu taky někdy potíž, ale kluci jsou na tom ještě hůř. Bude to sice trvat dalších 12 let, než se z Honzíka stane volejbalista, ale sklukama od Bartoňů,  Z.Svobody, P.Holáně, J.Konůpky by už mohli tvořit silný tým. Takže nyní už jen přání,aby byli všichni zdraví a poděkování všem, co doplňují a budou doplňovat prořídlé řady chlapského volejbalu.

Bř.Habarta, 2.9.10

 

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

Turnaje pokračují...

     

 

 

 

 

 

      Na čtyřicet nadšenců - rozhodčích Moravskoslezského kraje se sešlo, aby v sobotu 28.8. hájili barvy svých okresních svazů a změřili své síly s družstvy ostatních okresů. První ročník turnaje pod názvem zesnulého rozhodčícho p.Lišky se náramně vydařil. K vidění byly dramatické boje bývalých i současných hráčů, které byly nakonec ohodnoceny vedením turnaje hodnotnými cenami a jednotlivými oceněními. Novojičínský okres reprezentovala šestice - G.Burgertová, V.Socha, B.Habarta, Z.Grabovský, O.Škrabal a P.Petroš, byla jen jednou poražena a obsadila 2. místo a V.Socha si odvezl cenu nejlepšího hráče. Dalším dobrým představením našich byla i účast v poturnajové společenské části, kde vytrvali téměř až do konce a bez újmy na zdraví.

Bř.Habarta, 30.8.10

 

 

Obrazek

 

 

Mám dobrý pocit.

    

 

 

      Našlo se vše a tak jsem si řekl, že i když to dnes v této době není zvykem, vydám se na cestu a vše jim dovezu. Ať mají na nás, v Kopřivnici, dobré vzpomínky. Na bývalé hranici mezi Polskem a Českou republikou jsme si dali dostaveníčko (připadal jsem si jako v akčním filmu, kde na mostě dvou rozdílných politických polovin Evropy si vyměňovali zajatce) a slíbené věci jsem předal. Zajel jsem také do Oldřichovic (u Třince) a šťastnému bratrovi jsem předal jeho majetek. Ještě mi zbývá zaslat do Frýdku-Místku nalezené kraťasy a tričko. Určitě to zvládnu, protože hodlám zůstat dobrým člověkem pro dobré lidi.

Bř.Habarta, 27.8.10

 

 

Vyhráli to všichni.

     

 

 

    Snad to nevyzní jako klišé, ale doopravdy pro organizátory nebylo větším zadostiučiněním nic víc, než usměvavé tváře hráčů a hráček, bezproblémový chod turnaje, radost ze setkání všech známých, nová přátelství s novými lidmi, skvělá zábava po celé tři dny a dobrý sport.

Bř.Habarta, šťastný, 22:52 hod.

 

 

Vydržte ještě.
 

   Podle ovládacího centra našich stránek je zřejmé, že si například dnes prohlídlo stránky na 52 zájemců a fotodokumentace sobotního 24. ročníku volejbalového turnaje v Kopřivnici nikde. Jak říkají rusové - "čto nibuď pajebálos", nedorazily mi slíbené fotografie, snad dnes k večeru je zpracuji a "nasypu" do stránek. Tak ještě chvíli...

Bř.Habarta, 23.8.10

 

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

Tak si představte.

 

      V pondělí na schůzi volejbalového výboru bylo rušno. Zanedlouho dojde k vyvrcholení, nesmíme zapomenout na nic, v pátek přivítáme Poláky i Němce, možná také někoho z Mramotic (véska u Znojma, kde v současnosti pobývá Jiří Tobolák, zv.Čobol), po slovních tahanicích se odsouhlasilo, že na turnaj budou přijati i muži z Kvasin (véska u Rychnova n.K.), ženy Frenštátu p.R. a muži Ratíškovic. Přijede i Dušan a protože českotěšínští muži tentokrát ne, takže tohoto univerzálního hráče nabízíme k "použití" již dnes,

      Suma sumárum, pokud přijedou všichni ohlášení bude v sobotu k vidění 15 mužských družstev a 9 ženských. To spolu s hosty, diváky a našimi pořadateli představuje na 260 lidí. Tak si to představte. To nejdůležitější, zdá se, dopadne dobře. Předpověď počasí je totiž příznivá, živá hudba je potvrzena, kdyby se jedna skupina musela hrát v tělocvičně - je také zajištěna, rozhodčí ing.Steffek (OV), R.Šrámek (OV), ing.Petroš (BÍL), M.Topolánek (OV), Riedl (ST) a L.Knapek (NJ)  přivoláni. Malá slavnost při předávání ocenění pamětníkům kopřivnického volejbalu je připravena na 9:00h.

      Tak tedy v sobotu 21.8.10. A přijďte i vy, co nehrajete.

Bř.Habarta, 18.8.10

 

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

Zítra zavíráme...

      Každý turnaj má svá pravidla, každá akce může mít jen omezený počet účastníků. Tak je to i u nás a i když budou v sobotu 21.8.10 k dispozici čtyři hřiště. nemůžeme bohužel do turnaje  přijmout každého. Ještě zítra je čas na pár družstev ženských, mužská část turnaje je již družstvy naplněna.

     Těšíme se na muže z Markgroningenu, UKS Sosnowiec, Štramberku, na družstvoj uniorů ŠSK Beskydy i jejich muže, ze Svinova, Mramotic, Kozlovic, Příboru, VŠB Ostravy, proti nimž nastoupí i dvě družstva z Kopřivnice.

     Těšíme se i na ženy ze Svinova, Rybího, Kozlovic, Markgroningenu, Českého Těšína, Hodslavic, Štramberku a Fulneku,  kterým bude vzdorovat družstvo juniorek Kopřivnice.

Bř.Habarta, 10.8.10

 

 

 

Kamarádi se opět setkali.

         Gerhard, Margit, Eliška, Konda, Jindra, Draha,Věrunka, Dolfa, Zdeňka,Břeťa a Lidka. Čtvrteční návštěva u Konůpků. Vypouštění horkovzdušného balónu přátelství v nočních hodinách (směřoval na Štramberk). Obdiv nad zrozením vnuka Mirka a Elišky. Maso na rožni. Výborné saláty, ovocné záviny, whisky, pivo a Eliščina květinová výzdoba, tak asi vypadal čtvrteční večer, kdy se opět setkali kamarádi....

Bř.Habarta,8.8.10

 

Obrazek

Obrazek

 

A zase si mákneme.

      Řeč není jen o sportovcích, kteří se zúčastní blížícího se 24.ročníku Mezinárodního turnaje mužů a žen v Kopřivnici, ale také o organizátorech. Jen považte, jen namátkou co je třeba zařídít. Pozvat sponzory, oceněné a přátele volejbalu, zajistit způsobilost kurtů, také 7 rozhodčích, zápisy o utkání, zapisovatele, tabulky, diplomy, ceny, lajnovačky, sítě, prezentaci v médiích,účast  VIP hostů, hlasovací lístky pro soutěž o tričko ŠPICA Ogar a Roba, osvětlení pro večerní program, přivítání pátečních hostů, živou hudbu, čepovací zařízení, všechno potřebné pro chod bufetu, vyklizení šaten, lidi k výrobě bramborových placků, pečeného masa, lidi pro technickou četu starající se o stavbu stánků a udržování hřišť, vlajky států zúčastněných družstev, zelňačku, odpadkové koše, kelímky a nádobky všeho druhu, doplnit lékárničku, lidi do bufetu, aby hajzly fungovaly, aby ženské zase nezamkly "svou" šatnu, muziku na páteční večer, ubytování pro přátele z Německa, aby každý "do toho nekecal", aby se hosté bavili, .... a aby bylo počasí. To poslední se bohužel nepovedlo před týdnem v Raškovicích, kde jako vždy připravili parádní turnaj pro 16 družstev a od 12:30 h. se už nemohlo hrát. Pršelo jak sviňa.

     A tak si všichni, kdo mají náš turnaj na starosti si přejí, aby se ti nahoře smilovali, aby všichni, kdo mají rádi volejbal přišli a přiložili ruku (i obě a hlavu) k dílu, aby se nikomu nic nestalo a aby byli všichni účastníci turnaje tak spojeni, že příště přijedou znovu.

Bř.Habarta, 31.7.10

 

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

Přesně za měsíc, aneb jak se ten život mění...

         Už to bude 24. ročník Mezinárodního turnaje mužů a žen co budeme v sobotu 21.8.2010 pořádat. Datum, které zejména u starších vyvolává nepochybné asociace. To byl den, kdy se v Moskvě dohodlo, že je třeba pomoci umdlévajícímu socialismu v Československu. I přijeli vojáci z rozličných bratrských zemí, ze Svazu sovětských socilaistických republik, z Německé demokratické republiky, z Polské lidové republiky, i z Rumunska a Maďarska, aby svým bratrům pomohli. "A lidé byli šťastní, že se vše vrátí do pořádku, který tehdy panoval". Jedna volební strana,do které vstupoval každý, kdo se chtěl mít líp než ostatní ,jeden barevný televizor v obchodech (Rubín), jedna možnost - cestovat s Čedokem, jeden bycikl (Favorit) pro 1 000 koupěchtivých, jeden kilogram pomerančů pro jednu rodinu, jedna gramodeska s K.Gottem v obchodech (pokud jsi nebyl v Gramofonovém klubu, kde bylo desek pět), jedny obkládačky do koupelny, do toho zpíval M.David a Laufer o štěstí, které nás potkalo, když můžeme žít v tomto státě, jedna možnost k přežití - držet hubu a krok. Trička s anglickým nápisem - zakázány, džíny do školy - zakázány, cestovat do kapitalistické ciziny bez výjezdní doložky, o jejíž udělení rozhodoval třeba i domovní důvěrník nešlo....

      Už je to za námi, marky či jiná zahraniční platidla si před hraniční kontrolou nemusíme schovávat, důvěrník už na nás nedonáší, žít můžeš kdekoliv, volit kohokoliv. Dokonce si můžeš na střechu nainstalovat anténu pro příjem zahraničních signálů (ne, jako já, kdysi, když jsem si chtěl pořídit anténu rozhlasovou, pravda, pro příjem rakouských rozhlasových stanic). Vše se změnilo. S "bratry" (viz výše) už máme vztahy korektní a kamarádit se můžeme s kým chceme.

      Před 42 lety jsme byli naštvaní, že k nám přijeli Rusové a Němce  z NSR nás učili nemít rádi. Dnes jsme šťastní, že přijedou přátelé z německého Markgroningenu a že je Rusko daleko je také dobře. A tak přesně za měsíc  budeme vítat každého, kdo s dobrým úmyslem přijde. Na turnaji dojde i ke společenským událostem, zakladatelé volejbalu v Kopřivnici budou, u příležitosti jejich životních jubilejí klubem odměněni, dohodnuta je i návštěva místopředsedy ČVS ing. F.Kopeckého (jako hráč za naše družstvo startoval v 1.lize), i doprovodný program turnaje bude zajímavý, na své si přijdou sportovci i diváci. Už se všichni těšíme, na přátele, soupeře i na příznivce.

Vysvětlivky pro mladší:

Hranice - místo obehnané ostnatým drátem a hlídaném samopalníky

Marky - platidlo, za které jsi mohl v Tuzexu koupit zahraniční zboží

Tuzex - obchod, ve kterém jsi mohl za kapitalistickou měnu koupit zahraniční zboží

M.David - zpěvak, který zpívá dodnes

bicykl - nedostatkové zboží

Bř.Habarta, 21.8.10

 

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

 Snad to bylo tím vedrem

          co zapřičinilo, že jsem před nedávnem nemohl usnout a pod dojmem několika událostí v našem klubu jsem se rozhodl, že je třeba něco změnit, Těm našim čtenářům, kteří můj trochu zmatečný příspěvek četli se za jeho obsah omlouvám, těm, kteří jej nečetli vzkazuji, že o nic nepřišli. Nyní je již vymazán,ale jeho základní smysl doufám přetrvává. Měl některé lidi v našem klubu vyburcovat k činnosti, měl naznačit, že bych si přál, aby se lidé nebáli vyslovit svůj názor, měl připomenout, že je třeba pracovat jinak.

         Dostal jsem o té doby několik povzbudivých slov od lidí, kteří si přáli, abych pokračoval. V tomto, jsem tentokrát nechtěl nikoho burcovat. Naopak, v pokoře a slušnosti a v přesvědčení, že oponentura musí existovat  si stále stojím za svým. Změny je třeba. Nebo alespoň spolupráce s několika dalšími přispivateli. Těším se na ni....

Bř.Habarta,

s hlavou, omotanou chladivou čelenkou, 17.7.10

 

 

 

24. ročník Mezinárodního turnaje mužů a žen v Kopřivnici.

        Volejbalový kolotoč se točí dál... Už skoro za měsíc agilní kopřivničtí pořadatelé přivítají  v sobotu 21.8.10 na venkovních volejbalových kurtech (za nepřízně počasí v hale SOUs) pozvaná ,ale i nově se přihlašivší družstva, aby pro ně nachystali již v pátek 20.8. od 18:00 přivítací večer s muzikou, pečeným masem táborákem a bufetem v činnosti.

        Následující den se bude hrát od 8:30 hod. na všech čtyřech kurtech, čas se určitě najde i pro vyhlášení a předání triček ŠPICA ROBA a ŠPICA OGAR účastníkům, které vyberou samotní aktéři turnaje. Od 17:00 bude na terase areálu určitě místo pro tancechtivé. Zahájení turnaje bude navýsost slavnostní, neboť, zdá se, přijede 1. místopředseda ČVS , aby se podílel na předávání ocenění členům našeho klubu, kteří význačnou měrou přispěli k rozvoji volejbalu v Kopřivnici.

        A nyní to nejdůležitější - přihlášky přijímáme na adresách: Jaromír Konůpka, Komenského 446, 74221 Kopřivnice, email: jaromir.konupka@brose.com, M: 602889822 a Břetislav Habarta, Kpt.Nálepky 1067, 74221 Kopřivnice, email: habasek@volny.cz, M: 604582951. Ale pospěšte si... počet účastníků je omezen na dvacet....

Bř.Habarta, 15.7.10

 

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

 
Trochu mě mrzelo,

       že na tradičním turnaji mužů a žen v Hodslavicích se v sobotu 3.7.2010 nepředstavilo žádné družstvo z našeho klubu, ba co víc, ani jeden volejbalista, či volejbalistka z Kopřivnice, pominu-li účast Tomáše Uherka ve družstvu Nového Jičína.  Právě na příkladu našich kolegů z volejbalového klubu TJ Nový Jičín je vidět, že jejich mladí hráči a hráčky berou volejbal o něco odpovědněji než naši. Üčastňují se v hojné míře na mnoha turnajích, jejich výkonnost roste, sehrávají se, získávají nové a nové zkušenosti, jsou vyhranější a mnoha boji ošlehanější.

       Převeliká škoda. Dva rozhodčí z Kopřivnice, byť "pískali" finálová střetnutí na tak prestižním tunaji je přece jen malý úspěch. Kdeže ty loňské sněhy jsou, kdy startovali muži, ženy , dorostenci i B družstvo mužů?

Bř.Habarta, 4.7.10

 

 

 

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

Za chvíli to začne...

       Fajnšmekři volejbalu si v našich končinách přijdou opravdu na své. V sobotu 3.7. a v neděli se v Hodslavicích uskuteční již 37.ročník volejbalového turnaje, na který obyčejně zavítává na 70 družstev a právě tam také proběhne další kolo Mistrovství ČR ve volejbalu na antuce s účastí České TV, na 10.7 připravil agilní Tomáš Sadílek turnaj ve Fryčovicích, kde již má zajištěnu účast 15 družstev, blíží se i náš tradiční mezinárodní turnaj v Kopřivnici, očekává se, že se v sobotu 21.8. sjede do Kopřivnice na 25 družstev mužů a žen a práce pro organozátory to bude zase odpovědná.

       Odpovídajícím způsobem se připravuji na nadcházející soutěžní ročníky i všechna naše družstva. Pro přehled uvedu pár skutečností a začátky jednotlivých soutěží.

MUŽI KP I.Tř. -               začínají dne 2.10. v Karviné a kromě ní budou mít za soupeře družstva Metylovic, Kylešovic, Opavy, Polanky n.O. (!), TU Ostravy, Oder (!), Morávky a OU Ostravy.

JUNIOŘI 1.liga -           jedou k prvnímu mistráku dne 25.9. do Chocně a jejich skupina ještě obsahuje soupeře z Havířova, Opavy, ŠSK Beskydy (býv. Frýdek-Místek), Nového Jičína, Ústí n.O. a Č.Třebové.

JUNIORKY KP -            začínají dne 3.10. doma s Č.Těšínem a do jejich skupiny ještě patří Svinov, Polanka n.O., Krnov a Orlová.

ST.ŽÁKYNĚ KP -            začnou nejprve v kvalifikační skupině a to 19.9. doma s Č.Těšínem a dalšími soupeři jim budou Opava a Frýdek-Místek.

 

         Přejeme všem hráčům a trenérům úspěšný vrchol přípravy, žádná zranění a velkou chuť do hry, neboť  být připraven znamená nebýt zaskočen.

Bř.Habarta, 29.6.10

 

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

Milé, velmi přátelské, ale také namáhavé

       byly poslední dny, které mi daly zabrat (už totiž nepatřím mezi ty, co hory přenášejí). Absolvoval jsem za posledních 13 dnů celkem 4 200 km. Ale vše stálo za to.

       Uplynulý pátek až do pondělí byl ve znamení zájezdu kopřivnických volejbalistů a činovníků do spřáteleného Markgroningenu, aby byli přímými účastníky jejich jubilejního 30. mezinárodního turnaje. Kromě našich dvou družstev v mužské kategorii, a dvě naše juniorky , které hrály za Štramberk dorazila i družstva ze Švýcarska, ba dokonce z Itálie.

       Vše začalo naším příjezdem v cca 18 hodin a hned po příchodu našich do sportovního areálu se nám dostalo aplaudovaného přivítání od domácích a v tu chvíli nám bylo jasné, že se budeme spolupodílet na nádherném setkání a mimořádné události. To už byli naši v objetí s přáteli a bylo jedno, jestli se objímají chlapi s chlapama, nebo ženské s ženskýma. Poslední pokyny, kde, kdo a s kým bude spát a pak v pozdní večer zahrála živá hudba (pod jménem Bandits Paradise) a mohlo se pokračovat. Po dlouhé cestě přišel vhod doušek něčeho "osvěžujícího", pravda, někteří si dopřáli doušků více. Zavonělo i maso na rožni, našim hostitelům jsem předali jimi vyžádaný sortiment  zboží, který se hodí při příležitostech podobného druhu.

  Sobotní ráno začalo překvapivě hlučně. Před sportovní halu přišlo patnáct hudebníků na všechny možné nástroje, stylově oblečení hráli a hlavně bouchali do bubnů s plným nasazením. Slavnostní zahájení bylo ukázkou opravdového přátelství. Organizátorům se také povedla videoprezentace svého klubu a historie tohoto turnaje. A pak se začal hrát volejbal. A nebyla to hra, jen tak bůhví jaká, naši "staří" statečně vzdorovali velmi silným Italům s mezinárodním obsazením, na nahrávce výtečný Slovák, na "účku" skvělý Francouz Granvorka. Přesto jim naši nedali nic zadarmo a předvedli svůj nejlepší výkon sobotního dne, i když prohráli. "Mladí" měli o poznání lepší skupinu a začali vítězstvím a nebylo jen jedno, takže se v konečném pořadí dostali výše, před jejich starší kolegy, kteří postupně ztráceli na síle. Nebylo tomu tak však v sobotním večeru, při diskotéce, kterou absolvovali na úrovni. Kluboví činovníci byli stranou tohoto lidského mumraje, to však neznamená, že zaostávali za ostatními. V domovech, u svých přátel, při sklence dobrého vína nebo alkoholu rozjímali nad současností politickou, sportovní i společenskou. Tak, jak se to stává starším a zkušeným borcům, kteří přece vždy věděli kdo, kde a proč udělal chybu.  

 

       Neděle měla zaujmout zejména dvěmi vyvrcholeními - obojími finálovými zápasy (muži i ženy) a přátelskou společnou večeří s domácími, našimi účastníky a Italy. A tak se také stalo, byť "zaujali" i naši fináloví rozhodčí různými více,či méně povedenými kousky, které však zapadly do přátelského,leč bojovného finále. Při vyhlašování vítězů s hymnami nastal prostor pro památkovou plaketu, kterou naši předali skvělým organizátorům.

 

Obrazek

        Radost ze setkání dvou spřátelených klubů, jejich činovníků, pomahačů, rodinných přátel, kamarádů starších a co je hlavní i těch nových, mladších mohla trvat jen do pondělí. To byl naplánován náš odjezd.

        Nebudu sám, který bude tvrdit, že i když zavládl malý smutek, nebude mít dlouhé trvání, zaženeme jej určitě nádhernými vzpomínkami na krásné tři dny, které jsme ztrávili v Margreningenu a faktem, že se znovu setkáme na našem turnaji v Kopřivnici, dne 21.8.2010.

       Takto vybudovaná přátelství, ne na papíře, ale navždy zapsaná v srdcích trvají večně. Pokud jej někdo něčím nepokazí. Já věřím, že se nám to nepodařilo.....
 

Obrazek

Bř.Habarta, 22.6.10

 

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

 30 utkání v tropickém vedru !

 

 

Překrásné počasí a teploty nad tropickou třicítkou provázely mezinárodní turnaj juniorek a juniorů po celou sobotu 12.6. Mezinárodní účast zajišťovali junioři Plomieň Sosnoweic. V obou kategoriích se sešlo 6 družstev. Hrálo se systémem každý s každým na dva hrané sety, což představovalo celkem 30 utkání.

Z toho vyplývála náročná prověrka pořadatelských schopností všech, kteří se kolem turnaje „točili“.

Přes počáteční nepříjemnosti typu nedostupné šatny žen, nepřítomnost 2 rozhodčích,chybějící klíč na odstranění mříží, nefungující mikrofon, se nakonec vše dalo do pořádku. Turnaj proběhl v celém rozsahu, když v kategorii juniorek nakonec zvítězily bez ztráty setu extraligové

volejbalistky z Nového Jičína, druhé skončily Šlapanice a třetí domácí Kopřivnice. V kategorii chlapců zvítězil rovněž Nový Jičín, druzí byli naši junioři a třetí hosté Kazimierz Plomień Sosnowiec. Diplomy družstvům, umístěným na prvních třech místech, předávala bývalá reprezentantka a kopřivnická rodačka Martina Franková, v současné době působící v Holandsku. Celý turnaj proběhl ke spokojenosti všech přítomných, kteří přislíbili účast i na příštím ročníku.

 

Konečná tabulka turnaje   

 

   junioři : 1. Nový Jičín         sety 10:0

             2. Kopřivnice              8:2

             3. Sosnowiec               6:4

             4. Frýdek Místek           4:6

             5. KCM Ostrava             1:9

             6. Dolní Benešov           1:9

 

  juniorky : 1. Nový Jičín              10:0

             2. Šlapanice                7:3

             3. Kopřivnice               6:4

             4. Frýdlant                 4:6

             5. Frýdek Místek            3:7

             6. Orlová                   0:10

 

Nakonec musím poděkovat všem, kteří se podíleli na rozhodování a pořadatelství tohoto turnaje, protože zvládnout 30 utkání v tropickém vedru, to chtělo opravdu pořádnou dávku energie. Díky Korne, Grabe, Filipe, Ondro, Veřmo a celá osádko bufetu!

(Konůpka J. 15.6.2010)

 

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

Vykašlali se na věk,

      zapoměli na bolístky a bojovali znovu jako lvi. Řeč je o všech účastních Turnaje 4 měst, který KV Kopřivnice pořádal v sobotu 5.6.11 za krásného slunečného počasí na venkovních volejbalových kurtech.

    Přijeli borci ze Studénky, Bílovce a Frenštátu p.R., aby v pořadí již druhým turnajem vzdali hold své lásce - volejbalu. V turnaji nezvítězila jen Kopřivnice, ale vlastně všichni, kterým se podařilo odehrát turnaj bez úhony na svém zdraví . Předvedli nám, mnohdy ve svých čtyřiceti letech, že jen málo ztratili na své pohyblivosti, naopak přidali ještě více rafinovanosti , předvídavosti a pravé volejbalové srdce. Nebyla nouze o emotivní výlevy jednotlivců (to tehdy, kdy měli pocit křivdy), nechyběly "rybičky" a to ne jako ty dnešní plazivé, nýbrž v dáli končící, smečaři práskali s míčem jako zamlada a na závěr si všichni pochutnali na znamenitém guláši, ke kterému (promiňte abstinenti) patři i pivo, i ta trocha kořalky.

Bř.Habarta, 6.6.10

 

Obrazek

 

 

Blíží se velký turnaj.

    

 

 

      Máme se nač těšit. Od začátku turnaje, t.j. od 9:00 hodin se venkovní volejbalové kurty (zajištěna je i tělocvična SOUs) promění ve sportovní dostaveníčko asi 120 mladých volejbalistů. Zbývá ještě doladit pár drobností pořadatelského charakteru a může se začít. Občerstvení je zajištěno v obvyklém sortimentu, takže se dá očekávat i divácká návštěva. Také proto, že pořadatelé jsou známi svou vstřícností a pečlivostí.

Bř.Habarta, 4.6.10

 

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

 

Ocenění do správných rukou.

   

 

 

 

 

 

   Také proto ti za kopřivnický klub a za sebe Břeťo přeji ještě hodně energie ve všech zmíněných činnostech, aby jsi mohl i nadále podporovat sport, který máš tak rád a kterému jsi věnoval velkou část svého života.

J.Konůpka, 3.6.10

 

 

 

Reprezentat našeho klubu v Makedonii.

 

Obrazek

       Už opravdu z paměti nevím, kdeže všude již Zdeněk Grabovský, člen našeho KV Kopřivnice "pískal". Byl už myslím v Rakousku, Slovinsku, Azerbajdžánu a nyní, před několika týdny v Makedonii. V kvalifikaci na ME mužů pískal zápasy domácích, Švédska, Portugalska a (ach ta paměť). Nicméně pravda je taková, že si vedl opět skvěle a to nejen tím, že jak je vidno z fotografie - jediný má správně zapnuté sako), má v nás oporu, ať ji má i doma.

 

 

Bř.Habarta, 31.5.10

 

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

Ženské dělají radost sobě i jiným....

 

     

 

 

 

 

 

      Ve finále se naše holky střetly s ligovými Šlapanicemi a exligovým Novým Jičínem a málokdo mohl čekat, že uspějí. Tak se také stalo, ale děvčata se nemusela červenat. Samy na své kůži zjistila, co a kolik jim schází do umění těch nejlepších, zkusila se jim postavit a určutě získala další volejbalové zkušenosti. Tento fakt a skutečnost, že nakonec získala i 3. místo v turnaji jim i nám, co jim fandí přinesla radost.

Bř.Habarta, 31.5.10

 

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

 Ještě pro úplnost.

       Malou inspirací pro hráče má býti každoroční vaječinové vyhlašování "jedniček" jednotlivých družstev. Před několika dny si svou cenu slavnostně převzala Zuzana SCHÄFFEROVÁ z družstva starších žaček. Ostatní navržení - Filip Komorovský (muži), Dan Merta (junioři) a Zuzana Kyprová cenou pohrdli a na vaječinu nepřišli. Dali tím malý signál, že volejbalová ohodnocení u nich neznamená až tak moc.

        Volejbal tímto konstatováním v Kopřivnici nekončí. Jen posuďte. Dne 5.6.10 pořádá náš klub druhou část Turnaje čtyř měst a očekává se, že ve zmíněnou sobotu se na venkovních volejbalových kurtech znovu setkají "staří pardálové" z Kopřivnice, Oder, Frenštátu p.R. a Bílovce a předvedou, že nic ze svého umění nezapoměli.

       Sobota 12.6.10 bude zase ve znamení tradičního turnaje juniorů a juniorek. Pozvána jsou , jako již tradičně,i družstva z Polska, které doplní naši junioři a další z Frýdku -Místku, Nového Jičína a ostatní, která rovněž v Kopřivnici rádi přivítáme.

      V pátek 18.6.10 ráno už budou připraveni účastníci zájezdu do Markgroningenu, kde se naše dvě družstva zúčastní jubilejního 30.ročníku tamního turnaje. Událost je to nadstandartní, neboť turnaje se pravidelně zúčastňují i týmy z Itálie a jak známe pořadatele, pozvou i další zahraniční celky v kategorii mužů i žen.

Bř.Habarta, 25.5.10

 

 

 

 

 

Hokejová vaječina.

        Na 35 lidí, členů klubu a příznivců se v sobotu 22.5.10 sešlo na volejbalových kurtech, aby připravili a byli účastni na tradiční klubové vaječině. Ti nejstarší, snad po vzoru J.Jágra konstatovali, že ti, kteří se nedostavili budou litovat. Počasí se nakonec umoudřilo a sprchlo jen jednou. Vaječina, jako produkt se prý vydařila, první várka byla ze 35 vajec a druhá ze třiceti. Špek a cibule voněla na dálku a tak také ti co nebyli venku u kotle, si mohli u hokeje se Švédy nasát atmosféru vaječiny.

       Dostavila se i sl.Schäfferová, coby držitelka ocenění "jedničky" svého týmu - starších žaček. Překvapením večera nebylo jen konečné vítězství nad Švédy , ale i příjezd pana Adamce na biciklu až z Ostravy (hanba kopřivničákům, kteří nebyli). Do koloritu všech možných lidiček a postaviček dobře zapadli i ti nejmenší(ve stáří do jednoho roku), kteří se také připojili k hurónskému řevu dospělých při konečném hvizdu hokejového utkání. Pravda, důvod k pláči měli jiný, neboť se řevem dospělých probudili a polekali.

       Poděkování za zdařilou akci patří všem organizátorům a hlavně těm, co přiložili ruku k dílu. Před akcí, během ní, ale i po ní. Těm co nepřišli vzkazuji - škoda, že jste seděli doma....

Bř.Habarta, 24.5.10

 

 

Obrazek

 

 

 

Co je a co není pravda.

 

Pravda je, že Eda Chalupa a jeho paní budou mít opět děťátko a že se jedná o Edu mladšího.

Pravda je, že ani Kviťáci nezahálejí a budou mít dvojčata.

Pravda je, že Z.Grabovský je toho času v Makedonii, kde píská kvalifikaci na ME.

Pravda je, že M.Gilar s chotí si odskočil do Turecka, aby tam oslavil jubileum své paní.

Pravda je, že počasí stojí za starou belu.

Pravda je, že Bůh existuje a dohlíží na Standu Sykalu, aby se již doma uzdravoval.

Není pravda, že Bůh existuje, jinak by dohlídl na to, aby v sobotu bylo slušné počasí.

Není pravda, že kvůli počasí nebude klubová Vaječina.

Není pravda, že po odvolání ing.Lébla se zboří volejbalový svět.

Není pravda, že po svém zvolení za předsedu ČVS nebude Z.Haník činný na svých stránkách.

Bř.Habarta, 21.5.10

 

 

 

Starší žačky byly úspěšné.

         Uplynulou středu zavítaly naše žačky na turnaj základních škol okresu Nový Jičín a vedly si skvěle. Postupně porazily stejně staré volejbalistky z Frenštátu p.R., Nového Jičína a Oder vždy bez ztráty setu. Ve finále je čekal silný Bílovec a i když mu naše ZŠ 17.listopadu podlehla, zanechala velmi dobrý dojem.

     Tuto sobotu si naše hráčky cestu do Bílovce zopakují, neboť se zúčastní  turnaje O Přeborníka Moravy. Touto cestou jim přejeme podobný úspěch jako ve středu 12.5.10.

Obrazek

 

 

Držíme palce.

    Jestli je pravda to, co jsem se včera dozvěděl tak tedy ten Standa Sykala má opravdu nehoráznou smůlu. Jen co se jakžtakž vyhrabal z potíží se svými zády, už jej znovu postihla další. Byl v blízkosti plynové láhve, která explodovala a nyní je Standa v nemocnici s popáleninami. Ještě štěstí, že je Standa bojovník a svvůj další zápas znovu  určitě vyhraje. Aby se mu to brzy podařilo máme i my zaťaté pěsti.

Bř.Habarta, 18.5.10

 

 

 

 Nič už nie je také,aké bolo pred tým,

      zpívá Anna Kirchner v jedné ze svých písní a já jí dávám zapravdu. Kdysi se dalo více spolehat na počasí, dnes se vše mění k horšímu, navzdory panu prezidentu Klausovi, který si myslí, že jsou to výmysly "zelených", stručně - jestli se podaří uskutečnit klubovou vaječinu je ve hvězdách. Také se zdálo, že pokud je někdo zvolen má svou funkci téměř navždy zajištěnou a podívejme se... Přes všechno "snažení", přes podporu svých osmdesátiletých spolupracovníků byl ing. Antonín Lébl byl výborem ČVS odvolán a novým předsedou byl zvolen Dr.Haník. Doba, kdy se podařilo manželům Havlovým vychovávat na ZŠ 17.listopadu jednu talentovanou hráčku za druhou také minuly. Současná garnitura mladších žaček KV Kopřivnice absolvovala měření své výkonnosti na sobotním turnaji Bílovec Cup. Obsadila nakonec 4. příčku a je škoda, že v rozhodujícím střetnutí o 3. místo byla poražena Sokolem F-M, když nepředvedla to, na co měla. Ale právě tak jak začal tento příspěvek, že vše je jinačí, může se stát, že vše zase půjde k lepšímu. To bychom si přáli všichni, co si váží práce trenérů na citované škole, tedy všichni co mají rádi volejbal.

Bř.Habarta, 17.5.10

 

 

 

 

Navzdory všemu špatnému.

 

       Je to k neuvěření. Zase uplynul rok a Klub volejbalu v Kopřivnici znovu finišuje, aby zdárně zajistil klubovou Vaječinu. Podobně jako jindy i letos bude připraveno ono zvláštní seskupení potravinových ingrediencí, kde nebudou chybět slepičí vejce, špek, pažitka, někdy cibule, sůl a pepř - to vše napráskáno na chlebu. Setkají se opět staří i mladí, na druhu pohlaví nesejde, součástí programu bude i turnaj hráčů, vylosovaných do družstev z klobouku, také vyhlášení tradičních "jedniček", tedy hráčů, kteří byli svou sportovní zarputilostí opravdovými lídry svých týmů. Na řadu přijde i Radegast desetistupňový, uzenina nad ohněm, vtipným slovem nás bude provázet J.Konůpka, muzika se zastaví až v závěrečných hodinách. Tekutiny a nápoje, svým obsahem nevhodné pro děti jsou doporučeny konzumovati, leč je třeba vzíti si z vlastních sklepů.

       Rodina je základ státu, jak kdysi někdo prohlásil. Dá se očekávat, že toto rčení může někdo pozměnit na - jaký stát, taková rodina. Vzhledem k tomu, že se potýkáme s nevlídným počasím a špatnými hospodářskými výsledky budou diskuze o těchto věcech určitě v plánu. Vezměte proto sebou i dobrou náladu, aby slunce (promiňte za tuto zhýralost) a nápoje nenadělaly paseku.

      Tak tedy přijďte. Příznivci, hráči, činovníci, fandové, pamětníci, manželky přátel, přítelkyně manželů - v sobotu 22.5.10 , od 14 hodin na volejbalových kurtech to vypukne. Ti, kteří chtějí pomoct, přijdou dříve.....

Bř.Habarta, 13.5.10

 

 

 

 

Tak si představte.

        Jen co jsem zahájil novou rubriku (3.5.10) Aktuality 3 článkem o penězích a jejich moci už se musel Zdeněk Haník pochlubit ve svých stránkách Volejbalové akademie článkem s názvem Peníze (4.5.10).

        Pokud si myslíte, že z těchto slov vyzařuje má lidská ješitnost, nevěřte tomu . Já jen, že je to zvláštní souhra myšlenek a chci vás tímto také nenápadně trknout, abyste jeho stránky také sledovali. Ne proto, že jsme se spolu do tématu strefili téměř na jeden den, ale proto, že jeho články jsou navýsost fundované a problémům se nevyhýbající. A také proto, že si můžete přečíst názory na volejbal (a dělá to myslím dobře, rafinovaně a vtipně) nového bosse volejbalu. Možná...

Bř.Habarta, 4.5.10

 Když máš peníze, máš všechno.

       Ty tam jsou doby, kdy měli všichni všechno a vlastně nikdo nic nevlastnil, kdy jsme jezdili do Bulharska a mysleli jsme si jakáj e to paráda, už se asi nevrátí doby kdy sis mohl koupit jen jeden druh televizoru, i když to byl sovětský, nerozbitný Rubín, člověk si byl roven s druhým člověkem, protože oba na tom byli stejně.

        Dnes už naštěstí si můžeš koupit jeden nebo několik z 50 druhů televizorů, můžeš si zajet kam chceš, pořídit si můžeš i lepší lékařskou péči a možná tím pádem déle žít , můžeš obětavým trenérům lépe zaplatit- je v tom však jeden háček. Musíš na to mít.

        Ano - kdo má peníze může si pořídit vše. Platí to bohužel v životě i v politice.A ve sportu to platí také. Jak jinak si vysvětlit, že družstvo mužů Nového Jičína "B" postoupilo do kvalifikace o II.ligu z KP a ten přitom nevyhrálo. Měli peníze a postup si koupili. Kdo nemá peníze, nemůže ani KP vyhrát, protože by se potýkal s jejím nedostatkem při startu ve vyšší soutěži. Novojičínští našli 80 000.- Kč a absolvovali kvalifikaci. Dlužno dodat, že v ní vystupovali sportovně až na snahu, "posílit" své družstvo jedním hráčem z "A" družstva. Doneslo se nám, že tento pokus nevyšel, leč do II.ligy postoupili nakonec zaslouženě, po výkonu na hřišti a bez podvodů. Naše muže může těšit, že postoupivší N.Jičín "B" nedávno porazili v mistrovském utkání KP.

         Takže souhlasíte se mnou a jste právě tak jako já smutní z toho, že i ve sportu je dominantní obsah pokladny a že vyhrát sice může každý, ale nakonec se směje ten, kdo na to má? Myslím tím peníze.

Bř.Habarta, 3.5.10

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

Obrazek

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

       Naše hráčky dostaly do skupiny družstva Frýdlantu n.O. "B, Raškovic a Frýdku-Místku. V zápase s Frýdlantem n.O. nezačala koncentrovaně a prohrála v prvém setu 22:25. Do druhého setu nastoupila Šárka Tichavská (návrat ztracené dcery) a také Z.Schäfferová a změny se odrazily ve výsledku 25:14 pro nás. V zápase s Raškovicemi pokračovala naše děvčata ve výborném výkonu. Na nahrávku se dostala teprve třináctiletá Kristýna Michálková a přes svůj věk a málo zkušeností byla pro všechny příjemným překvapením. Také proto se ke smeči mohla vrátit Jana Neuwirthová a ve finále to bylo již znát. Ještě však popořádku. Třetí zápas ve skupině byl dramatický, protože Frýdek-Místek statečně vzdoroval, vítězství a cesta do finále však našim neunikla.

 

Celkem 12 družstev juniorek, některá i z jižní Moravy, se setkala minulou sobotu ve Frýdlantě n.O.,aby mezi sebou svedla boj o vítězství v tomto tradičním turnaji.

 

 

 

 

mic-do-stranek-1.jpg


 

 

    A tak Břeťa převezme zmíněné ocenění v Hodslavicích,v době konání tradičního turnaje mužů a žen, na počátku července. Po Dolovi Cochlarovi bude již druhým, kterému se dostane tohoto jistě spravedlivého a zaslouženého ocenění. Vźdyť Břeta nejen moře roků rozhoduje utkání, ale také moře roků hrál aktivně volejbal a v případě potřeby i trénoval ostatní. V posledních letech pracuje jako funkcionář našeho klubu, je členem výboru okresního svazu, předsedou komise rozhodčích v okrese a působí i v komisi rozhodčích moravskoslezského kraje.

 

Náš klub velmi dobře reprezentují nejen "mládežníci", ale jak je v poslední době prezentováno v této rubrice i rozhodčí. Zdeněk Grabovský na té nejvyšší úrovni a dlouhodobě i Břeťa Habarta. Toho si všimli i funkcionáři krajského volejbalového svazu a u příležitosti jeho narozenin se rozhodli ohodnotit jeho dlouholetou práci pro rozvoj volejbalu nejvyšším vyznamenáním v rámci kraje - medailí Dr.Otakara Koutského.

 

Nejde o nadsázku. Opravdu se v sobotu 12.6.10 do Kopřivnice sjedou nejlepší mládežnická družstva kraje, aby poměřila své síly a schopnosti i s družstvy z Polska a Slovenska a to v obou kategoriích juniorského věku. Již dnes je jisté, že to budou  namátkou junioři z VK Púchov, UKS Plomieň Sosnowiec, exligový Nový Jičín, Výběr MS kraje kadetů, domácí ligoví junioři a v dívčí části turnaje nastoupí třeba volejbalistky z Orlové, Frýdku-Místku, Šlapanic a pochopitelně naše z KV Kopřivnice.

 

 

 

 

 

Obrazek

     

 

Obrazek

 

 

 

 

mic-do-stranek-1.jpg


 

 

 

 

 

mic-do-stranek-1.jpg


 

 

Obrazek

 

Tentokrát vše vyšlo. 24 ročník Mezinárodního turnaje měl parádní účast, počasí jakoby chtělo napravit mizerii posledních dvou ročníků, sjelo se 25 družstev (přijelo i šestadvacáté), ale čtyři kurty volejbalového areálu by už  nápor dalších utkání nesneslo a tak vlastní chybou nepřihlášení hráči z Frýdku-Místku museli sledovat turnaj v civilu. A bylo nač se dívat. Nebude myslím chybou, že se o vítězích na hřišti tentokrát nebudu zmiňovat, i když to byli naši junioři, posílení také naším D.Kubošem (škoda, že nebude hrát v novém ročníku 1.ligy za nás) co si odnesli palmu vítězství. Nebude myslím od věci, když zmíním i ty co si po turnaji odnesli slova chvály za perfektní organizaci. A nebylo vše jednoduché, nečekali jsme že naši přátelé přijedou dříve než obvykle, starost přidělala i jedna z reprobeden,  málem jsme nevěřili, že smluvená hudba přijede, na druhé straně jsme znovu do turnaje , myslím, přinesli i ně co nového. postavili jsme přístřešek a v doprovodném programu přidali formou odborných rad na letátích, jak se zachovat při různých zdravotních omezeních. Bez pořadí důležitosti děkuji  ing. M.Neuschlovi, M.Veřmiřovskému, M.Gilarovi, M.Konůpkovi, J.Pustkovi, Z.Grabovskému, klukům z A družstva mužů, klukům bývalých juniorů M.Gilara, E.Chalupovi ml. obvzláště, místopředsedovi ČVS ing. Kopeckému, našemu předsedovi Jindrovi Tandlerovi,ženským ze Štramberka, A.Pacholkovi a klukům ze Sosnowca, VWemu, Eddě, Jochenovi a Falcovi a všem mladým z Markgroningenu, Mramotičákům , Kvasiňákům i klukům z Ratíškovic, ženským z Fulneku, že nakonec přijely, i těm z Č.Těšína, z Frenštátu p.R.,...rozhodčím, hráčům  i početným návštěvníkům.

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

  Inu stává se to. Kolik já jsem za svou kariéru volejbalového hráče nechal ručníků, sprchových šamponů a trenýrek v šatnách soupeřů už ani nespočítám. Dalo se, při návštěvě cca 250 sportovců na našem uplynulém turnaji očekávat, že se něco podobného stane i ostatním. Poláci ze Sosnowca nechali na ubytovně trička, kraťasy, plavky i rifle bratru za tisíc korun, můj vlastní bratr z Č.Těšína sice malý, ale přece jen gril, aby toho nebylo málo i jeden hráč z Frýdku-Místku meilově pátral, kdeže jsou jeho srvšky.

 

 

 

Nová iniciativa několika nadšenců, kteří už nechtějí startovat v oficiálních soutěžích nese své ovoce. Parta kolem Mirka Gilara (J.Němec, O.Bartoš, L.Cochlar, J.Pustka a další) pokračovala uplynulou sobotu dalším turnajem ze seriálu Turnaj čtyř měst ,tentokrát ve Frenštátě p.R. pod patronací tamní perzony Rostě Slováka. Turnaj byl doplněn dalšími družstvy (Vsetín) a i když zlobilo počasí, vše proběhlo v naprosté pohodě a ku prospěchu všech. Naši vyhráli všechny zápasy, ale chlapi ze Vsetína byli přece jen o kousíček lepší a jednu porážku našim uštědřili.

 

kdybychom neinformovali o všem co má zejména spojitost s volejbalem v Kopřivnici. Pravda, ještě jsem si zprávu ověřil u babičky Chalupové a dědečka Chalupy a vzápětí vám, čtenáři s radostí sděluji, že Edovi Chalupovi (a samozřejmě i jeho ctěné paní) se včera narodil syn Honzík o velikosti 0,51 m a váze 3,55 kg.

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

 

 

mic-do-stranek-1.jpg


 

 

  Takový je program mistrovských utkání našich družstev v tomto víkendu. Fanoušci a je nasnadě, že i hráči si přijdou na své. Takže popořádku. V sobotu 23.10. přijedou na halu SOUs (od 10 hod.) soupeři našich juniorů v 1. lize - ambiciozní celek z Frýdku-Místky, nyní nově označený jménem Beskydy a nově vedený klubovým manažerem Pelikánem (loňský trenér exligových havířovských mužů). Ve stejný den a stejnou hodinu nastoupí naši muži v tělocvičně Zimního stadionu proti odvěkému rivalovi z TJ Morávka. Naši již mohou počítat s pomocí Bayera Petra a všichni příznivci očekávají, že naši nastoupí kompletní (neboť víno jejiž staženo do demižonů). Aby toho nebylo málo, ženy přivítají v tělocvičně ZŠ 17.listopadu družstvo Sokola Kunčice, se kterým  by se měly pokusit vyhrát.

 

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

default.jpeg

 

 

 

Odpověď na dotazy:

Dejte všichni pozor - místenky na 1.Volej bál v Kopřivnici  (22.1.2011)se začínají prodávat již tento pátek (17.12.10) v hale SOUs od 16 hod, také v Městském informačním centru v Kulturním domě a rovněž na Sauně ve štramberské sokolovně. Kdo přijde dřív má výhodnější možnosti.

 

 

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

image001.jpg

 

image001.jpg

 

image001.jpg

 

6443565.gif

 

 

 

dsc00023.jpg

 

default.jpeg

 

default.jpeg

 

default.jpeg

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

1.-volej-bal-014.jpg

 

1. Volej bál se vydařil.

     

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ClieeGault - Important question

If you! like something new? Look at this site. Only there the choice of hot pussy girls for every unique guy and completely free! They are wettest slaves, they will and want implement everything you say !
https://rebrand.ly/governy#H58

 

Poslední fotografie

Archiv

Kalendář
<< duben / 2019 >>