Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality 4 (od 26.1.2011 do 12.7.2012)

 

Vážení čtenáři,

opět nastala chvíle kdy jsme svými články zaplnili povolený obsah rubriky Aktuality 3 a proto, máte-li i nadále zájem dozvědět se co je nového v kopřivnickém volejbalovém klubu od data 26.1.2011 pak jste na správné adrese.

 Není mi do zpěvu.

          V Hodslavicích na 39.ročníku turnaje nepadly rekordy v účasti družstev. Počasí skvělé, organizace vzorná, Antukovou ligu ale museli doplnit nově se přihlášivším Novým Jičínem, z Čech se na Moravu prostě asi nejezdí. Nejezdí ani naši z Kopřivnice a kdeže jsou ty časy, kdy naši volejbalisté hráli i v Hodslavicích prim. Nestartovala ani naše děvčata a tak smutně konstatuji, že kopřivničtí volejbalisté asi nedrží partu. A to ani nepíšu o tom, že startovala družstva z Pstružího, Metylovic, Kozlovic, mnoho hráčů a hráček z N.Jičína, Ostravy.... Proto asi naši stále zaostávají. Přemýšlel jsem o tom dlouze a vychází mi osvědčená pravda. Zlepšovat se dá, kromě fyzické kondice také neustálým opakováním herních situací, prostě být neustále s míčem, ovládat ho v každých situacích a toho se dá docílit jedině na hřišti. Naši kluci a holky mají asi jiný názor. Škoda, že také asi mladší žákyně, které se nezúčastnily 3.ročníku Memoriálu J.Matějů, před čtrnácti dny rovněž v Hodslavicích. Turnaje se naplno rozjíždějí a kdo na nich hraje - zlepšuje se. My ne. Škoda.

Bř.Habarta, 10.7.12

 

do-stranek.jpg

 

 

        

mic-do-stranek-1.jpg

 

Slovo předsedy

aneb rozhovor s novým předsedou KV Kopřivnice

 

B.H.   Před nedávnem proběhly volby do nového výboru KV Kopřivnice. Co nového přinesly Tobě, Zdeňku Grabovskému, coby novému předsedovi klubu a co přinesou kopřivnickému volejbalu v příštích měsících a letech?

 

Z.G.   Mě osobně mnoho starostí a spoluzodpovědnost za veškerou práci nového výboru. Uvědomuji si jakou práci vykonali mí předchůdci za téměř 68 let fungování volejbalu v Kopřivnici a chtěl bych na ni navázat. Tradice se musí ctít a opečovávat.

Kopřivnický volejbal je v poslední době ve stejné situaci jako i jiné sporty. Nejsou peníze. Jediný funkční zdroj financování sportu – loterie Sazka vyschl, nebo byl rozkraden. Sazka Aréna sice stojí, ale sportovní kluby pevné základy nemají. Proto bych si přál, aby byl kopřivnický volejbal v nastávajících letech úspěšně zajištěn, aby se podařilo zabezpečit pár mládežnických projektů, abychom získali trenérské doplnění s patřičnou vzdělaností, aby se do dění v klubu zapojilo více obětavců a abychom silněji pronikli do kopřivnických škol.

 

 

B.H.   Co už se udělalo a co se chystá?

 

Z.G.   Společně s Mgr. Krajčírem jsme navštívili středisko mládežnického sportu  ŠSK Beskydy, kde jsou zapáleni pro mládež, spolupracují s vedením ČVS i zahraničními lektory, abychom navázali nové kontakty a zjistili jak se „ten“ barevný volejbal dělá. Od počátečních školních tříd by se za spolupráce škol dalo zajistit, aby tento nenáročný způsob hraní nejmenších dětí zakotvil i v Kopřivnici.

 

 

 

 

B.H.  Dobrá. Přesto, zdá se mi, že v propagaci volejbalu ve městě Kopřivnici, nejsme nejvýraznější. Hokejisté, házenkáři mají „své“ učitele tělocviku na určitých školách, jejich výsledky v mládežnických soutěžích jsou viditelné a přesto mají po chodnících poutače, jak vstoupit do klubu, či naučit se hokej, či házenou. Proč jsou tedy volejbalisté tak neviditelní?

 

 

Z.G.   Protože se mezi námi zakořenil názor, že je všechno nanic, že místa zájmu jsou již obsazena a že přece nebudeme chodit po třídách a děti přemlouvat, aby sportovaly. To se, myslím, už mění. Například na ZŠ Alšova už máme malé kořínky a jen doufám, že neuhynou. Tam bychom chtěli mít „základnu“ kluků a na ZŠ 17.listopadu chceme navázat na dlouholetou práci s holkama manželů Havlových, kteří bohužel ze školy odcházejí.

 

 

B.H.   Dočkáme se někdy, aby na mistrovský zápas bude nabito diváky? Vzpomínám, že tak tomu bylo třeba u Sokolovny a také se hrál KP.

 

Z.G.   Jako malý kluk, před desítkami let pamatuji velké návštěvy i ve Studénce, Novém Jičíně a nedávno ještě na DHL Ostrava, Mittalu, Laposu Frenštát p.R. Už dávno platí, že lidé přijdou, když uvidí „své“ válčit, bojovat, vítězit. Neplatí to však beze zbytku. Dnes je poptávka po divákovi obrovská a na „malou“ Kopřivnici nerealizovatelná. Také si mnohdy kladu otázku proč lidé nechodí. Naše prostory ve kterých hrajeme mistráky nejsou srovnatelné s možnostmi, jaké mají třeba v Kozlovicích, Polance n.O.,Brušperku, nebo Palkovicích a nemůžeme divákovi poskytnout na co by mohl mít už nárok a to je jen 20 km okruh. Hra našich hráčů opravdu postrádá někdy nejvyšší dávku bojovnosti, nebýt několika sponzorů mohla postrádat i základní vybavení. Málokdo z mladých hráčů si vybudoval vztah ke svému volejbalu tak, jako dřívější hráči. Zájmů je hodně, u chytrých lidí převládá zájem vzdělávat se lidsky a tak řady volejbalistů po dorosteneckém věku opouštějí.

 

B.H.    Nový předseda, nové nápady. Jsou nějaké a dají se realizovat?

 

Z.G.    Znám to úsloví o každé nové metle. Něco se už daří, něco méně. Každopádně vím, že bez dobré práce ostatních se neobejdu. Nekladu si nesplnitelné cíle. Nechtěl bych zklamat, chtěl bych, aby se volejbalový klub ubíral správnou cestou a dal občas svými výsledky vzpomenout na pomalu už zašlou slávu. Aby se nestalo, že by mohl dokonce zanikat jako volejbal v Bohumíně, Samotíškách, Studénce, nebo dalších bývalých baštách.

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

mark.-2012.jpg

 

 

 

Markgröningen 2012

 

    Je pátek 22.6.2012 pátá hodina ranní a po chvíli se vydává první automobil naplněný hráčkami a proviantem směrem na 850 km dlouhou cestu za svými přáteli - volejbalisty z Markgröningenu. Dalších pět aut, naplněých do posledního místa tradičními koláčky od paní Bajerové, uzeným masem, loveckými salámy, kořalkou, pivem, pálenkami, vyrobených z ovoce rozličného druhu a dokonce i ledničkou, spacáky ,naloženými sýry vyjíždí něco kolem půl deváté, aby doplnily celkový počet na 29 osob všeho pohlaví a věku (cestovali i školou povinní Kuba Bartoň a Ondra Holaň).

     Cesta je bezproblémová a tak po několika zastávkách, vyčleněných pro doplňování tekutin a potravy jsou naši volejbalisté a pár činovníků klubu v 17:30 h. na místě. Pár nejistých pohledů na změněné postavy těch, které jsme neviděli rok a už se zase objímali Němci, Češi, Italové, Švýcaři, muži, ženy. Rychle se ubytovat a pak ke stolům blízko baru, nebo na diskotéku.  Ti starší přijali pozvání starších hostitelů. Pak na kutě, ale pátek ještě neskončil. To Denda kolem jedné hodiny noční zpozoroval, že se něco děje nekalého. Někdo stoupal schodištěm, otevřel dveře ložnice a když zjistil, že je Denda připraven čelit nebezpečí - uprchl. Nastalé pátrání ani sobotní vyšetřování nevedlo ke zjištění totožnosti neznámeho násilníka, ještě štěstí, že náš neohrožený Denda nenašel mobil, byl totiž nachystán volat "158".

     Sobota. Tradiční nástup všech účastníků a společné roztažení údů aerobikem. Naši postavili do turnaje dvě družstva mužů - mladé a staré a jedno družstvo žen, "vylepšené" o kamarádky, původem z Kopřivnice. A hrálo se a smeče duněly..... až do neděle. Nakonec "mladí" obsadili 8. místo, "staří" desáté a nepomohly ani rafinované servisy spodem Korna ani perfektní dresy s nápisy, připomínající pánskou ochranu a velikosti jednotlivců. Ženy se dostaly až do finále a obsadily skvělé 3. místo a to asi proto, že byly povzbuzovány chlapskou částí našich účastníků, kteří asi čekali na výměnu dresů, leč nedočkali se. Nedělní finále pískali naši (Grab, Gabča a Denda) a bylo s podivěm, že si tentokrát rozhodčí během zápasu nemusel odskočit. A večer znovu diskotéka, nebo společná noclehárna v místní pizzerii.

     Pondělní ráno odhalilo na tvářích mnohých jakže naložili se spánkem. Poslední loučení a odjezd v 9:30 od haly.Cesta ubíhala východním směrem a je dobře, že "dálnice" na naší straně je rozbitá, protože tím nedávala usnout řidičům. Doma v 18 hodin.
    Neudělali jsme ostudu. Navázali jsme nová přátelství a to nejen mezi námi a domácími, ale i mezi námi chlapy a děvčaty. Děkujeme pořadatelům za péči, kterou věnovali naší ekipě. Byli jsme rádi, že jsme byli "u toho". Předali jsem pozvání na náš srpnový turnaj a vyslovili přesvědčení, že pochybnosti požadatelů - organizovat takovýto podnik nelze, vezmou za své.

 

Bř.Habarta, 26.6.12

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

 

            

          pardalove.jpg

 

 

Staří pardálové v akci.

    Be zmála na 100 volejbalových nadšenců firmy BROSE se v sobotu 16.6.12 sešlo za nádherného počasí na volejbalových kurtech, aby si změřily síly na 3.ročníku turnaje. Jako vždy byli náramně spokojeni a to také díky přispění členů KV Kopřivnice, jejichž  práce spočívala v organizaci, občerstvení, technickém zabezpečení a vystupování v roli rozhodčích. Na snímku s ředitelem turnaje (J.Konůpka) jsou rozhodčí, kde chybí J.Šustala st. (zrovna "pískal").

Bř.Habarta, 21.6.12

 

 

mic-do-stranek-1.jpg

A už je to tady....

 

 

       Jen co se vrátí ekipa volejbalistů z Mezinárodního turnaje v Markgröningenu začne usilovná příprava na náš 26.ročník turnaje mužů a žen v Kopřivnici, který se koná 18.8. 2012. V těchto dnech se již rozesílají pozvánky jednotlivým družstvům, stabilní účastníky nevyjímaje. A tak pozvání určitě doputuje do Ratíškovic (na Moravě), do Markgröningenu (BRD), do Českého Těšína, Ostravy, Červeného Kostelce, Raškovic, Kozlovic, Rybího.....

          Opět budou k dispozici 4 hřiště, to však neznamená, že k účasti budou připuštěni všichni zájemci. Proto raději nechť nikdo nečeká a přihlásí se včas, za výhodných vkladových podmínek. Už nyní vás pořadatelé ujišťují, že udělají vše pro váš pocit, že jste udělali výtečné ropzhodnutí - do Kopřivnice přijet a bavit se mezi přáteli sportem a zábavou.

Bř.Habarta, 21.6.12

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

  120 vajec, 1kg špeku, 2 kg cibule, 60 l piva

       a několik lahví, naplněných "ohnivou vodou" to je celková spotřební bilance letošní klubové vaječiny. Škodolibci nebyli vyslyšeni a počasí bylo volejbalistům opět příznivě nakloněno, takže se mohl hrát i tenis a oblíbený fotbálek. Přišli i skuteční veteráni kopřivnického volejbalu (manželé Cochlarovi, Láďa Váňa, Josef Socha, zvaný Kvak). Ocenění jednotlivci našich družstev bez ostychu projevili radost, radostně se chovali i ostatní, co vydrželi až do konce akce. To už se smrákalo a po dobré práci se účastníci (někteří trochu nejistě) rozcházeli do svých domovů, nebo oblíbených hospůdek....

Bř.Habarta, 5.6.12

 

dsc07864.jpg

 

Jako každoročně

         se v sobotu 2.6.12 sejde kopřivnická volejbalová rodina a uškvaří na volejbalových kurtech pro všechny přítomné, mladé, starší i seniory kotlíkovou vaječinu. Zajištěno je i dostatek piva a tak se dá očekávat, že z této společnosti vzejde pár nápadů a podnětů jak rozvíjet volejbal v Kopřivnici i v následujících letech.

            Jak velí tradice, z podnětu vlastních spoluhráčů jednotlivých družstev budou ohodnoceni keramickýcmi jedničkami spolehliví tahouni, lídři, či chcete-li jednotlivci, na které je spolehnutí a to nejen na hřišti, ale i mimo ně. Letos dalo družstvo kadetek hlas Simoně Horákové, ženy zvolily Lenku Třeštíkovou a muži dali hlas Danielu Mertovi.

            Buďte připraveni, že se bude hrát volejbal na dobře připravených kurtech, bude-li chladno dobře se oblečte, nebo zvolte jiné způsoby, které také dovedou zahřát. Každopádně se organizátoři těší na vaši účast, ať budete v úboru sportovním, nebo přijdete jen tak, obyčejně.

Bř.Habarta, 31.5.12

 

 

klubova-vajecina-23.5.09-007.jpg

 

 

5 let

     trvalo, než se, zdá se, podařilo vyjednat s majiteli volejbalového areálu adekvátní podmínky při jejich pronájmu našeho majetku na volejbalových kurtech. Příslib o zpětném poukázání částečné úhrady z nájmu "cizích" uživatelů je již na stole a ústy šéfa správy spotovišť nic nebrání k jeho realizaci.

Bř.Habarta, 23.5.12

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

Come back,

aneb vracím se zpět.

          Už to je to přes půl roku, co jsem z důvodů, které jsem popsal v "rozlúčkovém" příspěvku rezignoval na členství ve výboru KV Kopřivnice a nabídl tím, aby pomyslný štafetový kolík někdo mladší ode mne převzal a kromě jiného pokračoval ve spravování těchto stránek. Nestalo se.

          Od té doby, proběhla volební konference našeho klubu (složení nového výboru najdete v rubrice Výbor a kontakty) a další události, které mě přivedly opět k volejbalu. Tak tedy najde-li se pár "návštěvníků" našich stránek, kteří tento počin přivítají, budu rád. Budou-li někteří naopak nepříjemně překvapeni, nezbává jim nic jiného než přiznat, že jsem udělal vše, aby spravování stránek převzal někdo jiný.

            Čekají nás nové výzvy a nové úkoly. Blíží se tradiční volejbalová Vaječina (2.6.2012), účast na turnaji v Markgroningenu, čeká nás práce s obnovením volejbalových vztahů na škole 17.listopadu, zanedlouho další ročník Mezinárodního turnaje mužů a žen v Kopřivnici, nové soutěžní ročníky pro naše muže, ženy, kadetky a žákyně již klepou na dveře, chceme se aktivně přispůsobit trendům mládežnického volejbalu (barevný volejbal na školách).....

O všem, i zde nevyjmenovaném Vás budeme znovu informovat. Otevíráme novou kapitolu kopřivnického volejbalu. Buďte při tom a ovlivňujte jaká že bude.

Bř.Habarta, 22.5.2012

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

Naši na turnaji ve Fryčovicích

 

frycovice-2012.jpg

 

7.1.2012 - Poturnajové hodnocení 4. místa na zahajovacím turnaji nové volejbalové sezony.

 

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

 

 

Jsem příliš starý na to, abych řekl něco nového.

 

 

 

          Tento bonmot jsem si vypůjčil od člověka daleko významnějšího než jsem já, přesto přesně vypovídá o důvodu mého rozhodnutí - rezignovat na členství ve výboru Klubu volejbalu Kopřivnice a činnosti s tím spojené. Věděl jsem, že tento krok jednou musím učinit, zvlášť proto, že už ani zdraví není v mém případě obdivuhodné. Rekapituluji, bilancuji, přemýšlím a zjišťuji, že je třeba takto se zachovat a dát příležitost jiným. Snad tento fakt vyburcuje stávající vedení klubu z letargie, snad se tímto uvolní cesta jiným lidem, kteří by chtěli pomoci volejbalu v Kopřivnici, snad se něco změní k lepšímu.

           Tento příspěvek do těchto stránek je tedy můj poslední. Děkuji všem, kteří dění v našem klubu prostřednictvím našich stránek sledovali a věřím, že noví přispivatelé stránky obohatí o své poznatky. Otevírám dveře, zdravím a upřímně přeji všem co zůstávají a těm co přijdou hodně štěstí a dobré výsledky své práce.

Bř.Habarta, 9.10.11

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

Skvělá zpráva pro mladé adepty.

           Po dlouhém čase hledání, rozepří a zkoušek, kdy se výbor našeho klubu snažil kontinuálně navázat na práci dřívějších mládežnických trenérů chlapců se konečně podařilo něco, co by mělo fungovat.

          Za podpory vedení ZŠ Alšova rozjíždíme chlapeckou přípravku volejbalu pro žáky - chlapce 4. a 5. tříd i pro zájemce z jiných škol.  Tak tedy, každou středu, od 12.10.2011 v tělocvičně ZŠ Alšova od 15 :20 hod. čekají na nové začínající, ale i pokročilé volejbalisty  vedoucí přípravky Mgr. Krajčír (MT: 603255767) a Mgr. Liberda.

               Dofáme, že se zpráva bude šířit rychlostí blesku a že ve středu 12.10.11 již přivítáme pár desítek kluků, dychtících hrát volejbal.

Bř.Habarta, 25.9.11

mic-do-stranek-1.jpg

 

Konda v Mederu.

      Ještě, že existuje pár lidí, kteří si dovedou udělat srandu i ze sebe samého. Také díky jim, můžeme zveřejnit foto i z jejich soukromí. Tak tomu je i na snímku níže, kdy Mirek K., zvaný Konda odpočívá a léčí neduhy, které mu přivodil život sám. A tak to mám být. Život přece není jen volejbal, ale i odpočinek a léčba.

 

konda-v-mederu.jpg

mic-do-stranek-1.jpg

 Opona se zvedá...

 

         Ještě několik dnů a naše družstva se pustí do bojů o prvé mistrovské body ve svých soutěžích krajských přeborů. Letos soutěž juniorek neobsazujeme, na druhé straně nově se objeví družstvo kadetek, reprezentované staršími žačkami. Muži, doplnění mnohými bývalými juniory startují v KP I.třídy, žačky budou startovat i ve své kategorii v KP. Rozpis utkání bude na našich stránkách brzy zveřejněn, nyní jen data prvých utkání našich družstev:

Muži -      1.10.2011 v Kylešovicích

Ženy -      1.10.2011 doma s Palkovicemi B

Kadetky - 1.10. ve Stříteži

Žačky -     24.9.2011 v Novém Jičíně

Bř.Habarta, 14.9.11

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

bratri-galiove.jpg

Ještě malá vzpomínka na 25.ročník volejbalového turnaje v Kopřivnici. Bratři Galiové byli skvělými účastníky pátečního vítacího večera. Také díky jim byla atmosféra turnaje báječná.

 

 

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

norsko.jpg

 

              Tak si představte. Známý cestovatel, horolezec, lyžař, horský cyklista a volejbalista Mirek Gilar se letos rozhodl prozkoumat i zemi fjordů a vikingů - Norsko. Zde jej vidíte s přítelem Zdeňkem Svobodou, svou chotí, dcerou a psem.

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

Edda a přátelé....

            dali "facku" těm, co si mysleli, že po tak náročném turnaji budou zmoženi. Naopak, následující pondělí pokořili nejvyšší horu Beskyd a ještě s úsměvem. Eddo jsi borec a až budeme zase někdy v Markgrönongenu pokusíme se s Tebou zdolat také nějaké překážky.

Bř.Habarta, 25.8.11

 

lysa-hora-52_1.jpg

 

 

Dobrých zpráv není nikdy dosti.

         Všechny se týkají uplynulého víkendu, kdy KV Kopřivnice pořádal turnaj. Tak popořadě. Jarda Janotka se dostal přičiněním Z.Grabovského do bezprostřední blízkosti svého bydliště zdráv. Mykina, zapomenutá hráčkou Svinova je na světě a byla předána majiteli. Nalezené doklady a peněženka hráčky z Kunčic p.O. jsou připraveny k odrvzdání majitelce.

           A teď to nejhlavnější. Když musel místopředseda ČVS ing. František Kopeckýopustit náš turnaj, úrotože pro něj u příležitosti narozenin připravila rodina vyhlídkový let nad Beskydy, Fryčovicemi, Kopřivnicí... vyprovodili jsme jej radami, aby nesedal za pilotem na levou stranu, neboť je statisticky dokázáno, že když letadlo spadne, je nejvíc obětí právě z míst za pilotem. To jsme netušili, co nám během večera přijde za SMS:

"Zdravím z Fryčovic. Let se nekoná. Porucha na přivaděči paliva. Naštěstí zjištěno před startem. Díky za dobré rady - F.K."

Bř.Habarta, 23.8.11

mic-do-stranek-1.jpg

 

Poděkování všem.

              

           25.ročník Mezinárodního turnaje je již za námi. Vydařil se, přijeli všichni pozvaní hosté včetně místopředsedy Českého volejbalového svazu ing. Fr.Kopeckého, pozvání přijal i předseda MSKVS ing. M.Nádvorník, zástupce města Kopřivnice Ing. Kopečný a naši jubilanti L.Tůma, A.Baarová, Č.Hyvnar, ing. Neuschl a J.Šustala st.

         V pátek přijeli naši přátelé z německého Markgröningenu a část družstva Holubic a nedbaje průtrže mračen se náramně bavili. A to také zásluhou skvělých muzikantů (Galiovců) se dvěmi Francouzkami. Hrálo se do pozdních hodin večerních, pivo teklo, kořalka vychlazená, kotlíkový guláš šel na dračku.

            A začala sobota, pravda poněkud klopotně, protože někteří co se účastnili pátečního večera vstávali po ranním kuropění a nedorazili včas. Padla devátá hodina ranní a družstva již stála připravena si poslechnout pár hřejivých slov od hostů a organizátorů. Celkem 24 družstev, 15 mužských a 9 ženských zahájilo za nádherného počasí a nebývalého zájmu diváků turnaj, který vstoupí do historie. Bojovalo se na hřišti (až do půl osmé večera) bojovalo se i s únavou, která tvrdě zasáhla pořadatele, protože jak známo, nepatří již k nejmladším. Nakonec vše dobře dopadlo, vítězové byli vyhlášeni a odměněni, hudba S.Chemije začala vyhrávat, dokonce byli přítomni i jejich skalní fandové z kopřivnického Áčka. Tančilo se a radovalo.

           Neděle ráno přineslo zajímavý úkaz. Všichni co se dostavili ke konečnému úklidu i němečtí přátelé, chystající se k odjezdu se vybavili slunečními brýlemi, které alespoň částečně zakrývaly stopy do několika hektických dnech. Že nakonec dopadly skvělě mají zásluhu všichni a všem je třeba poděkovat. Jen namátkou několik jmen, kteří se zasloužili o zdar celé akce svou obětavostí a výkonností - Mirtek Gilar s chotí, E.Chalupa ml., J.Konůpka s chotí,Ing.M.Neuschl, Ing. M.Veřmiřovský, Z.Grabovský s partnerkou, J.Tandler. J.Kylhof .... Také na obsluhu pivního stánku, obsluhu bufetového okýnka a kuchyň, také na zhotovovatele bramborových placků, našeho Jirku Pustku, čerstvého nositele ocenění Špica ogar bylo spolehnutí. Ještě jednou díky kamarádi, poděkování předejme i sponzorům ....!

Bř.Habarta, 22.8.11

105-koprivnice-2011.jpg

 

 

 

Finišujeme.

          Přesně za týden, v tento čas bude už turnaj v pném proudu a mnoho lidí si může trochu oddechnout. To už totiž bude doba příprav a slovních sporů za námi a bude se už se jen čestně bojovat na hřišti. Také je možné, že se několik utkání  předehraje již v pátek v podvečer, neboť rekordní počet přihlášených družstev přináši rekordní počet utkání a každé utkání, odehrané předem by přineslo časovou úlevu.

          Bude to ještě záběr, to vám povím. V pátek se chceme důstojně revanšovat našim přátelům z BRD za krásné přijetí, kteréhož se nám dostalo u nich na turnaji, už se pečou dobroty a sladkosti, rádi také přivítáme naše kamarády z Ratíškovic a Kvasin a to nejen proto, že parádně zpívají a dovedou se po moravsku bavit. Ještě před tím nás čeká plno práce s úklidem šaten a ostatních prostor areálu, instalovat nové držáky vlajek, navěšet reklamní poutače, vyzkoušet nově zakoupenou soupravu pro čepování piva, opravit poškozené plachtoví, zprovoznit altánky a stany, vycídit kuchyň, naložit maso, uvařit oblíbenou zelňačku, zabudovat nové kůly pro čtvrté hřiště, připravit "materiál" pro výrobu bramborových placků, objednat a nanosit množství proviantu pro fungování bufetu, připravit místnost pro rozhodčí, pozvat Českou televizi, hosty a zástupce města, připravit herní systém turnaje, sehnat pomocníky pro stavění stanů, hřišť, zapisovatele při utkáních....... a co hlavní - každý den sledovat předpověď počasí a jelikož se jednotlivě liší, najít tu nejpozitivnější.

             Hektický týden tedy začíná. Nebude-li nutno, ozvu se Vám, čtenářům rubriky, z důvodů výše uvedených až za týden. Zvu vás k návštěvě turnaje, právě tak jako všechny ostatní příznivce kopřivnického volejbalu, rodiče malých volejbalistů, přátele doposud neprovdaných volejbalistek, manžele, manželky, členy našeho klubu, sponzory..... V době oslav 90 let volejbalu v českých zemích nám nikdo z kompetentních orgánů města nenechal postavit odpovídající volejbalový stánek a proto nemůžeme pozvat do programu turnaje starou gardu československých volejbalistů za vstupné 50.- Kč, přesto vám za organizátory slibuji - přijďte, rádi Vás uvidime a přejeme skvělý zážitek.

Bř.Habarta, 13.8.11

mic-do-stranek-1.jpg

 

Turnaj klepe na dveře.....

          Včera uplynula lhůta, kdy jsme ještě mohli přijímat přihlášky na turnaj. Na poslední chvíli, jak je u nás zvykem, se přihlásila skupina účastníků a tak již nyní můžeme potvrdit, že žádné jiné družstvo již není možné přijmout.

Přijatá družstva mužského pohlaví:

Markgröningen, KV Kopřivnice, Příbor, S.Kozlovice, TJ Štramberk, TJ Frenštát p.R., V.Studénka, Fértým F-M, S.Ratíškovice, Š.Kvasiny, Ostrava Svinov (2x), S.Mořkov, TJ Holubice, ŠSK Beskydy, Fryčovice

Přijatá družstva ženského pohlaví:

KV Kopřivnice, VetoRio Č.Těšín, S.Kozlovice, TJ Štramberk, TjFrenštát p.R., TJ Hodslavice, Ostrava Svinov, SD.Rybí, S.Kunčice p.O.

         Z rekordního počtu 24 účastníků máme pochopitelně radost, jenže je také jisté, že tento počet vyvolá organizátorům nejednu vrásku na čele, protože chtějí, aby si družstva co nejvíce zahrála a aby se vše stihlo před zatměním. Na druhé straně je zase pozitivní, že se dá skoro přesně určit kolik že sudů piva se vyčepuje. Všichni už vědí co mají dělat, co ještě vylepšit a přesto všechna nebezpečí ještě nejsou zažehnána. To největší je vždy počasí a také počet pomahačů. Pořadatelé proto apelují na své příznivce, bývalé hráče, kamarády - potřebujeme Vás. Potřebujeme vaši pomoc. Přijdte a hlaste se u M.Gilara (zajišťování stravy, guláše, bramborových placků, masa...) a u J.Pustky (technická četa, stánky, osvětlení, hřiště...)

Bř.Habarta, 11.8.11

 

O Červeném Kostelci, našich mužích a turnaji.

         Až z městečka od Náchoda, tedy z Červeného Kostelce zavítala do Kopřivnice skupina zapálených volejbalistů a volejbalistek, aby zde, v podhůří Beskyd absolvovala soustředění před nastávající sezonou. Ač vzdáleni od nás přes dvě sta kilometrů, v mnohém jsou si s námi podobní. A to nejen tím, že jejich vztah k nápoji všech Čechů je veskrze kladný, ale také tím, že sport provozují s nadhledem. Na závěr se včera mužská část červenokostelecké ekipy utkala s našimi muži a po dobrém volejbale zvítězila 2:1. Při společném večeru pak měli naši hosté opět převahu, tentokrát však, oproti předcházejícímu dni, svou "radost ze života" projevovali snesitelným způsobem. Dnes už asi budou doma, přesto není vyloučeno, že se s touto parádní skupinou ještě setkáme. Pozvali jsme je na náš srpnový turnaj a tak se budeme těšit...

         Má-li někdo na tváři více chmurů než úsměvů mezi volejbalisty, pak je to Tomáš Křístek, trenér mužů. Z předcházejích příspěvků jste určitě zjistili, milí čtenáři, že volejbal v Kopřivnici prochází generační obměnou. Aby se nakonec nestalo, že nebude mít kdo za naše družstvo hrát, mělo by se postupovat citlivě. Proto se do družstva od pondělí zapojí všichni, kdo mají t.zv. ruce a nohy a kdo chce za kopřivnický klub hrát.. Výsledky našich na přípravných turnajích sice nezavdávají důvod ke hlasitému zpěvu, přesto pár pozitivních zjištění přinesly. Je docela možné, že se do družstva vrátí T.Uherek, podle slov trenéra však formu teprve hledá, pozitivním překvapením jsou výkony J.Slováka a to při hře v poli, z bývalých juniorů neodchází nikdo, budeme muset vyřídit hostování ve Zlíně (Holub) a Frenštátě p.R. (bratři Slovákové).

         Informace o turnaji začnu přehledem přihlášených družstev k dnešku. Jsou jimi u mužů Markgroningen, Kopřivnice, Ratíškovice, Příbor, Fértým F-M, Mořkov a u žen Markgroningen, Kopřivnice, Český Těšín VetoRio, Štramberk, Kozlovice. Desátého srpna končí platnost zvýhodněného vkladu pro přihlášivší se družstva a tak se dá očekávat, že v příštím týdnu se situace "vystříbří". Podařilo se angažovat muzikanty pro páteční zahajovací večer, pro vyhlašování vítězů v sobotním podvečeru máme také překvapení. Nabídku potravy chceme obohatit o bramborové placky, jenže se nám doposud nedaří získat obsluhu k výrobě, k prodeji budou k mání i trička několika barev a velikostí se vtipným logem o evoluci volejbalu.

         Pro dnešek již dosti, mám žízeň, byl jsem s Červeným Kostelcem...

Bř.Habarta, 27.7.11

mic-do-stranek-1.jpg

 

Pozdrav z Klausova hradu zasílají...

 

pozdrav-do-ceska..jpg

 

Malé zamyšlení nad startem nové éry.

       V době, kdy němečtí důchodci odjíždějí na dovolenou do Indočíny, nebo zase američtí na 2 měsíce do Španělska se v Kopřivnickém mužském volejbale dějí převratné věci. Již není tajemstvím, že parta kolem Edy Chalupy ml., posledního přímého účastníka nejúspěšnějších let našeho klubu se zužuje a zdá se, že opravdu několik hráčů přejde do Štramberku, aby se tam v KP II. třídy pokusili obnovit zašlou slávu tamního volejbalu.

       Naši "mladí" (bývalí svěřenci S.Sykaly a R.Slováka) se pod vedením T.Křístka připravují na těžkou zkoušku. Neočekává se všeobecně, že "proletí" KP I.třídy a rychle zaujmou místo ve II.lize. Nejprve se musí ještě doučit mnoho z volejbalové učebnice a nebudou to mít lehké. Doufejme, že několik starších matadorů jim budou vzorem, aby třeba i F.Komorovský měl konkurenci (možná, že k nám přestoupí Michal Polášek), aby trénovali v odpovídajícím počtu a nasazení (několik mladých studuje mimo Kopřivnici), aby nezoufali, když je někdy někdo porazí a bude dvakrát starší. První měření stavu na kopřivnických volejbalových vodách už mají za sebou. Zúčastnili se populárních Hodslavic a i když ze skupiny nepostoupili (hráli dvakrát 1:1 a jednou prohráli 0:2) poznali, co je třeba zlepšovat.

        Tak tedy kluci - makejte a ať se vám daří....

Bř.Habarta, 11.7.11

mic-do-stranek-1.jpg

Jubilanti.

 

       Jednou z několika doprovodných akcí připravovaného srpnového 25. ročníku Mezinárodního turnaje mužů a žen v Kopřivnici bude zahajovací malá slavnost, kdy budou klubovým jubilantům předána drobná ocenění. Zaslali jsme jim - Anně Baarové, Čestmíru Hývnarovi, Jirkovi Šustalovi st., Leopoldu Tůmovi a níže zobrazenému ing. Mojmíru Neuschlovi pozvání a čeká se, že při nástupu družstev v 9 hodin se jim dostane, za jejich význačný přínos pro kopřivnický volejbal, potažmo město zaslouženého potlesku dvou set současných volejbalistů.

Bř.Habarta, 4.7.11

 

 mojmir.jpg

Sedmdesátka.

          Je těžké spočítat všechna léta, která Mojmír Neuschl věnoval volejbalu v Kopřivnici. Jedno je však jisté - co ho znám já, tak funkcionaří nejméně 40 let a zažil nespočet předsedů. Já s ním zažil legrace, má vzácný dar komentovat vše co se děje kolem něj několika ostrými slovy, které vystihují přesně stav věci, s hloupými lidmi se nepáře, dokáže pozvednou náladu vhodným bonmotem, má přehled v kultuře, hudbě, je sečtělý, neváhá zasednout za klavír, když je potřeba, ještě před nedávnem navlékl dres a utkal se za družstvo výboru proti juniorům, vzpomínám, že na soustředění nás všechny porazil v hodu koulí... a v těchto dnech nás poráží znovu. Je totiž mezi námi nesjtarší doposud činný člen výboru Klubu volejbalu. Díky Mojmíre, že jsi stále aktivní, díky že se jen tak nenaštveš, když nás "mladíky" posloucháš, díky , že jsi takový jaký jsi, i když budeš mít za týden sedmdesát.

Bř.Habarta, 30.6.11

mic-do-stranek-1.jpg

 Pozvánky rozeslány.

        V těchto dnech se vše kolem turnaje rozběhlo naplno. Přihlášky byly odeslány všem, kteří loni, nebo v dřívějších ročnících byli účastníky našeho turnaje (viz rubrika Turnaje v roce 2011). Opět jsme zavedli zvýhodněnou platbu startovného v turnaji, tedy že ta družstva, která se přihlásí včas, budou mít vklad o něco levnější. Opět přemýšlíme nad tím, jak vylepšit doprovodný program letošního jubilejního 25.ročníku a mohu slíbit, že se naše snaha nemíjí účinkem. Součástí sobotního nástupu bude krátká slavnost při předávání děkovných předmětů našim dlouholetým členům a jubilantům, znovu máme zajištěna čtyři hřiště a skoro všechny rozhodčí.....

Přihlášky směřujte na adresy:

Jaromír Konůpka, Komenského 446, 74221 Kopřivnice

M: 602889822

jaromir.konupka@brose.com

 

Břetislav Habarta, Kpt.Nálepky 1067, 74221 Kopřivnice

M: 604582951

habasek1@gmail.com

mic-do-stranek-1.jpg

 

...a nyní zbystřete pozornost!

         Právě v těchto dnech konči debaty o tom, jakým způsobem zajistit pořádání 25. ročníku Mezinárodního volejbalového  turnaje mužů a žen, který se stává , jako už poněkolikáté prestižním podnikem pořádaným naším klubem.

       Ten letošní bude zase o něco více slavnostní a budeme doufat, že v sobotu 20.8.2011 bude slušné počasí (hala je rovněž zajištěna), že budeme mít dostatečnou invenci při tvorbě doprovodného programu, že najdeme finanční prostředky a obětavé lidi, že se družstva přihlásí v dostatečném počtu, že nikoho neodmítneme, že seženeme kvalitní rozhodčí, že hosté, kteří dostali pozvání svůj slib splní a přijedou, že nezapomeneme požádat o prodloužení doby, po kterou může hudba vyhrávat a břinkat, že přijede početná ekipa z německého Markgröningenu,  že se chlapi z Č.Těšína pochlapí a přijedou, že tentokrát k nám dorazí i družstvo mužů polského Sosnowieca, že bude veselosti na rozdávání a všichni se budou u nás cítit dobře.

          O přípravách a přihláškách Vás budeme pravidelně informovat, turnaj je sice "až" za 70 dnů, ale o jeho úspěchu se rozhoduje už nyní.

Bř.Habarta, 9.6.11

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

9. ročník turnaje juniorů a juniorek - zrušen.

       Přes veškerou snahu pořadatelů došly přihlášky do turnaje, který se měl konat 11.6.11 v Kopřivnici jen v nedostatečném počtu. Proto tímto oznamujeme, že se avizovaný turnaj nekoná. Tak snad někdy příště....

Bř.Habarta, 11.6.11

mic-do-stranek-1.jpg

brose

 

Technik für Automobile

          Bez mála na 100 volejbalistů firmy Brose se v sobotu 4.6.11 od 8:30 hod. sejde na venkovních volejbalových kurtech v Kopřvnici (hala je také zajištěna), aby ve druhém ročníku volejbalového turnaje usilovali o palmu vítězství a dokazovali sobě a soupeřům, že jsou na tom se zdravím dobře.

        Turnaj pomáhají zajistit i členové KV Kopřivnice, kteří jsou přízní firmy potěšeni, neboť samotný fakt, že pořadatelství bylo svěřeno opět jim je příjemný. Ono to není jen tak, zabezpečit hřiště, sítě, vynést lavice a stoly, sehnat výčepní zařízení, nakoupit potřebný počet potravin a tekutin, zajistit rozhodčí, uklidit šatny, navodit příjemnou atmosféru hudbou a slovem, přesvědčit manželky o jejich účasti v bufetu, lajnovat hřiště a možná i kropit vodou, zavolat tam někde nahoru kde zařizují počasí, aby bylo snášení schopné....

          K vidění budou určitě zákroky nevídané virtuozity a  pády na hranici zachování života, protože za jednotlivá družstva budou stratovat amatéři, ženy, ale i bývalí a současní fotbalisté, volejbalisté a dokonce i házenkáři (jeden, původem z Ukrajiny a druhý z ligové Kopřivnice). Tak  už jen přání, aby se vám "brosáci" u nás líbilo a ať se nikomu nic nestane.....

Bř.Habarta, 2.6.11

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

Letos jsme pyšní...

       Čtyři automobily různých značek a 19 lidí v něm, také různého druhu, tedy správně tři členové výboru KV Kopřivnice, 6 hráček juniorského věku a 9 členné chlapské družsvo, složené tentokrát z bývalých dorostenců a dorostenců nynějších se vydalo v pátek 27.5.11, v 8 hodin ráno na cestu do Mrkgreningenu, aby tam byli účastni ve sportovních a společenských soutěžích  tamního 31. ročníku Mezinárodního turnaje ve volejbalu mužů a žen.

         Cesta byla bezproblémová až do doby, kdy Jindra musel na obchodní jednání a tak se čekalo a čekalo a lidi byli nervózní a nervózní. Nakonec přejezd imaginárních hranic nezaznamenali celní orgány a tak dvě bečky a pár cigaret doputovaly společně s osádkou na místo určení. Domácí již byli netrpěliví, neboť naše ekipa měla zpoždění cca 2,5 hodinové. O to víc se zase všichni objímali a políbením stvrzovali, že obě strany mají radost, že se opět setkaly. Na stolech zacinkalysklenice všech velikostí, pár nedorozumění z naší strany při volbě místa spánku nemohlo pokazit , jako vždy, báječné přivítání.

           A v sobotu se začalo hrát, juniorky hned napoprvé nastoupily proti 11.celku nejvyšší rakouské ligy a zpočátku jej skutečně potrápily. V ženské kategorii ještě startovalo dalších osm celků, kromě zmiňovaného rakouského bylo dalších sedm německých a jeden ze Švýcarska. Mužská část turnaje byla také velmi dobře obsazena. Jen posuďte, dvě družstva ze Švýcarska, tři z Itálie a šest celků německých. K večeru bylo nemálo těch, kteří si zachovali síly i na taneční kreace při diskotéce a kdo šel spát před dvanáctou riskoval, že bude prohlášen za zbabělce. Nedělní ráno začalo tradičním vystoupením dvanácti bubeníků, kteří se s vervou sobě vlastní pustili do snadného úkolu - probudit i  toho nejtvrdšího spáče. Jak naše družstvo juniorek parádně začalo v sobotu, tak už v neděli stačilo obsadit konečnou 8 příčku. Neštěstí to však nebylo, vzpomeneme-li si s jakými potížemi se těsně před odjezdem dávalo dohromady. Chlapi byli v sobotu za outseidery a v neděli se jim zase dařilo. Představte si - obsadili krásné 5. místo.

            Odpoledne zase musel Jindra kvůli pondělnímu pracovnímu vytížení domů, svezl se s ním i Zdena a tak poslední člen výboru Denda zůstal na všechno sám. Zvládl to na chvalitebnou, nemusel řešit žádný problém s naší delegací, kluci i holky se chovali vzorně, světe div se - dokonce byli na hřišti jednotně oblečeni. Pizza  v podniku Ristorante Pizzerie da Nina byla jako vždy perfektní. To už se schylovalo k noci a druhý den ráno - odjezd domů. Poslední stisky rukou, objetí, polibky, sliby, že se brzy uvidíme na našem srpnovém turnaji a domů.

          Nebyl jsem letos s nimi. Neumím německy a psát rusky se mi zdá blbé. Proto jen- děkujeme za všechno přátelé. Dankeschen.

Ps: Fotodokumentace bude zveřejněna až poté, co se ke mě dostanou snímky od účastníků zájezdu.

Bř.Habarta, 31.5.11

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

 

 Už v pátek...

 

pozdravy.jpg

 

 

          Vzpomínkou na některý z předchozích turnajů v Kopřivnici , kdy se takto naši loučili s německými přáteli bych chtěl navodit podobnou atmosféru, která čeká kopřivnickou "delegaci" za několik dnů. Pořadatelé z Markgroningenu nás opět pozvali na jejich mezinárodní turnaj a tak v pátek ráno (27.5.11) nasednou juniorky a družstvo mužů a několik členů výboru KV do vozidel, aby směřovali k cíli. Výprava bude tentokrát v počtu omezeném, přejme si, aby však v srdečnosti a přátelství nezaostávala za předchozími. Pozdravujte naše přátele, ať už jsou z Markgreningenu, nebo Itálie, ať jsou mladí, nebo starší, prošedivělí, nebo černovlasí..... a štastnou cestu a bezpečný návrat.....

Bř.Habarta, 24.5.11

       

mic-do-stranek-1.jpg

 

 Ačkoliv

     prognózy meteorologů nevěštily na den konání naší Klubové vaječiny nic pozitivního.Ačkoliv realisté tvrdili, že na setkání nepřijdou ti, co nemají žádný vztah ke kopřivnickému volejbalu (a ono se to vyplnilo), nebo mají jiné rodinné aktivity, nakonec se vše podařilo. Vejce, pažitka (od Konůpků a Tandlerů), špek, cibule, chléb, nealkoholické nápoje vše bylo k dispozici. Počasí "drželo" po celou dobu, v kotli se škvařilo na 70 vajec, pak zavoněly uzeniny připravované také na ohni, pivečko bylo řádně chlazené, i ohnivé vody bylo dostatek. Přišli i "staří" pardálové, Láďa Váňa, Luba Hyvnar, Zdeněk Pešat, Víťa Knebl dokonce i pan Křístek st. (otec našeho Tomáše) i když z Přerova je to určitě dále než z kopřivnických vilek, kde například žijí kopřivničtí pamětníci. Zahrál se i volejbal, ceny - jedničky a hvězdičky byly předány a nad vším dozoroval L.Dočkal, který pomáhá držet kopřivnický volejbal při životě. A také samozřejmě nechyběli manž.Gilarovi, Konůpkovi, Svobodovi, Pustkovi, Z.Grabovský bez nichž by přípravy a organizace neklapaly. Díky jim jsem se přesvědčil, že ti co nebyli mohou litovat...

Bř.Habarta, 23.5.11

 

 

chleb-s-vajcama.jpg

 

 

Není všechno zlato, co se třpytí.

     Ing. Lébl se nemůže smířit s tím, že už český volejbal nevede. Znovu a opakovaně předkládá správní radě ČVS důvody, které by měly zrušit zvolení Z.Haníka šéfem volejbalu, druhá strana se brání vyjádřeními právníků, kteří zmíněnou volbu pojmenovávají za správnou, do toho český volejbal slaví v Brně 11.6.11 90 let českého volejbalu, jsme pořadateli  ME volejbalu, který proběhne v Karlových Varech a Praze....

     U nás v Kopřivnici si také nezpíváme jen veselé písničky. Ne vždy jsme pracovali nejlépe a nyní sklízíme hořké ovoce. Třpytit a lesknou se může jen několik programů, organizovaných výborem KV Kopřivnice a jejich jednotlivci. Daří se v obnově ženského volejbalu, ale v mužském už je stav horší. Už je téměř jisté, že z kádru mužů odcházejí zkušení borci a postupně končí v hráčské karieře, juniory není kým doplnit, o chlapeckém žactvu ani nemluvě. Problémy v ČSTV a potažmo v krachující Sazce se dotýkají i nás v Kopřivnici. Tolik avizovaná podpora ve městě se rozmělnila do vytvoření pomocného orgánu - sportovní komise, která se ovšem stala příležitostí pro politické strany zviditelnit se. Mládežnický sport je v Kopřivnici pevně zakotven v házené, protože jsou školy a jejich učitelé na házené zainteresováni. Volejbal, podle mého názoru potřebuje podobnou podporu tělocvikářů (kdo by ovšem učil volejbal, když je jednodušší rozdat dětem hokejky a hrejte florbal...).

     A tak je sice 10 minut po dvanácté a navíc jsme padli na držku. Neležíme, zvedáme se, lezeme, drápeme se k vrcholu a nevzdáváme se. Tak bych popsal situaci v kopřivnickém volejbalu, jsme sice v podvědomí občanů Kopřivnice, podařilo se několik parádních věcí (1. Volejbál, Volejbalová vaječina, udílení jedniček hráčům, tři-čtyři výborné turnaje s mezinárodní účastí.... do zpěvu však není.

Bř.Habarta, 19.5.11

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

Jedničky a hvězdičky sezóny 2010/2011.

        Tak jako každoročně, tak také na letošní Klubové vaječině, která proběhne v sobotu 21.5.11 na venkovních volejbalových kurtech v Kopřivnici získají význační hráči a hráčky našich družstev ocenění (viz níže).

Letos byli samotnými spoluhráči a spoluhráčkami určeni:

Jedničky:

Eduard Chalupa - družstvo mužů, KP I.třídy

Tadeáš Holub     - družstvo juniorů,1.liga

Jana Moravcová - družstvo juniorek, KP

Hvězdičky:

Karolina Talajková     - družstvo starších žaček, KP

Vivien Rosandičová   - družstvo mladších žaček

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

jednicka-1.jpg

 

 

          Takovéto "jedničky" letos připravili členové výboru KV Kopřivnice pro jejich držitele - tedy pro každého nejlepšího tahouna, lídra, bojovníka, prostě hráče, za kterým šli všichn ostatní . Takto budou odměněni hráči a hráčky družstva mužů, juniorek a juniorů za nedávno skončenou mistrovskou sezonu. Naše žačky nepřijdou zkrátka a jako tradičně jejich největší bojovnice obdrží také ocenění.

Bř.Habarta, 10.5.11

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

 

 

vajecina-7.jpg

 

Vaječina se blíží....

    Pojmy a důvody co je to Vaječina a proč se vlastně koná jsem již vysvětloval na těchto stránkách již předloni a jelikož jsem ateista, nejsou mi blízké. Za to je mi blízká atmosféra, která Vaječinu obepíná. V našich krajích je zvykem, že se sejdou rodinní příslušníci a přátelé, aby se spolu těšili ze života. Pravda, tuto radost vnímá každý jiným způsobem, u kopřivnických volejbalistů je tradicí, že se opět sejdou na letních kurtech kde tento vaječinový pokrm, snad v obsahu výhodném pro počet dvou naplněných školních tříd, pozřou. K tomu bude i něco pro ty úřastníky, kterým vajíčka způsobují žaludeční potíže, také tekutiny všeho druhu, zaplápolá nefalšovaný oheň a zazní muzika. Také je zvykem, že v tento den - v sobotu 21.5.11 budou pro největší tahouny - hráče jednotlivých družstev předány tak zvané "jedničky", kteroužto poctu určili samotní hráči a trenéři.

Tak tedy - pořadatelé této pravidelné "rodinné" akce zvou všechny své členy, jejich rodinné příslušníky, hráče, hráčky, příznivce, sponzory. Jsme přece rodina, tam sice také všechno není na růžích ustláno, ale také se říká - jak si usteleš, tak si lehneš....

Bř.Habarta, 9.5.11

 

velikonoce-25.4.11-001.jpg

Hezké velikonoce přejeme všem členům KV Kopřivnice

 

 

Kvalifikace o postup do 1.ligy juniorek.

 

První zpráva:

Představte si, celé družstvo juniorek se vměstnalo, v pátek 22.4.11 do dvou osobních aut a to ještě v něm seděli tři dospělí. Náhle onemocněla K.Michálková a N.Moravcová nedorazila, neboť teprve dnes odlétala z Anglie.

      A tak 6 statečných děvčat z Kopřivnice docestovalo do Prostějova, aby se tam pokusilo čelit silnému Prostějovu, nyní trénovanému věhlasným Slávkem Matějem a posílenému hráčky z celé Moravy. Naše skromná výprava začala rozpačitě a pod dojmem, že oslabená sestava nemůže být úspěšná. Postupem času si naše hráčky uvědomily, že Prostějov je sice "našlapán", přesto však jen lidmi, kteří také chybují. Našim se sice nepodařilo zvítězit, ale na příští den , kdy odehrají zbývající tři zápasy s Boskovicemi, Jaroměří a Kroměříží si slíbily, že zanechají na hřišti duši.

VK Prostějov - KV Kopřivnice  3:0  (11,14,18)

Bř.Habarta, 22.4.11

Druhá zpráva:

Na boskovičanky vtrhly naše hráčky s vervou. Zvítězily v prvém setu, ale pak se strhla válka jaksepatří. Soupeř vývoj otočil a vedl 2.1 na sety, ale naše holky se nevzdaly. Vyrovnaly na 2:2 a v pátém setu vedly 2:0, pak se družstva tahala až do stavu 11:11. Několik výborných soupeřových podání však dobře nezpracovala a tak smolně prohrála pátý set 15:11. Naše děvčata předvedla velmi dobrý volejbal také díky přítomnosti nových hráček - J.Moravcové a K.Michálkové.

S.Boskovice  -  KV Kopřivnice  3:2  (-20,19,21,-19,11)

Třetí zpráva:

S Jaroměří to bylo už horší. Jakoby na naše "spadla deka" po neúspěšné koncovce s Boskovicemi, nebyla s to čelit drtivým útokům vysokých hráček Jaroměře a jejich výkon měl klesající tendenci snad také proto, že naše ekipa spíše připomínala vojenský lazaret, než zdravé sportovce, tejpovat achilovku musela Z.Schafferová, Š.Tichavská dlouhobě laboruje s koleny, žaludeční potíže přepadly J.Moravcovou, zdravý ještě zdaleka není ani trenér Z.Grabovský (po operaci páteře).

VK Jaroměř  -  KV Kopřivnice  3:0  (20,15,12)

Čtvrtá zpráva:

Proti Kroměříži nastoupila naše děvčata s odhodláním. V každém setu vedla o dva a o tři body, vždy až do koncovek, které však pokazila.  Výsledek hovoří o jasné převaze soupeře, pravda to však není.

S.Kroměříž  -  KV Kopřivnice 3:0  (22,23,22)

Pátá zpráva:

     Naše juniorky v kvalifikaci neudělaly ostudu. Proti soupeřkám zvučných klubů, které se posilují těmi nejlepšími ze svých regionů a které jsou vzrostlejší než naše bojovaly. Každopádně získaly nové zkušenosti s daleko lepším volejbalem než ve skupinách KP. Proto všem za bojovnost a obětavost děkujeme: Š.Tichavské, K.Michálkové, Z.Schafferové,A.Šustalové, N.Kociánové, M.Hrdinové,K.Iklové, J.Moravcové a trenérům Z.Grabovskému a J.Pustkovi a to za celou úspěšnou sezonu.

Bř.Habarta, 23.4.11

mic-do-stranek-1.jpg

 

Naše holky obsadily druhé místo

               na 4.ročníku turnaje starších žákyň, který se konal v Kopřivnici na ZŠ 17.listopadu v rámci oslav dvacetiletého trvání školy v sobotu 26.4.11. Ač byly věkově mladší než soupeřky, porazily soupeřky ze Stříteže 2:0, Frenštátu p.R. "B" 2:0, Štramberka 2:0 a s Frýdlantem n.O. (pozdějším vítězem) a Frenštátem "A" remizovaly 1:1.

                  Turnaj byl dobře připraven, zahájení provedl ředitel školy p.Stoško a místropředseda našeho klubu Neuschl, o děcka bylo postaráno i občerstvením, ceny připadly třem nejlepším družstvům. (Foto najdete ve fotoalbu Turnaje mládeže).

Bř.Habarta, 17.4.11

mic-do-stranek-1.jpg

Budoucí ženy

 

nyní starší žačky našeho klubu přivítají v sobotu 16.4. od 8:30 hodin v tělocvičnách ZŠ 17.listopadu  stejně staré soupeřky ze Štramberka, Stříteže, Frýdku-Místku, Prýdlantu n.O. a možná i z jiných míst, aby spolu svedly volejbalové bitvy. Jelikož jmenovaná škola slaví 20 let svého působení, nebude při zahájení turnaje chybět i její ředitel. Díky podpoře této školy a jeho vedení a také díky manželům Havlovým, kteří děvčata "vyučují" volejbalovému řemeslu již mnoho let se dívčímu volejbalu v Kopřivnici daří.

Bř.Habarta, 14.4.11

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

Juniorky budou mít vyvrcholení.

        Je to tak. Právě tuto sobotu (16.4. ve Štramberku) hrají poslední mistrovský dvozápas v Krajském přeboru II. třídy žen (kde si mimochodem vedou zdatně, když musí čelit zkušenějším hráčkám) a za týden v sobotu cestují do Prostějova, aby se tam, na kvalifikaci o postup do 1.ligy juniorek nového soutěžního ročníku pokusily "prodat" své schopnosti. Soupeři jim to pochopitelně bez boje jen tak neumožní a tak o dvě postupující družstva se servou naše děvčata s Kroměříží, Prostějovem, Boskovicemi a Jaroměří. Držíme jim palce, protože by byla po juniorech, v krátké době, dalším naším mládežnickým družstvem, bojujícím v lize volejbalu.

Bř.Habarta, 13.4.11

mic-do-stranek-1.jpg

 Cukr a bič.

         

Co světem hýbe sport a více a více záleží na výsledcích, protože jsou v něm velké peníze sponzorů vznáší se nad ambiciozními trenéry meč. Jak se chovat ke svým svěřencům, jaký zvolit postup při tréninku a i v zápase, aby jej vyměnili za jiného co nejpozději.

 

        Byl jsem, za ta léta co mě volejbal baví, mnohokrát v blízkosti trenérů rozličných schopností, volících různý přístup, byli to bývalí reprezentanti, někdy i mí bývalí soupeři, viděl jsem při práci Moguleska i Velasca, Čadu i Broma, Svobodu i Haníka. Občas zajdu i na mládežnický hokej, nebo házenou a vesnickou kopanou. U posledně jmenovaných sportů se nepozdržím, neboť věren svého zdrženlivého slovníku bych ani nemohl popsat to, vidím a slyším, vugarity nejhrubšího zrna nevyjímaje.

        To u volejbalu se sice řeší občas nějaký ten prohřešek, nicméně je to hra a soupeření v jiných sportovních schopnostech jedinců. A tak trenéři vědí, že základ úspěchu družstva je jeho soudržnost a schopnost "táhnout za jeden konec provazu", že se nevyplácí mít rozdílný metr na své svěřence, že nejen samou chválou dosáhnou kýženého, že nejlepší řešení je použít oba způsoby, "v levé ruce bič a v pravé cukr", že silná slova ještě nejsou silnými argumenty a že člověk, který má vést by měl být i vůdčím typem, tedy aby i trenéři byli vzdělaní, zkušení.  

          A tak,  po vzoru volejbalové tradice v Kopřivnici, dojde i na odměňování. Z hráčkých kolektivů, vzejdou hráčemi a hráčkami zvolené "jedničky". které po uplynulou sezonu dokázaly být tahouny, lídry svých družstev. Malá soška, kterou obdrží (možná, že někteří jich už mají několik) má symbolicky připomínat svému majiteli, že byl vybrán svými spoluhráči. Tak se stane u příležitosti konání Klubové vaječiny, dne 21.5.2011 na volejbalových kurtech. Už nyní tímto zveme všechny své členy, hráče, hráčky, juniory, juniorky i starší žačky, příznivce.

 

  Bř.Habarta, 1.4.11

 

mic-do-stranek-1.jpg

 Co bude.

        Člověk by si myslel, že posledními mistrovskými utkáními našich družstev přichází čas na odpočinek, hráčský i funkcionářský. Chyba lávky.Co nevidět přijde na řadu kvalifikace juniorek (viz předchozí příspěvek), v zápětí 16.4.11 tradiční turnaj starších žákyň na ZŠ 17.listopadu, následuje 21.5.11 kdy je naplánované Klubová vaječina s vyhodnocením největších tahounů svých družstev, o týden později se zúčastníme dalšího ročníku mezinárodního turnaje v Markgroningenu (17.5.11), za týden na to bude náš klub spolupracovat při konání 2.ročníku Mix Turnaje Brose (4.6.11),v sobotu 11.6.11 bude hodně práce s 9.ročníkem Mezinárodního turnaje juniorů a juniorek, pak všechny síly vrhneme pro zdar našeho 25.ročníku Mezinárodního turnaje mužů a žen (20.8.11). Že výbor neponechává nic náhodě svědčí i fakt, že právě včera dohodli jeho dva členové  hudbu k tanci na srpnovém turnaji přímo v jámě lvové - tedy přesně v místnosti kde Chemix zkouší. Neproviním se snad vůči organizátorům, že je tentokrát s muzikanty domluven prodloužený čas k tanečnímu skotačení.

           A v září znovu do mistrovských bojů. Po loňském úspěchu rozhodčích okresu Nový Jičín na 1. ročníku turnaje rozhodčích se asi znovu někteří z klubových řad přihlásí reprezentovat svů okres v souboji s okresy ostatními 4.9.11 v D.Benešově). Tak co říkáte? Kolotoč se točí dál, lidem je blbě, ale vyskočit se nedá....

Bř.Habarta, 24.3.11

 

mic-do-stranek-1.jpg

Držíme palce...

       Juniorky to dokázaly. O minulém víkendu sehrály nervydrásající dvojzápas s dalším kandidátem na vítězství ve finále KP Sokolem Raškovice na jeho půdě. Výsledek našim zajistil postup do baráže o účast v příštím ročníku 1.ligy. V současné době jedná náš klub o tom, aby se kvalifikace odehrála v Kopřivnici, záležet bude na rozhodnutí ČVS, zda připustí poněkud menší rozměry hřišť na ZŠ 17.listopadu, či dá přednost jinému uchazeči. Rozhodnout se má po 7.4., ale ať tak či onak, budeme našim děvčatům držet palce, aby se do ligy kvalifikovali. Rovněž budeme mít ode dneška zaťaté palečky pro Zdenu Grabovského, aby výsledek operace jeho zablokované páteře byl úspěšný a mohl se vrátit ke svým holkám. Aby toho nebylo málo i druhý trenér Jirka Pustka v současné době bojuje s chřipkou, takže děvčata a páni - rychle se dejte dohromady, potřebujeme vás a věříme vám...

Bř.Habarta, 22.3.11

      

mic-do-stranek-1.jpg

A máme tu vyvrcholení...

     Končí základní a některých družstev i konečné soutěže ročníku 2010-2011. Než jejich finální tabulky umístím do rubriky o umístění družstev pokusím se krátce připomenout jejich působení.

      Muži zažívají těžky rok. Nové tváře z juniorských týmů dřívějška, či  z toho současného se jen ztěží absorbují do kádru mužů a proč tomu tak je, to je na dlouhé zamyšlení.  Jsou v tabulce KP I.třídy na 3. místě od konce s bilancí 11 vítězství a 21 porážek. Ještě jim zbývá odehrát poslední dvojutkání na domácí půdě dne 19.3.11 se Sokolem Polanka n.O. a budou mít konec.

      Ženy,což jsou skoro bez výjimky naše juniorky se přihlásily do soutěže bez velkých ambicí. Snad jim jejich start v KP II.třídy dopomohl dohnat zanedbanou přípravu z dob minulých. Nejsou sice poslední, ale pokud se přihlásí mohou ještě startovat v soutěži útěchy. Když ne, končí jim soutěž dne 16.4.11.

       Junioři letos nenavázali na své úspěchy z loňska. Svou 1.ligu již ukočili a to na 4. místě, tedy v polovině tabulky s 15 vítězstvími a 13 porážkami. Jejich výkonnost sice rostla, ale u soupeřů také. Jejich vystoupení provázela řada nepříjemností (zranění a pod.), stabilita formy kolísala, přesto všechno jim vyslovme díky a těm co zakončí pro věk účinkování v mládežnickém týmu popřejme úspěch v týmu kopřivnických mužů.

      Juniorky se v současné době perou ve finálové skupině KP o postup do kvalifikace o 1.ligu. Pokud vyhrají alespoň jeden zápas  v posledním dvojutkání se Sokolem Raškovice na jejich palubovce dne 20.3.11 budou mít dveře do kvalifikace otevřené. Tam by narazily na 2 družstva ze současné 1. ligy, která zakončí soutěž ve třech turnajích o setrvání na dvou nejlepších 4. místech, ostatní (třetí nejhorší ze 4. místa a družstva z 5. a 6. míst padají přímo do dvých KP), Zatím jsou naše holky na 1. místě se 6 vítězstvími a 4 porážkami.

 

 

Výbor se posilnil.

         Vůbec se nejedná o posilování svalstva, nebo dokonce o láhev dobré whisky. Mám na mysli důležitější věc. Výbor našeho volejbalového klubu kooptoval do svých řad nového člena - Mgr. Zdeňka Krajčíra, dlouholetého volejbalistu, kteréžto umění provozoval ve Studénce a závěr kariery ho zastil v Kopřivnici. To už se, coby ředitel ZŠ začal věnovat i jiným aktivitám. Ty ho dovedly až na kopřivnickou radnici do funkce místostarosty, kde se staral i o sport a školství.

         Zdeněk K. má obrovské zkušenosti se sportem a společně je chceme využít při veškerých činnostech, spojených s volejbalovou mládeží v Kopřivnici. Díky Zdeňku, že jsi souhlasil, připrav se, že nás čeká těžká práce a ne vždy je mezi námi na ni jednotný názor...

Bř.Habarta, 25.2.11

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

Zpověď rozhodčího.

        Snad by mi odpověděl psychlog, nebo snad i jiný lékař lidských duší, nebo třeba sociolog protože ne jen já, ale i ostatní aktéři volejbalových mistrovských utkání zaznamenávají něco, co do sportu a volejbalu zvášť nepatří. Ano, kritické situace vyvolávají lidské emoce, připouštím, že nejsme u tenisu, kde podávající hráč nepodává, protože jej třeba na 50 metrovou vzdálenost ruší divák, že si kousl do jablka (nadsázka), ale co je moc, toho je příliš. Posuďte sami. Před nedávnem, hodil trenér po rozhodčích zapisovatelským stolkem v 1. lize mužů a vyhrožoval jim smrtí. Pravda, byl prý opilý, to je však podle mě ještě horší. V listopadu, nedávno "vyučený rozhodčí", navíc asistent trenéra mládeže ve Frýdku-Místku vyřvával na své kolegy, při mistráku juniorek  takovým způsobem, že by přítomný lékař zcela určitě zasáhl a tohoto takydiváka by injekcí uklidnil, před dvěmi týdny se nechvalně známý trenér mládeže, původem z Alžíru (alespoň si to myslím) rozhodl napravit příkoří, které mu způsobil zapisovatel při utkání mladších žáků v Novém Jičíně silou a jak by řekli ti mladší - dal mu čelo. Při zmínce, že něco podobného je skoro na denním pořádku u fotbalu jsem se jen usmíval. Dnes je to i ve volejbalu a já se usmívat přestal.

        Mám už nějaká léta, hrál jsem také volejbal a také mě některé chyby rozhodčích nenechaly klidným. Taky jsem měl někdy pocit, že se vše spiklo proti nám. Co však nutí používat vulgarizmy a násilí některé aktéry mistrovských utkání nevím. Vždy jsem si myslel, že volejbal je sport inteligentních lidí, kde simulanství, přetvářka a brutalita nemá místo. Snad je to tím, že si všichni jdou za svým úspěchem za každou cenu. Snad je to i vlivem peněz, které do sportu vkládají sponzoři a chtějí mít rychle adekvátní výsledky, možná, že inteligence, slušnost a soudnost není v módě. Vždyť i ten rozhodčí, právě tak jako hráč může udělat chybu. Hráč jich navíc udělá zcela jistě ve hře více a jestli jich je na hřišti šest, takže vlastně šestkrát více. A mlátí ho někdo, hází po něm předměty, nebo ho dokonce někdo inzultuje?

        Co si o tom všem myslíte Vy, naši čtenáři? Taky máte určitě své zkušenosti. Co zůstane v myslích mladých svěřenců takových trenérů a asistentů, po takovýchto jejich vystoupeních?

Bř.Habarta, 22.2.11

 

 

pistalka-2.jpg

Krajinky a zátiší.

     Je pondělí krátce po poledni a za okny je krásně. Popadl jsem tedy foťák a vyrazil jsem, abych do našich stránek přinesl trochu toho krásna. A aby byla má snaha smysluplná a zdraví prospěšná, navštívil jsem krásná místa, vám kopřivnickým volejbalistům a příznivcům dobře známá. Inu jakoby jaro se už ohlásilo a já vám jej tedy ve fotoalbu Současnost připomenu právě tak jako význačná místa našich volejbalistů. Ať se vám líbí...

Bř.Habarta, 7.2.2011

 

 

zatisi-a-krajinky-007.jpg

 

Jubilanti

        našeho klubu si zaslouží pozornost. Jsou to vesměs lidé, co se "nakazili" volejbalem a od mládežnického až do stávajícho věku v kopřivnickém volejbalu působí, nebo jsou členy Klubu volejbalu v Kopřivnici.

        V letošním roce  budou slavit svá kulatá, či půlkulatá výročí  naši členové  Ing. Mojmír Neuschl (1941), Jiří Šustala st. (1946), Anna Baarová (1946), Čestmír Hyvnar (1946, Jaromír Konůpka (1956) a Ing. Zdislav Zima (1961). Také díky jim, je volejbal v Kopřivnici od doby jeho založení v roce  1945 stále živ. Sluší se jim za to poděkovat, popřát pevné zdraví, což právě nyní činíme.

Bř.Habarta, 27.1.11

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

Věk nezastavíš,

aneb Polda bude mít 65

       Dal jsem si s ním schůzku v pivním baru zvaném Můstek, vyřvávali Kabáti, protože bylo těsně po oslavách Miloše a majitel baru by snad povolil rozdělat oheň na podlaze, ale my je neposlouchali. Polda nebyl připraven na mé otázky, ale paměť mu slouží dobře a tak jsem se dozvěděl, že začínal jako hráč ve 14 letech u trenéra dorostu Kramoliše v NHKG, pak se po vojně do Ostravy vrátil,ale tentokrát do Vítkovic. Pak v roce 1967 přestoupil do rodné Kopřivnice, aby tu zažil největší hráčské úspěchy. A to tím, že spolu s kamarády vybojoval postup do II. ligy, poté ještě výše do I.Národní ligy a nakonec do 1. ligy celostátní. To se psal rok 1993 a Polda ještě stále hrál na úrovni, i když v roli nahrávače. V roce 1994 vedl kopřivnické muže na trenérské lavičce, absolvoval trenérskou II. třídu a přijal nabídku trénovat ženy Laposu Frenštát p.R. se kterými postoupil v roce 1995 do EXligy. Ženy Laposu trénoval nepřetržitě do roku 2003 a získal s nimi 3x titul Mistra republiky. Aby toho nebylo málo, trénoval i reprezentační výběr juniorek Slovenska, od roku 2003 do r.2005 je v Přerově u tamních exligových žen, pak přešel do Mittalu Ostrava, kde působil u žen do r.2010. U příležitosti jeho jubilea se mu dostane nejvyššího volejbalového ocenění v rámci moravskoslezského kraje.

      S Poldou každý nevyjde. Má své zásady ať hráčské, životní, nebo trenérské. Ne vždy mu tyto vlastnosti přinesly oblibu u rozhodčích a soupeřů, za to kvůli nim získal trvalé přátele a respekt hráčů a hráček. Já jsem rád, že se právě proto mohu k jeho přátelům řadit.

Poldo - díky za to, co jsi pro kopřivnický volejbal udělal, za náš klub Ti přejeme aby jsi u svého koníčka zůstal, ať se jedná o auta, hodinky, ale hlavně volejbal...

Bř.Habarta, 26.1.2011

 

mic-do-stranek-1.jpg

       

 

53volej-ples2011.jpg

Ještě malá připomínka velké akce, která je a bude naší chloubou

1. Volej bál v Kopřivnici

22.1.2011

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

Poslední fotografie

Archiv

Kalendář
<< duben / 2019 >>