Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality 5 (od 13.7.2012 do 30.9.2013)

 

A je to tady.

     Konec srandy, konec letních turnajů a zkoušení, v současnosti se tvoří soupisky jednotlivých družstev, končí přestupy hráčů (škoda, že odešly nadějné kadetky Grabovská a Podolská do míst, kde budou studovat), přišel Adolf Šindel do družstva mužů, mnoho nových hráček najdete i v družstvech žaček, mladších žaček a nově utvořeného družstva mladších žáků. Na druhé, té horší straně, neprojevili někteří hráči zájem o účast v družstvu mužů (Procházka, Tandler...).

     Nic méně trenéři Křístek, Grabovští, Pustka, Krajčír, Třeštíková a Stuchlíková musí "vařit" z toho co je k dispozici. Začátek  krajských soutěží je za dveřmi a vypadá takto:

21.9.13 - kvalifikace do skupin ml. žáků

22.9.13 - krajská soutěž žákyň

28.9.13 - krajská soutěž žen

5.10.13 - krajský přebor mužů

5.10.13 - krajská soutěž kadetek

5.10.13 - kvalifikace do skupin ml. žákyň

      Přejeme všem účastníkům dobrý začátek v soutěžích, žádná zranění , požitek ze sportování a bojovného ducha při reprezentaci své, družstva, oddílu a města.

Bř.Habarta, 15.9.13

       mic-do-stranek-1.jpg

 

vitez-4.rocniku.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asi

    posledním volejbalovým podnikem na venkovních kurtech v Kopřivnici byl 4. ročník Memoriálu R.Lišky. který proběhl přesně po dvou týdnech od vlojebalového turnaje mužů a žen.

         Organizátoří čekali, že se dostaví více okresních družstev volejbalových rozhodčích, avšak ti co dorazili předváděli tentokrát své umění na hřišti a ne na empajru a bylo věru mnohdy velké. Rozhodčí bojovali jako o život, bavili se sportem i živou hudbou, kterou ve společenské části turnaje vytvořili ze svých řad.

(foto ve fotoalbu Současnost)

Pořadí v turnaji:

1. okres Nový Jičín A

2. okres Nový Jičín B

3. okres Ostrava

Bř.Habarta, 1.9.13

pistlaka-3.jpg

27.rocnik.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Ještě několik snímků z uplynulého 27. ročníku volejbalového turnaje v Kopřivnici najdete ve fotogalerii našich stránek (autorem je pan Obsadný, který nám také nabídl pomoc při úpravě stránek). Také se dá očekávat, že se nám podaří sestříhat videosekvenci, kterou se také pokusíme umístit do stránek. 

 

mic-do-stranek-1.jpg

soustredeni-2013.jpg 

 Ruch neskončil.

    Sotva utichly boje a zpěvy po ukončeném 27.ročníku volejbalového turnaje už v pondělí nastoupily na kurty naše žačky, aby absolvovaly své soustředění. Pod odborným dohledem tří trenérů jsou žačky v plném zápřahu, nechybí však ani zábavné formy tréninku, společné obědy a dnes, ve čtvrtek i ukončení při opékání špekáčků a s volejbalem jejich rodičů.

    

      V sobotu 31.8.13 bude kopřivnický volejbalový oddíl pořadatelem dalšího ročníku Memoriálu R.Lišky - tedy turnaje volejbalových rozhodčích moravskoslezského kraje. Ještě se přesně neví, zda se utkají okresní družstva, nebo budou náhodně sestavena, jedno je však jisté - sejde se opět na 60 rozhodčích a společně s večerním programem vytvoří určitě dobrou atmosféru.

Bř.Habarta, 22.3.13

pistalka-2.jpg

 

 Ještě perličky z turnaje.

    Po troškách, s obtížemi (lidé si úplně na vše nepamatují) seskupuji zprávičky a události, které se udály v pozdních hodinách turnaje a tady tedy jsou -

- páteční hudební produkci, okořeněnou vystoupením našich umělců (M.Neuschla a B.Habarty) byl zakončen příjezd a přivítání našich přátel z dalekého Markgröningenu, Holubic a Ratíškovic. Bicí nástroj zvaný "ozembouch" nebyl před vystoupením překontrolován a tak se stalo, že blána z koziny překrývající tamburínu praskla a ikdyž je známo, že blány praskají budou muset použivatelé tohoto hudebního přístroje tento opravit

-    cesty do svých příbytků a domovů se některým návštěvníkům turnaje zle pokroutily. Jak jinak si vysvětlit, že padali ze svých byciklů jako podťatí. Naštěstí to neodnesli hlavy, ale jen lokty a kolena, případně druhý den rozbolavělý žaludek. Marná sláva, nedbali na varování, že kolo, peníze, železniční přejezdy a kořalka jsou největší svině.

-   skautské schopnosti projevil jeden z předních představitelů kopřivnického volejbalu. Po příkladném pohovoru s několika nadějemi ženského pohlaví se mu podařilo přesvědčit je, že nejlepší podmínky ke sportování jsou v Kopřivnici. Problém je v tom, že kdyby se slíbené transfery uskutečnily, skončil by ženský volejbal v Kozlovicích a také ve Frenštátě pod R.

-  souboj bratrských seskupení mezi Grabovskými a Habartovými vyzněl pro ty prvně jmenované jen částečně, Pravda vydrželi v sobotu déle, za to ti druzí měli na dlužných lístcích čárek o mnoho více.

-   nezlomným faktem, že se účastníkům na turnaji líbilo je fakt, že se vypilo na 1 100 čepovaných piv a to si mnozí vylepšovali vztahy i ohnivou vodou, ať u ž koupenou nebo donesenou.

Bř.Habarta, 21.8.13

 

maly-opilec.jpg

 

poradatele-4.jpg

Pořadatelé 27. ročníku turnaje v Kopřivnici

 

 

 nase-zenske.jpg

Naše ženské a Mirek G. (na 27.ročníku turnaje)

Král je mrtev,

ať žije král...

     A je po turnaji. Hosté se rozjeli domů, někteří až do 850 km vzdálenosti. Zbývá ještě, všechno dát do pořádku, lidské vztahy nevyjímaje a rekapitulovat. Tak tedy hezky po pořádku. Už v pátek 16.8.13, něco kolem 16 hod. jsme přivítali skleničkou pálenky  a chlebem se slaninou čtrnáct kamarádů z Markgröningenu. Rychle je seznámit s nocováním, aby se mohli brzy vrátit na kurty. Od 17hodin se ujala zábavy čtverka rychle seskupených hudebníků. Jejich vášeň pro hudbu a úsilí byla příčinou, že se poněkud poškodila bici souprava, zábava však pokračovala a zpívalo se a popíjelo. To už byli na místě i kamarádi z Ratíškovic a Holubic. Po zvěřinovém guláši se jen zaprášilo a pivo teklo proudem.

    Sobota přivítala účastníky sportovního klání (10 družstev mužů a 8 žen) rozzářenou oblohou. Slavnostní zahájení klaplo, ocenění našim bývalým hráčům a funkcionářům bylo předáno. Pak rychle družstva seskupit, aby mělo každé památku na náš turnaj diplomem s fotografií a začlo se hrát. Páteční muzikanti vyměnili civilní oděv za "pískací" úbory a šli na věc. Příznivci kopřivnického volejbalu se už také objevovali na kurtech, aby shlédli boje ve čtyřech skupinách na čtyřech hřištích. Pro skupinu, která zajiš´tovala chod bufetu začala perná sobota. Kolem 15 h. došlo na vyhlašování sympaťáků turnaje, kterými se stali Jirka Pustka (Kopřivnice) a Regina Weiss (Markgroeningen). A stále se hrálo. Poslední finálové utkání mužů, ve kterém naši muži prohráli s Palkovicemi bylo pěknou tečkou za sportovní částí turnaje. Předáním cen nejlepším družtvům totiž turnaj ještě neskončil. Na tanečním parketu, (za zvuků kapely z Přerova) byl, kdo jiný, Špica Ogar - Jirka Pustka. Bufet "jel" na plné pecky, zábava byla ohromná. Hudba hrála do 24 hod., ale mnozí volejbalisté ještě nekončili...

     27.ročník turnaje je za námi. Nebude zapomenut, protože organizátoři splnili, co slíbili. Patří jim za práci, kterou odvedli v posledních týdnech a během turnaje velké poděkování. A to všem, i těm co nebyli na očích, jak se píše - pod světly reflektorů.

(Foto bude na stránkách umístěno, ale až docestuje z Č.Těšína).

Bř.Habarta, 19.8.13

 

mojmir.jpg

 

hra--kresleny-.jpeg

 

Je půl páté ráno, pátek

   a já už hodinu nespím. V hlavě jasno, ale myšlenky se valí jedna za druhou. Podívám se z okna - paráda. Tam ti nahoře nás opravdu mají rádi. Žena ještě spí a včera večer poznala, že jsme nepili jen limonády, uvědomuji si, že má výdrž, když toleruje to, co celý týden dělám, vstávám a jdu se osprchovat. Přijedou všichni, napadá mě? Nezapoměli jsme na nic? A co Jarda Janotka, zvládne obě cesty - nahoru a dolů? Nepohádal jsem se s někým včera? Bude dostatek družstev? Budou i rozhodčí fajnoví? Jak je asi Edovi Chalupovi, Dolfovi Cochlarovi a Martě Štefkové? Proč nepřijde Pavla Fieberová? V rádiu hlásí, že je přesně pět hodin a ubezpečují mne, že bude krásně.  Vařím si kávu. Co hudba? Nebudou hrát jako na veselém pohřbu?Na čem bude stát rozhodčí na čtvrtém kurtu? Bude paní Gilarová tentokrát v sobotu ráno více příjemná? Co si obléct, když se mám starat o jubilanty a VIP hosty? Vyjde vše jak se patří s vyhlašováním vítězů? Přijdou ty ženské pomoct, nebo nepřijdou? Bude se Němcům líbit? Nebude vítr, aby nám nové stany neodfoukl? A co pan Šugárek? Nepošle zase na nás policejní hlídku? Co bude s volejbalem v Kopřivnici, když toho my staří necháme? Nebudou mi nadávat, když budu znovu pouštět to moje blues? Otázky a zase otázky. Pochybnosti a pochybnosti.

     Jdeme do toho. Jsme připraveni. V pondělí napíšu odpovědi.

Bř.Habarta, 16.8.13

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

Přípravy vrcholí.

      Už od pondělí se budou manželky organizátorů třást obavami o pevnost toho či onoho manželství. Zbývá totiž ještě mnoho úkolů k realizaci, aby se náš sobotní turnaj (17.8.13) vydařil. A právě několik obětavých pořadatelů si celý týden budou muset sáhnout do pytle rezervoáru vlastních sil. Musí ještě připravit vítací transparent, vyzkoušet nové stany a pak je instalovat, zajistit všechen proviant a to už i na pátek, kdy přijedou přátelé z Margröningenu, zajistit jim ubytování a stravování. Pořádek ve všech klubových místnostech musí být samozřejmostí, připravit vše potřebné pro slavnostní nástup a předání ocenění našim jubilantům, dohodnou obsadu těch co se budou starat o občerstvení, výrobu opékaných mas, guláše, bramborových placků, čepování piva a obsluhu bufetového okénka. V pátek před turnajem vystoupí nově seskupené virtuální hudební kvarteto v sestavě - klávesy Mojmír N. (záskok E.Jakubcová), sólová kytara a zpěv (baryton) Mirek Nádvorník, doprovodná kytara a zpěv (alt)Honza Slezák. bicí Břeťa H. To také proto, že přijedou kluci z Holubic a Ratíškovic a po minulých zkušenostech pořadatelé ví, že se jejich "moravská" mentalita projeví v plné síle. 

        Skupinka našich členů výboru zítra navštíví turnaj ve spřátelené Studénce, kde slaví 50 let od založení volejbalu a pokusí se jejich organizátorům vysvětlit, že by bylo fér, aby i Studénka startoval na našem turnaji. V současnosti už se závazně přihlásilio 16 družstev a my očekáváme, že se k turnaji budou přihlašovat i další družstva. Dvacetdva na čtyřech kurtech je počet ke zvládnutí.

      Doprovodný program turnaje bude jako obvykle zpestřen vyhlášením Špice ogara a Špice roby s recesními cenami a od 18 hod. (do 24 hod.)  produkcí přerovské hudební skupiny s živou zpěvačkou. Pozváni jsou zakladatelé volejbalu v Kopřivnici, příznivci, sponzoři, přátelé, bývalí hráči a hráčky. Přijďte i Vy!

Bř.Habarta, 9.8.13

 

mic-do-stranek-1.jpg

Pozor na změny

platí od 1.7.2013

První zdržování v utkání kterýmkoliv členem družstva je sankcionováno „napomenutím za zdržování“.

Druhé a každé následující zdržování jakéhokoliv typu kterýmkoliv členem téhož družstva ve stejném utkání znamená chybu a je sankcionováno „trestem za zdržování“: bodem a podáním pro soupeře. Napomenutí se provádí ve dvou fázích: Fáze 1.: Vyjádřením slovního napomenutí prostřednictvím kapitána ve hře. Fáze 2.: Udělením žluté karty dotčenému členu družstva.

Tato formální napomenutí nejsou sama o sobě sankcí, ale vyjádřením, že člen družstva (a potažmo družstvo) již dosáhl v utkání sankční úrovně.

Tato napomenutí jsou zaznamenávána do zápisu o utkání, ale nemají žádné okamžité důsledky.

Každé družstvo má právo určit ze seznamu hráčů uvedených v zápise o utká-ní až dva specializované obranné hráče: “libera”.

Libero na hřišti je aktivním liberem. Pokud je další hráč určen jako libero, působí jako druhé libero družstva. Na hřišti může být kdykoliv pouze jedno libero.

   Zdá se tedy, že se činovníci odpovědní za obsah pravidel pro léta 2013-2017 neodvážili změnit pravidlo o prvním odbití prsty. Ještě se jednalo o tom, jak zamezit přestávkám mezi ukončením rozehry a začátkem rozehry další tak, aby se hrálo a hráči se dlouze neobjímali, neskákali po sobě a neplácali si. Ale ani toto asi neprošlo. Takže hurá do nových soutěžních ročníků,,,

pistalka-1.jpeg

Ještě 21 dnů

     a začínáme. 27.ročník našeho turnaje se blíží nezadržitelně ke svému začátku. Organizátoři již pozvánky družstvům zaslali a to nejen těm, co se turnaje pravidelně zúčastňují, ale také do Německa a překvapivě i do Itálie. 

    Kamery České televize nebudou chybět, přijede i předseda MSKVS, aby našim jubilantům při slavnostním nástupu předal malé ocenění, možná dorazí i ing. Kopecký, náš bývalý hráč, nyní místopředseda ČVS. Živá hudba je již také  zajištěna, aby  sportovci i činovníci mohli projevit lásku k volejbalu i tancem (do 24 hodin). Na venkovních kurtech nebude nikdo strádat hladem a žízní, všeho bude dostatek, nebudou chybět bramborové placky, maso na pánvi...

    Přes všechno co je již zajištěno, do úspěšného začátku turnaje zbývá množství práce. Turnaj sice začíná v sobotu, ale už v pátek se očekává návštěva z Markgröningenu, z Ratíškovic a možná dalších hostů, kteří se rozhodli přespat v našich skromných ubytovacích podmínkách. Všichni jsou vítáni, všichni se na ně těšíme. Ať už jsou z Rybího, nebo z Německa, z Kozlovic nebo z Itálie.

Bř.Habarta, 26.7.13

 nahravac-se-sluncem.jpeg

 Dobří lidé se vracejí.

 vajrych.jpg 

   Jsou lidi, kteří projdou životem a člověk ani nezaregistruje, že jsou. Pak jsou lidé, které si člověk zapamatuje a nikdy nezapomene. K těm druhým patří i Pavel Vajrych, hráč co se před 30 lety na sedm let upsal kopřivnickému volejbalu. Včera, ve svých 54 letech (a věřte, že vypadá na 35) se objevil v Kopřivnici, tedy v místě kde zanechal nesmazatelnou volejbalovou stopu. Pokecali jsme společně s ním a J.Konůpkou o volejbalu i o životě. Pavel musel před 16 lety zanechat aktivní činnosti, protože nedbal na obecná varování, že kolo je "sviňa". Dostal se ze zdravotních potíží po boji, kteroužto vlastností proslul i jako hráč. I dnes je mu kolo nejlepší přítelkyní, chotěbořský volejbal reprezentuje už jen jako rozhodčí.

     Pavle, díky že jsi.

Bř.Habarta, 23.7.13

 

mic-do-stranek-1.jpg

 Sotva se zabouchly dveře

     za 40. ročníkem turnaje v Hodslavicích už přicházejí na řadu další. Ve Studénce, Raškovicích a v Kopřivnici. Ten náš bude v sobotu 17.8.13 na venkovních kurtech (hala také zajištěna) a k vidění budou, organizátoři věří, boje mužů a žen na výsost dramatické. Tradičně se do Kopřivnice sjíždí kolem 24 družstev, tradičně je o ně dobře postaráno, tradičně některá družstva přijedou již v pátek a tradičně dojde i na oceňování bývalých aktivních činovníků a sportovců při příležitosti jejich životních jubileí. Letos to budou L.Hyvnar, M.Štefková, K. Kylhof, P.Fieberová, A.Kylhofová a R.Vašek. Pozvány jsou i kamery ČT a místní KTK, činovníci krajského volejbalu. Naše družstva se účastní také, jen není jisté, zda jako v Hodslavicích bude jediným mužem KV Kopřivnice na hřišti trenér Tomáš Křístek.

 

marta-stefkova.jpg

karel-kylhof.jpg

pavla-fieberova.jpgl.hyvnar.jpg

 

 

 

 

 

 

anna-kylhofova.jpg

rudolf-vasek.jpg

 

 

 

 

 

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

zacky-v-hodslavicich-2013.jpg

 

 Léto

se pravda ještě neukázalo v plné síle, ale ať tak či onak, nezabránilo všem volejbalovým dychtivcům, aby se jako každoročně nescházívali na turnajích, kde se, jak známo, tuží kolektiv, vylepšuje se technika hry a ukazuje se, kdo má volejbal opravdu rád. 

     Naše žačky (na snímku nahoře i dole s několika hráčkami Štramberka) tedy zavítaly do Hodslavic na 3.ročník Memoriálu J.Matějů, kde obsadily devátou příčku. Několik dnů poté se objevily na turnaji v Raškovicích a jejich hra už měla slušné parametry na tuto kategorii a v konkurenci s hráčkami, které se věnují svému sportu delší dobu obsadily 3. místo. Umístění krásné a bude jistě povzbuzením do další přípravy.

 

zacky-v-raskovicich.jpg

 

mic-do-stranek-1.jpg

Ne v Kopřivnici, nýbrž v Opavě

    se bude konat kvalifikace reprezentačního výběru volejbalistů na ME. Nabídka k uspořádání přišla i do Kopřivnice, leč páni na ČVS netušili, jaká je situace v našem městě s vhodným místem konání.Do haly na SOUs už nikdo neinvestuje, v hale na ZŠ Pionýrská se po rekonstrukci povrchu nedá postavit volejbalové hřiště.

          A tak se všichni příznivci chystají do krásné Městské haly v Opavě, aby ve dnech 5.7. - 7.7.13 shlédli špičkový volejbal. Pro nás v Kopřivnici může být útěchou, že jsme na tuto akci získali dostatečný počet volných vstupenek pro každý hrací den, které je možné získat u Zdeňka Grabovského, předsedy KV Kopřivnice. 

 

Bř.Habarta, 18.6.13

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

A přece se konala.

        Škarohlídové měli pravdu jen částečnou. Po půl třetí se tam ti nahoře smilovali, přestalo pršet a klubová vaječina se rozběhla na plné obrátky.Noví adepti volejbalu ze ZŠ Alšova si vyzkoušeli nové dresy, jedničkami byli za uplynulý soutěžní ročník vyhlášeni Filip Komorovský (muži), Adriana Šustalová (ženy), Eliška Jakubcová (kky), ocenění dostali také ti nejmaldší  - Jakub Olejník (žci) a Jana Danihelová (žky).

        To už dorazil i sponzor našeho klubu, několik rodičů, matador E.Chalupa, z pozvaných hostů a starších hráčů nikdo. Pivo došlo kolem deváté hodiny večerní, dva kotle vaječiny spotřebovaly 130 vajec, 1,5 kg špeku, 2 kg cibule, půl kg sádla a 54 stvolů pažitky. Mladí mohli ochutnat nealkoholické nápoje, ženské si donesly svůj, podivně dozelena zbarvený nápoj, chlapi se pustili do boje s kořalkou....

(foto ve fotoalbu Klubová vaječina)

Bř.Habarta, 2.6.13

 

jednicka-do-stranek.jpg

 

Vaječina s jedničkami.

      Ač se to nezdá (to kvůli počasí), letošní volejbalová vaječina opět přinese zúčastněným potěšení. V sobotu 1.6. se od 14 hod. sejdou na venkovních volejbalových kurtech všichni, kterým učaroval volejbal. Mladí i starší, dívky i ženy, žačky a žáci, přátelé volejbalu, sponzoři, rodiče těch mladších, aby tak spolu symbolicky uzavřeli minulý soutežní ročník. I letos dojde na ocenění jednotlivců svých družstev, t.zv. lídrů - jedniček. Nezapomene se na ty nejmladší a pochopitelně na milovníky žlutavého pokrmu, zvaného vaječina.  Avizovaný turnaj kadetek se bohužel konat nebude (nepřihlásil se dostatečný počet družstev, leč volejbal si mohou zahrát všichni přítomní. 

       Přijďte, bude-li chladno vvybavte se patřičně vhodným oblečením - to pro ty mladší no a starším nebudu radit, co si mají vzít sebou...

Bř.Habarta, 27.5.13

 

mic-do-stranek-1.jpg

Jedna dobrá a jedna špatná zpráva.

         Ta první udělá radost všem, kteří fandí našemu družstvu mužů, kteří pro příští soutěžní ročník zůstávají v nejvyšší soutěži, řízené Krajským volejbalovým svazem, tedy v KP I.tř. Do této soutěže sestupuje z II.ligy TJ Nový Jičín a Morávka, do II. ligy postoupila z kvalifikace Polanka n.O., naproti tomu KP I.tř. opouštějí Metylovice a Kateřinky.

          Před několika dny přišla zpráva z německého Markgröningenu, která rozesmutnila hráče, přátele zmíěněného klubu a funkcionáře. Letošní ročník tamního Mezinárodního turnaje se nekoná. Budeme i nadále sledovat dění ve spřáteleném Markgrönongenu a doufat, že skutečnosti, které vedly k takovémuto rozhodnutí neohrozí naše vzájemné přátelské vztahy. Náš tradiční srpnový turnaj už připravujeme a naše náruč je otevřena znovu všem. I přátelům z Markgröningenu.

Bř.Habarta, 20.5.13

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

 

vajecina-13-1.jpg

 

 

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

 Holouš a Mlýnek slavili.

       Názvy, které měli na trikách možná nikomu nic neříkaly. Zato volejbal, který hrají  - to ano. Vzadu měli číslovky 40 a 30 a to už bylo všem jasné, že Petr Holaň a Jakub Hykel slaví svá malá jubilea. Přišlo na 25 lidí a vzpomínali jakže se Petr k volejbalu dostal, kdeže se všude ta jeho nebezpečná "levačka" prosazovala. Nejprve u nás v dorostu, pak také v České Třebové a Žilině, kde studoval, aby se do Kopřivnice vrátil jako hotový hráč.

      Jakub je výrazná osobnost. Taky si vyzkoušel jak chutná ligový chlebíček a dodnes je jeho hra lehce postřehnutelná. Buď patří k nejlepším útočníkům s bojovným srdcem, nebo je jindy pravidelným ostřelovačem zdí tělocvičny.

       Oba pak v natřískané klubovně na venkovních kurtech sledovali "kulturní" vystoupení, připravené a financované jejich spoluhráči. Piva a jídla bylo dostatek pro všechny, jak se všichni dostali domů však nevím, bujarou společnost jsem totiž před desátou opustil...

Bř.Habarta, 4.5.1

 mic-do-stranek-1.jpg

Ještě, že ho máme...

        Mezi ne zrovna radostnými zprávami o umístění našich drusžtev v soutěžích (vyjma kadetek) se přece jen jedna příjemná vyskytla. Právě v těchto dnech totiž Zdeněk Grabovský, trenér, předseda klubu, rozhodčí obdržel novou akreditační kartu pro výkon mezinárodního rozhodčího do roku 2016 a společně s dalšími 9 českými rozhodčími bude i natomti "poli" reprezentovat náš klub. 

Congratulations Zdeno..

Bř.Habarta, 19.4.13

 

grab.jpg

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

Když maminka přikáže

ani čert nic nezmůže...

          Pár dnů před plánovaným odjezdem do Vídně na jejich tradiční Velikonoční turnaj se trenér našich kadetek dozvěděl, že nahrávačka nepojede. Turnaj měl přinést našim hráčkám nové zkušenosti, možnost porovnat si své síly s nejlepšími soupeři a byl vlastně i odměnou za jejich úspěšné a dovršené působení v KP. Hráčky, oslabené o tvůrce hry jakoby zapoměly bojovat a přes snahu vyburcovat je, zvítězily jen v jednom utkání. I když měly na víc, dosáhly jen na 8. příčku v pořadí a v onu sobotu 30.3.13 jim Hody boží velikonoční nepřinesly kýžené.

 

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

velikonoce-1.jpg

 

 

 

Lubas

lubas-2.jpg

     - pravým jménem Lubomír Hyvnar se za několik dnů dožije krásného jubilea 70 let. Retrospektiva jeho působení v kopřivnickém volejbalu, jehož je odchovancem dá vzpomenout na jeho skvělý volejbal, který předváděl po celou dobu jeho aktivní kariery v Kopřivnici a v Sokolově. Byl a zůstal kopřivnickým patriotem. Jeho úžasný útok metr za hlavu si pamatují všichni jeho smutní soupěři. Rybičky, u smečařů nevídané, přiváděly v úžas početné publikum (tenkrát ještě na volejbal chodili diváci) na všech hřištích. Lubasu drž se, byl jsi vždy a zůstal jsi skvělým kamarádem...

Bř.Habarta, 26.3.13

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

Konec dobrý, všechno dobré !?

        Posledními smeči zakončili naši muži sezónu 2012-2013 v KP I.třídy sobotními (16.3.13) zápasy s mužstvem, které celou soutěž vyhrálo a světe div se, oba zápasy naši vyhráli. Jelikož se mi pravidelně od našeho mužstva nedostává komentář k průběhu jednotlivých střetnutí, musel jsem se zeptat rozhodčího jak to vypadalo na hřišti. Naši bojovali, hráli s chutí a prý pěkně.

 muzi-proti-vk-opava-3-2013.jpg      

    Za  zamyšlení však stojí celá sezóna. Příchodem nadějných bývalých juniorů byli fanoušci natěšení na lepší, než poslední výsledky minulých sezón. Příčina, proč tomu tak nebylo tkví v malé trénovanosti všech. Účast na trénincích a turnajích byla negativně poznamenána rozličnými důvody. Studijními povinnostmi mladých a jinými životními prioritami těch starších. Škoda. Toto družstvo mělo na víc. Posuďte sami. V soutěži odehrálo celkem 36 utkání, z nichž naši 12 krát odcházeli jako vítězové se skórem 57:84 a získali 41 bodů. Osmá příčka v konečné tabulce mohla být lepší, protože jediným týmem, kterého neporazili bylo družstvo DTJ Polanka n.O., všechny ostatní alespoň jednou pokonali, SŠK Beskydy dvakrát, jakož i AZ Kylešovice, Opavu Kateřinky a VK Opavu. Vezmeme-li v úvahu počet prohraných utkání 2:3 (celkem 6) a připustíme-li, že vždy stačil jeden set k zisku 2 bodů, měli by naši celkem 47 bodů. Nezáviděnihodnou situaci s přístupem hráčů k tréninkům a mistrovským utkáním musel řešit trenér T.Křístek kombinacemi, které mnohdy jen vedly k účasti na mistrovském utkání, natož aby přinesly výsledky koncepční práce, i když na soupisce KP I. tř. měli naši 22 hráčů. 

        Na "kdyby" se nehraje. Kopřivnická volejbalová veřejnost si však zaslouží více. Všichni si přejeme (včetně autora tohoto zamyšlení), aby hráči měli dobrý pocit s dobré práce v přípravě a na hřišti,  aby nás do nového ročníku všichni hráči přesvědčili o skutečném zájmu reprezentovat sebe, klub i město Kopřivnici. Co dělá pro stejnou věc výbor klubu - o tom příště.

Bř.Habarta 19.3.13

 mic-do-stranek-1.jpg

 

 

zeny-4.jpg

 

         V těchto dnech jsou o cca 22 let starší a tenkrát v Markgröningenu se muselo s němi počítat. Pokud odhaduji správně tak jsem poznal hráčky  Axmanovou, Kundlovovou, Habartovou, Schwarzovou, Celnarovou, Havrlantovou, Stuchlíkovou, Tobolákovou, Kučerkovou a Schwarzovou st.

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

 zacky-1.jpg

         Dnes již některé hráčky hrají v kategorii dospělých, ale než k tomu došlo nezapomeňte, že se učily hrát volejbal na ZŠ 17.listopadu pod vedením manželů Havlových. Oddíl pak přešel pod "křídla" KV Kopřivnice a nyní patří pod kopřivnický volejbal. Tak poznávejte... Já poznal hráčky Bukovskou, Raškovou a vy? Napište.

Bř.Habarta, 16.3.13

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

A ještě něco.

      Prosím všechny vstřícné, aby mi přeposlali (na adresu: habasek1@gmail.com) fotosnímky, které pořizovali na 3. Volejbalovém plese. Budu vděčen, jakožto i čtenáři našich stránek.

Bř.Habarta

 

 

 

3.-volejbal-055.jpg

 

 Něco přes

      dvě sta perfektně oblečených, vylepšených, oholených, vybarvených a dobře naladěných hostů dorazilo na 3. Volejbalový ples v Kopřivnici. Už ve foayé Katolického domu, vyzdobeného obětavci z našeho oddílu vítaly účastníky plesu dechy muziky Night Shift a usměvaví chlapci Konůpkovi. Pravá zábava začala po osmé hodině večerní, kdy byly sály již téměř zaplněny. Slova se ujal Mirek Veřmiřovský, poděkoval manželům Gilarovým za jejich obrovský podíl na pořádání plesu a vyzval je, aby ples zahájili valčíkem. To byli ještě chlapi v sakách a vázankách a ženské bez otisků řasenek na místech, kde nepatří. A tancovalo se a pilo se, jakoby se ani nechumelilo. Pak si dvě děvčata upevnila podstavec a lidi, pánského pohlaví se nestačili divit. Uprostřed podstavce se zjevila kovová tyč a zmíněné děvy ji začaly leštit. Posléze, spoře oděné na ní předváděly cviky, kdy se zejména mužům zatajoval dech. To už někteří mužové odhazovali svá saka a uvolňovali šlajfky. Po další hodině přiběhl živý pes a v disciplině zvané "agility" předváděl se svou paničkou neskutečnou poslušnost a souhru. Všichni nezainteresovaní s mírným rozechvěním čekali na to, kteréžtože vystoupení bude vyvrcholením plesu. A dočkali se. Ve 23:30 h. vplula do sálu družina asijsko-indicko-thajsko-arabskopakistánského původu, vedená mocným šejkem, třímajícím kovaný meč. Pozorný divák si určitě všiml, že družinu vydávající se za krásky orientálního původu tvoří svalnatí a bříškatí chlapi z našeho klubu. Závěr vystoupení byl ohromující. Statný "alipaša Bembela" si své děvy podmanil tak dokonale, že se před ním klaněli až k zemi. Diváci bouřili nadšením všichni, horší to bylo při vyhlašování a převzetí cen z tomboly, neboť tam se dostali jen někteří. Znovu se tančilo a skotačilo a když zazněla píseň skupiny 100 zvířat bylo zřejmé, že zábava graduje do výšin zcela neočekávaných......

      Byla jedna hodina a 30 minut po půlnoci a já musel domů. O šest hodin později jsem musel vstávat , abych se včas dostal do Ostravy - pískat juniorky. Škoda. Dozvím-li se ještě něco o tom, co se událo na plese po zmíněné hodině, napíšu.

(Fotosnímky ve fotoalbu Volejbalové plesy)

Bř.Habarta, 25.2.13

 opilec-ve-sklenici.jpg

 

Bacha!

         Přípravy na3. Volejbalový ples, konaný dne 23.2.13 v Katolickém domě v Kopřivnici vrcholí. Místenky utěšeně mizí (pár desítek je ještě k mání u Mirka Gilara), piluje se program, pomocníci, služba, šatna, lidé do občerstvovacích míst, proviant - téměř zajištěno, muzika domluvena. Pro ty co váhají přijít v loňských šatech můžeme zajistit osvětlení s menším počtem luxů, čeká se opět velmi dobrá návštěva bývalých i současných hráčů, členů našeho klubu, hostů, rodičů těch nejmenších hráček, sponzorů. Kdo netančí - může se dívat na ty  co tančí...

Bř.Habarta, 29.1.13

 

maly-opilec.jpg

 

Už se skoro ani nezdá,

     že by tento chlap a dvě ženy k němu měli trvalé bydliště V Kopřivnici na ul. Sluneční, nýbrž jednou v Rakouských, jednou ve Švýcarských a jednou ve Francouzkých Alpách (odkud je i snímek). Nebo ho mají ve Slovinských? Nebo v Chorvatsku? Bůh ví, zeptám se Mirka Gilara. .

 manzele-gilarovi-1.jpg

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

 

 

adolf.jpg

        Neklidné spaní, neplnění vlastních slibů a podivné sny přiměly M.Konůpku a B.Habartu ke konečnému rozhodnutí. Nebylo těžké vyhledat "Dolu" (Adolfa Cochlara), popřát mu štěstí do nového roku, pozvat jej společně s jeho paní na ples a zahrát si s nimi a Lubou Bílkem jejich oblíbeného Štramberského vola. Příjemnou atmosféru ještě vylepšilo konstatování, že Dolovi vůbec nedělá potíže hrát v karty a dokonce ve dvojici s Mirkem porazit zbývající jmenované v poměru 13:12.

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

Naše žačky.

       Žákovský potěr, vedený trenérkou Evou Stuchlíkovou a jejími pomocnicemi, zdá se bude zanedlouho příslibem dobrých časů ženského volejbalu v Kopřivnici. Chvíli ještě potrvá, než se z něj vyklube družstvo, které budou soupeřky hostit s obavami. Nyní startují v krajském přeboru a vedou si dobře...

 

zacky-2013.jpg

 

 

3. VOLEJBALOVÝ PLES

       Po dvou předchozích, úspěšných, už nebyla debata o uspořádání třetího Volejbalového plesu příliš dlouhá. Přes všechny možné a nemožné poplatky, včetně těch, které inkasuje organizace na ochranu práv našich umělců  bylo tedy rozhodnuto - jdeme na to. 

         Opět se sejdeme v Katolickém domě v Kopřivnici, v sobotu 23.2.2013, kdy nám bude hrát živá muzika, kde bude zajištěno pořádné občerstvení, kde bude vylosována tombola a kde bude i něco k vidění. 

        Místenky můžet získat v Městském informačním centru, nebo u organizátorů na adrese m.gilar@tiscali.cz

 

ples3.jpg

 

 

Konec i začátek nově.

        Parta borců, kteří kromě sportování dávají přednost pořádnému chlapskému jídlu se dohodla, že ještě před Vánocemi něco pro sebe udělají. Tak se také stalo, dotáhli prase dne 22.12.12 v kleci, téměř pod rouškou temného rána, aby ho společně zabili, rozporcovali, uvařili, namleli  a nacpali do střev. Plánované vraždě nevinného zvířete přihlíželi i jejich synové a tři členové výboru našeho klubu. Ti konstatovali, že vše co na sobě vláčilo 129 kg. prase se zužitkovalo. Po dobré práci došlo i na dobrou pálenku, zcela jistě nesycenou metylalkoholem. Leč její účinky se také projevily a to tehdy, když si donedávna ještě hrající reprezentanti našeho klubu slíbili, že pomohou zachránit účast družstva mužů i pro další rok v krajském přeboru I.tř.

        Nový rok již tradičně "rozhýbávají" M.Gilar a J.Pustka. Jejich zásluhou se totiž vždy sebere parta hráčů, kteří vždy v prvou sobotu nového roku zajíždějí na turnaj do Fryčovic. Tato tradice, opakující se snad již po dvacáté je pro kopřivnické volejbalisty neměnná. Pravda, sestava našeho družstva je přímo odvislá na věku, okamžité zdravotní dispozici a stavu manželství jednotlivých hráčů. Proto se stává, že někteří jednotlivci jsou postupně nahrazováni jinými. Letos naši porazili Brušperk i Fryčovice a ve finále podlehli Frýdku-Místku 1:2.

(Fotodokumentace z obou akcí - fotoalbum Současnost)

Bř.Habarrta, 6.1.12

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

 Seděl jsem s předsedou

    a tentokrát si bylo o čem povídat. Shodli jsme se na tom, že je stále nutné věnovat se mládeži, bez ohledu na to, že se v určitém věku "přesunou" do míst kde jsou střední školy, vzpoměli jsme na fakt který nám dává na vědomí, že ne vše je příkladné zejména u mladších hráčů ve vztahu ke klubu, který by měli reprezentovat, objasnili jsme si (zejména když nám - Zdeňkovi Grabovskému a mě přinesli něco málo ostřejšího), že mít  "na starosti" na 60 hráčů krajských přeborůje vlastně to o co zejména usilujeme, s uznáním jsme konstatovali, že tento klub, s malými prostředky (oproti jiným) vykazuje v poslední době změny k lepšímu.  Také současná parta klubového výboru, zdá se, jde konečně jiným směrem - obrovsky se rozvíjí mládežnický ženský volejbal, obtížně, ale přece jen úspěšně se podařilo zapustit kořeny chlapeckého volejbalu na škole na Alšově ul., poděkování za práci O.Havla a jeho Vlasty již bylo krajskými orgány oceněno, náš tradiční letní turnaj pro muže a ženy je už "zapsán" trvale a patří mezi význačná klání českého volejbalu, velmi dobrá spolupráce s Městským úřadem v Kopřivnici dává záruku dalšího rozvoje kopřivnického volejbalu. 

     Vydali jsme se na nelehkou cestu, za nelehkých podmínek, v nejasném státu. Budeme v ní pokračovat, slíbil i Zdeněk G., budeme z ní odstraňovat překážky, budeme chtít, aby měla svůj smysl. Na závěr jsme se Zdeňkem sice nezpívali, ale také jsme se nestyděli. 

     Dovolte, abych v tomto netradičním bilancování činnosti našeho klubu vyjádřil přesvědčení, že o  volejbalu v Kopřivnici se bude v novém roce hodně mluvit. A v dobrém.

     Páni volejbalisté, činovníci, volejbalistky, trenéři, příznivci, mládeži, sponzoři - hezké Vánoce a do nového roku štěstí - budeme jej všichni potřebovat.

Bř.Habarta, 21.12.12

 vanocni.jpg

Vánoční besídka

    se opět vydařila.  Tedy pro ty, kteří ji organizovali a pro ty, kteří přišli. Lidi jsou opravdu různí. Ani celkové náklady ve výši cca 2.500.- Kč, ani připravené dárky pro zúčastněné, ani vánoční atmosféra, ani spřátelený volejbal společný pro ženské a chlapy, ani klobásky, vánoční štola, rum, káva, slivovice, svařák, vánoční výzdoba, ani možnost pobýt s přáteli nepřinutila ostatní členstvo našeho klubu k účasti. Škoda pro ně (níže je uveden seznam těch, kteří náhle onemocněli a nemohli přijít).

 vanocni-besidka-2012-027.jpg

 (Onemcněli:   Adamec J., Bajer R., Bajer J., Bajer. Bajer M, Bartoň L., Bortlová A., Bučková J., Buttková J., Cochlar A., Cochlar L., David B., Davidová T., Havel O., Holub T., Hrdinová M., Horáková S., Huvar F., Hykel J., Chalupa E. ml., Chalupa E. st., Chromečková N., Jašková C., Kpečný O., Kotrlová M., Merta D., Mertová M., Michálková K., Neuwirthová J., Procházka J., Polášek M., Rosandičová V., Slováček L., Slovák J., Špačková V., Šustala J. ml., Šustala J. st., Slovák J., Tandler J. ml., Tandler J. st., Tichavská Š., Uherek T., Žárská K., Žárský M., Tůma L., Kolář R., Besedová O., Hyklová S., Okřesíková E., Štefková M., Štěpánek K., Váňa L., Janotka J., Socha J., Knebl V., Klos S., Boháč B., Bukovská K., Dvorská K., Dvorský P., Fieberová P., Havlová V., Hyvnar Č., Kvita T., Kylhofová A., Kylhof J., Polášek A., Veřmiřovský M.) 

Bř.Habarta, 15.12.12

 

vanocni.jpg

 

Lidi se mají mít rádi,

     pravda, asi to nebude platit pro každého, protože lidé jsou různí. Někomu stačí dívat se z okna, jiný je aktivní, druzí se nechtějí "spálit"a do ničeho nemluví, jiný je otevřený a upřímný, jednomu je dobře, když vše vyřídí ostatní, někdo je odvážný jen v davu, druhý davy nenávidí. Někdo druhému leze do zadku, aby se měl lépe, jiný se dobře nemá, protože je jiný.

     Takoví jsme. Ale lidé jsme přece všichni. I ti co mají tmavší nebo světlejší pleť, i ti co si nemohou dopřát ani pětinu toho čeho, si dopřávají jiní. Pominu-li vrahy, násilníky na ženách, zloděje co mi vykradli zahradu, celebrity, které si přišly k milionovým majetkům podvodem, hlupáky co si stěžují jen v hospodách a pro nápravu věcí veřejných nic neudělají pak mám všechny lidi rád. 

     Vím, že mám tu výhodu můj názor vyjádřit na těchto stránkách. Ostatním sděluji, že ji mají také, na našich stránkách najdete i diskuzní rubriku. Nebo se rozhodněte dostavit se na naší Vánoční besídku. Připravuje se malý volejbalový turnaj z příchozích, v kuchyni to bude opět vonět vánočním punčem a cukrovím, každý účastník obdrží symbolický dárek, vánoční atmosféru vyspraví i vhodná muzika. A popovídáme si. O volejbalu, o životě...

     Tak přijďte. Mladí, starší, ženy, chlapi, malí i velcí. Volejbal je sport pro inteligentní lidi. Já přijdu, protože takové lidi mám rád...

Bř.Habarta, 7.12.12

 

vanocni.jpg

 

 

 

 

vanocni-pozvanka.jpg

 

 

 

 

 vanocni.jpg

 

 Radost a varování.

       Ve světle výsledků našich mužů, žen a kadetek se zobrazuje přesný obraz vývoje volejbalu v Kopřivnici. Zatím co muži "doplácejí" na nezkušenost mladých a pozvolný odchod zkušených z volejbalové scény a klesají v tabulce KP I.tř. stále níž, pak ženy  ve stejné soutěži, zdá se, začaly bojovat o každý bod a vyhraný set a konečně kadetky, které jsou ve svém KP na druhém místě a určitě si to s Frenštátem p.R. ještě rozdají o konečného vítěze. (na snímku družstvo kadetek KV Kopřivnice).

 

kadetky-2012-3.jpg

 

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

 

 otto-havel.jpg

             V pátek 23.11.12 se jubilant, hráč, dlouholetý trenér mužů a mládeže v Kopřivnici Havel Otto setká v Praze s MUDr. Přemyslavem Sobotkou místopředsedou Senátu ČR, aby z jeho rukou v prostorách Senátu ČR, právě jako ostatní význačné osobnosti českého volejbalu, převzal ocenění za úspěšnou činnost pro volejbal. Ne dosti na tom, dne 11.12.12 je očekáván v Ostravě na KV MSKVS, kde mu bude uděleno nejvyšší krajské ocenění - Medaile O.Koutského.( Osobně si myslím, že by ocenění a medaile měl Otto půjčovat i Vlastě, ale to už je jejich věc). Díky za vše Otto a Vlasto.... 

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

 zacky-08.11.12-002.jpg

   Na snímku jsou i žačky KV Kopřivnice, které doplnily družstvo Kotouče Štramberk, startující v KP.

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

zeny-kp-ii.-17.11.12-019.jpg

         Děvčata (ženy) KV Tatra Kopřivnice před dvěmi vítěznými utkáními KP II.tř. v sobotu. 17.11.12. Porazily SK Metylovice 3:1 a 3:0 a předvedla velmi bojovný výkon s pevnými nervy, protože soupeř byl nebezpečný na servisu i v poli. Naše však byly ještě lepší. (ostatní foto ve fotoalbu Z mistrovských utkání).

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

 Hazard, peníze a kouření.

    Ač se zdá název tohoto příspěvku vcelku nesmyslný, má přece jen své opodstatnění. Nebudu se rozepisovat o hazardování družstva mužů se svou pověstí, přestože jejich poslední vystoupení a přístup k tréninku k tomuto posouzení svádí. Zamyšlení je spíše z důvodu co bude až hazard nebude. A co bude, až lidé přestanou pít a kouřit. Je totiž všeobecně známo, že stát na těchto neřestech řádně profituje. No a z hazardu se nyní po vytunelování Sazky soudruhem Hušákem ponovu dotuje sport z mětských peněz, které "přitékají" právě z hazardní činnosti. Tak se také stalo a dnem 10.10.12 podepsali zástupci našeho klubu smlouvu o dotaci, poskytovanou městem. Zaplať pánbů. Poděkování tedy náleží městským zastupitelům, ale i hazardním hráčům....

Bř.Habarta, 22.10.12

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

Odchovanci v Extralize.

radivojevic.jpg

 -1-david-kubos--reprezentant-v-kadetech-2007-2008.jpg   O radost sobě, našemu klubu a zejména těm co je volejbalově "vychovali" (O.Havel, S.Sykala) se postarali naši odchovanci - Natalie Radivojevičová a David Kuboš. Ta prvně jmenovaná, právě včera nastoupila ke své extraligové premiéře ve dresu s názvem Precheza Přerov, do kterého se navlékla po dresech TJ Nový Jičín a S.Palkovic. To David se vrátil do extraligové sestavy z hostování v Rakovníku a bude k vidění s číslem 5.

      Natálii přejeme mnoho odchytaných a skvěle přihraných míčů v poli a Davidovi, aby jeho levačka nikdy neselhala...

Bř.Habarta, 19.10.12

mic-do-stranek-1.jpg

 

Čas vína, blýskání na lepší časy a opět turnaj.

     Heslovitě přináším novinky z našeho klubu. Opět a znovu v nestřeženém okamžiku se někteří naši členové přesunuli do Ratíškovic, aby zde spolu se  sponzorem našeho konání v klubu pokusili lobovat (není známo pro co). Muži, světe div se, začali svou soutěž (KP I.tř.) nezvykle skvěle, po čtyřech odehraných utkáních jsou v čele tabulky. Za výpomoci našeho klubu bude v sobotu 27.10.12 v hale SOUs od 9:00 hod. zahájen další  volejbalový turnaj družstev (mixů) firmy Brose. "Pískat" budou oldboys - bývalí hráči Kopřivnice a jeden činovník českotěšínského volejbalu.

Bř.Habarta, 16.10.12

 

ratiskovice-12-s.jpg

 

 

 ratiskovice-12.jpg

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

Z historie....

        Níže ještě pár snímků kdy naši bojovali o příčky nejvyšší ve veternánských soutěžích.

 

cuda.jpg

 

 

kojetin.jpg

 

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

do-stranek.jpg

 

 

Po dvaceti letech.

          V pátek 5.10.12 v hospodě Dallas ve Štramberku se sešli "staří pardálové" co kdysi úspěšně vystupovali ve sportovních, ale i společenských kláních při finálových turnajích veteránů v Martině. Pravda, postavy se poněkud změnily, do obličejů přibyly vrásky,  barva vlasů se proměnila na polární stříbro, ale vzpomínky zůstaly stejné. A tak i když někteří nedorazili, ti co přišli nelitovali. Pilo se jako o závod a nakonec přišly na řadu i oblíbené písně, jako Jede vláček fičí, fičí. Nikomu se nic nestalo, cedulky s adresami jednotlivých pardálu přišly vhod.

Bř.Habarta, 6.10.12

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

Tak do toho praštil.

        S opatrnou rozvahou, jak je jeho zvykem si konečně vybral. Jelikož pátral ve volejbalových "vodách"  (nevěsta je z volejbalové rodiny) dá se předpokládat, že výsledkem jejich snažení o množení bude také volejbalista (ka). Tak ať se Vám daří manželé Kylhofovi...

 

manzele.jpg

 

 maly-opilec.jpg

Povídá se, že...

     mezinárodní kongres, svolávaný vždy po olypiádě znovu rozhodl o zatraktivnění volejbalu. Snaha tvořitelů pravidel o zjednodušení hry, o její atraktivnost pro diváka a televizní společnosti, sponzory nevyjímaje, vyústila v navržené změny, které mají vstoupit v platnost v novém roce. Takže se volejbalisté a rozhodčí připravte na změny - dvojdotek při hraní s míčem po servisu soupeře se bude "pískat". Udělení napomenutí za "mírně nevhodné chování" bude doprovázenou žlutou kartou, nebude však znamenat sankci (udělení bodu pro soupeře). Takto se bude rozhodovat v mezinárodních soutěžích od 1.1.2013, u nás o něco později - od 1.7.2013. Jestli budou tyto změny platné, nebo budou dopovázeny dalšími  - o tom vás budu včas informovat.

Bř.Habarta, 1.10.12

pistalka-2.jpg

 

Zde k mání rozpis mistrovských utkání:

Muži - podzimní část roč. 2012-13

Ženy a kadetky - podzimní část roč. 2012-13

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

  Nyní muži, ženy a kadetky.

      Krajské přebory pokračují zahájením soutěží mužů, žen a kadetek. Muži si to rozdají v tělocvičně na ZS, v neděli 7.10.12 v 10 hodin s ambiciozním nováčkem soutěže ŠSK Beskydy, ženy právě dnes začínají doma na škole 17.listopadu s Palkovicemi C, kadetky vyjíždějí také v neděli 7.10.12 k prvnímu dvojzápasu do Karviné.

      Ambice jednotlivých družstev? Muži neposílili a jejich hráčský kádr sice obsahuje dvě desítky hráčů, přesto jsou k mistrovským utkáním připraveni jen někteří. To proto, že to jsou především studenti, málo trénují a jejich účast na "mistráku" je vždy zahalena mlhou. Ženy doplnily kádr nadějnými kadetkami a po zdařilém soustředění jsou odhodlány jít tvrdě za úspěchem. Kadetky, zdá se, budou patřit do čela tabulky. Jejich přístup ke sportu je nadějný, právě tak jako nadějné se jeví jejich umístění.

Bř.Habarta, 29.9.12

mic-do-stranek-1.jpg

 

Za chvíli začínáme....

         Nové soutěže ročníku 2012-13 organizované krajských volejbalovým svazem začínají postupně. Náš klub obsadil do nadcházejích soutěží družstvo mužů (KP I.tř.), žen (KP II.tř.), kadetek (KP) a mladších žaček (Pohár ml.žaček)). Právě ony v tuto sobotu 22.9.12 zajedou do Bílovce, aby se zde, v kvalifikačním turnaji pokusily probojovat do horních skupin. Celý systém soutěže je malinko komplikovaný, jednoduše řečeno - hraje se ve výkonnostních skupinách vyplývajících z umístění na jednotlivých turnajích. Poslední ze skupiny "padá" do horší skupiny, vítěz skupiny postupuje do skupiny lepší.

       Včera navštívil trénink mladších žaček v tělocvičně školy 17.listopadu předseda klubu Z.Grabovský, popřál děvčatům úspěch a dobrý pocit ze sportování. Trenérka Eva Stuchlíková měla včera po ruce 9 děvčat, ke kterým přibudou zpět 4 "ostaršená" děvčata.

Bř.Habarta, 20.9.12

mic-do-stranek-1.jpg

 Život není jen práce.

 

           Důkazem tohoto rčení nechť je pár snímků členů našeho volejbalového klubu v pozicích, jim vlastních v období relaxace u Jaderského pobřeží v srpnu a září léta páně 2012.

 

chorvatsko-12.jpg

 

 

vodice-2012-008.jpg

mic-do-stranek-1.jpg

 

stari-pardalove.jpg

 

 

 

                   Staří pardálové co kdysi, ve druhé polovině minulého století skvěle reprezentovali kopřivnický a podnikový volejbal si v pátek 5.10.12 připomenou své slavné chvíle, kdy několikrát stanuli "na bedně" při finálových odborářských turnajích v Martině. Sejdou se totiž, někteří pochopitelně méně svižným krokem, v restauraci Dallas ve Štramberku,aby dokázali, že je třeba s nimi ještě počítat. Už sice ne na hřišti, nýbrž na jiném "kolbišti"...

Bř.Habarta, 7.9.12

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

 

ostrava-me.jpg

 

         Ostrava bude zase jednou volejbalová. Evropská kvalifikace o postup na ME proběhne v Ostravě ve dnech 14.9-16.912 v hale Sareza v Ostravě Porubě za účasti naší mužské reprezentace, Chorvatska, Makedonie a Rakouska. Vídeň je hostitelem turnaje prvního, Ostrava zase druhého a celkový vítěz postupuje na ME přímo, druhý musí absolvovat dodatkovou kvalifikaci. Ale teď to nejdůležitější - předseda KV Z.Grabovský má ještě dvě desítky "volňásků", tak neváhejte, zavolejte mu (725 020 154), vyyzvedněte si je a setkáme se v Ostravě...

Bř.Habarta, 3.9.12

mic-do-stranek-1.jpg

 

Polda opět v Přerově.

   leopold-tuma.jpeg    

 

 

      Není to myslím nesprávné, když si občas přisoudíme část úspěchu našich "odchovanců". Tentokrát přejeme vše nejlepší Poldovi Tůmovi, který se vrací na trenérskou lavičku k extraligovým hráčkám v Přerově. Po několka exligových titulech s Laposem Frenštát p.R., a anabázích v Přerově, Ostravě se pokusí vyplnit ambice hráček a vedení klubu v Přerově. Tak ať se daří Poldo...

Bř.Habarta, 3.9.12

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

soustredeni-007.jpg

soustredeni-008.jpg

Holky jsou v přípravě

 

na nadcházející soutěžní sezónu, sešli se společně kadetky a ženy na soutředění na kopřivnických kurtech a od pondělí do pátku 24.8. je lze pozorovat jak nabírají fyzičku a pilují herní situace.

mic-do-stranek-1.jpg

1000, 100, 21 !

 

 

26.rocnik-mvt.jpg

 

 

         26. ročník Mezinárodního turnaje ve volejbalu mužů a žen v Kopřivnici se opět skvěle vydařil. Vše začalo již pátečním příjezdem našich přátel z Markgröningenu a z Holubic. Dostavili se ve stavu, kdy bylo třeba je přivítat skleničkoui slivovice, chlebíčky, domácími pochutinami a výborným srnčím guláškem po němž se jen "zaprášilo". Kluci z Holubic jeden po druhém uléhali i když by se čekalo, že to budou spíše přátelé z Markgröningenu, Padly dvě první bečky piva, některým zbyly síly, aby zavítali na koncert  Před Kulturním domem.

            Sobota do 19 hodiny byla ve znamení volejbalu. Všichni jubilanti, až na jednu jubilující hráčku se dostavili ke slavnostnímu přivítání a přijali malou pozornost našeho klubu. Pak zasedli do klubovny a za přítomnosti paní ing. Michálkové z města Kopřivnice a sekretáře MSKVS ing.Pipreka klábosili o tom, jak se hrál volejbal v minulém století. Dostavili se také pracovníci ČT Ostrava a KTK ,aby za krásného počasí zaznamenali boje odehrávající se na čtyřech hřištích, nebo získali odpovědi na otázky "proč je volejabal tak baví" od našich pamětníků či expertů. Bufet byl opět kvalitně zásoben, nechyběl hovězí guláš, klobásky a maso na pánvi, bramboráky a tekutiny všeho druhu a značek. Turnaj byl, jako již tradice velela, doprovodným programem a vyhlášením soutěže o tričko Špice roby a Špice ogara, kteří za svou sympatii, kterou rozdávali po celý průběh turnaje byli odměněni pokazem ke krátkodobému pobytu v pivní lázni.

            To už došlo na vyhlašování výsledků nejlepších družstev a jejich odměňování. Byli jimi u mužů 1.Svinov, 2.Homolci N.Jičín, 3.K.Štramberk 4. KV Kopřivnice starší páni a u žen 1. Fulnek, 2.Kozlovice, 3. Svinov a 4. Štramberk. A začlo se skotačit i na betonové ploše před bufetem, protože byli všichni šťastní a radovali se ze života a k tomu jim hrála skupina  pana Růži do 24 hodin a ještě chvilku déle.

           V neděli se už jen uklízelo, počítalo a i líbalo, prtože přátelé odjížděli a měli před sebou 850 km. Pak se chvíli ještě bilancovalo a konstatovalo se, že kopřivničtí volejbaloví činovníci umí máknout. Poděkování a úctu zaslouží všichni, co přiložili ruku k dílu a nesmí se zejména zapomenout na práci M.Gilara a jeho choti, na kluky kolem Z.Lichnovského, Z.Svobodu a jeho zásobovací servis, M.Konůpku, všechny ženy co se staraly o bufet, ing.M.Veřmiřovského za trpělivost při kompletaci výsledků, ing.Neuschla a Z.Grabovského za starost a péči o hosty.....

                                 D ě k u j e m e   V á m    v š e m   (i těm nejmenovaným).

P.S. A co znamenají číslice v názvu příspěvku? 1000 piv se vypilo, 100 porcí hovězího guláše    se skonzumovalo a turnaje se zúčastnilo 21 družstev.

Bř.Habarta, 20.8.12

mic-do-stranek-1.jpg

Ti kluci Galiovi

 

a jejich přítelé jsou fakt dobří. Škoda, že už mají na letošní termín našeho turnaje jiný program. V sobotu bude na kurtech hrát skupina pana Růži a povolení od MěÚ (bude se hrát do 24 hod.) pro nerudné sousedy a Městskou policii máme připraveno.

 

gilarovci-2011.jpg

mic-do-stranek-1.jpg

 

A přece se hrálo...

         Spojením hráčů Holubic, Kopřivnice a Nového Jičína vytvořili kluci a holky tým, který se prezentoval na turnaji v Bílovci (pršelo a místo Studénky se šlo do haly). Ambice byly větší než dokonané 5.místo z devíti družstev, naši tentokrát dali přednost zábavě a veselí...

 

bilovec-2012.jpg

mic-do-stranek-1.jpg

 

Je téměř hotovo.

         Přípravy ke zdárné organizaci 26.ročníku Mezinárodního turnaje spějí ke zdárnému konci. Klubovna vymalována, rovněž tak vstupní chodba, diplomy, poháry, obrázky oprášeny a skla vycíděna, dodávka jehněte, masa, brambory na bramboráky, stany a přístřešky odzkoušeny, hudba na pátek i sobotu zajištěna, dostatek piva objednán....

         Ke dnešku je jisté, že sobotnímu zahájení turnaje bude přítomno 16 družstev (další budou přijata jen do vyhovujícího počtu, jubilanti a zasloužilí členové paní S.Hyklová a pánové V.Knebl, J.Janotka,ing. O.Havel, Z.Pešat a J.Konůpka nejstarší jsou již pozváni, "pískat" budou pánové Šrámek a Duda z Ostravy, ing. Petroš z Bílovce, S.Riedel ze Studénky a bratři Knapkové z N.Jičína. Zástupce města ing.Šula slíbil svou přítomnost, stejně jako pracovníci a kamery ostravské ČT a televizního štábu KTK. Nezapomělo se i na pozvání sponzorů a zástupce KV MSKVS z Ostravy. Dárkové balíky pro družstva budou jaksepatří naplněny, doprovodný program - ocenění sympaťáků turnaje přinesou opět překvapení.

           Počasí je sledováno ze všeho nejvíce. Podle dnešního zpravodajství se zdá, že u těch tam  "nahoře" jsme dobře zapsáni. V pátek nám pokropí hřiště a v sobotu zateplí ovzduší na 28 stupňu stupnice Celsia.

         Tak tedy - přijďte i s rodinnými příslušnky. Bude zábava i sport a bude pěkně. Na duši i venku.

Bř.Habarta, 13.8.12

mic-do-stranek-1.jpg

 

Vzpomínka na dorost VI.

 

 

-1-starsi-dorost---vitez-dl---1982-1983.jpg

mic-do-stranek-1.jpg

 

Vzpomínka na dorost V.

 

 

dorost.-liga.jpg

mic-do-stranek-1.jpg

 

Vzpomínka na dorost IV.

 

mala-bystrice-zaci-1984.jpg

 

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

Vzpomínka na dorost III.

 

mala-bystrice-mladsi-zaci.jpg

 

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

Vzpomínka na dorost II.

 

dorost-1958.jpg

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

predseda-v-holubicich.jpg

         Jen málo zasvěcených ví, proč náš předseda klubu je tak často v Holubicích. Abyste nebyli v mýlce - má tam bráchu a jak je vidět i další přátele. Tentokrát pomáhá na turnaji a párečky a slivovice prý úžasně voněly...

 

Bř.Habarta, 23.7.12

mic-do-stranek-1.jpg

 

Vzpomínka na dorost I.

       Povalovaly se po skříňkách v klubovně a nikdo si je nevšímal. Tak jsem je oskenoval a budu je zveřejňovat na našich stránkách jako vzpomínku na dorostence. Zde je první...

 

dorost-1956.jpg

 

Boj proti stáří

      a jeho symptomům vyhlásil člen KV Kopřivnice Zdeněk Krajčír. V úterý 17.8. absolvoval výměnu kyčelního kloubu, nepřiplatil si za nadstandartní provedení a podle toho se zdá, že k mistrákům již nenastoupí. Přejeme mu, aby se mezi nás brzy vrátil, aby mu karvinská péče přinesla úlevu a zlepšení stavu pooperačního. Drž se Zdeňku...

Bř.Habarta, 22.8.12

mic-do-stranek-1.jpg

 

Už jen 30 dnů.

      a na našich volejbalových kurtech, v sobotu 18.8.12 zahájíme 26. ročník volejbalového turnaje mužů a žen slavnostním nástupem, při kterém symbolicky odměníme pamětníky s životními jubilei. Letos získá z rukou předsedy oddílu a pozvaných funkcionářů ČVS svá ocenění devadesátiletý zakladatel volejbalU v Kopřivnici pan Jaromír Konůpka, hráčská legenda Zdeněk Pešat (75 let) a pětašedesátníci Stanislava Hyklová, Jaroslav Janotka a Vítězslav Knebl.

    Pýše předchází pád jako sobotě předchází pátek a i tento den bude slavnostní. Očekává se, že přijedou naši přátelé z Markgröningenu, Ratíškovic i Holubic a chtěli bychom pro ně a možná i některá ostatní družstva připravit malé uvítání s malým programem. No a pak po náročných přípravách na chvíli do postele, abychom byli čilí i v sobotu ráno. To už budou na kurtech, snad jako tradičně, na 200 volejbalistů a pozvaní hosté a příznivci. Pro ně je jako vždy připraveno rozličné občerstvení v potřebném množství, součástí turnaje bude volba, vyhlášení a ocenění nejsympatičtějších účastníků turnaje, od 18 hodin dostanou možnost všichni, kterým ještě zbyly síly, aby si je poměřili při tanci.

      Už  zbývá jen 30 dnů. Organizátoři mají před sebou kopu práce , ale také zkušeností. Teď jde jen o to, aby přálo počasí a nemuseli se stěhovat do haly, aby přijela družstva v dostatečném počtu ( v Hodslavicích byla polovina obvyklého počtu, ve Fryčovicích taktéž), aby účastníci měli pocit, že nebylo chybou kopřivnický 26 ročník turnaje navštívit.

Bř.Habarta, 19.7.12

mic-do-stranek-1.jpg

Byla s ním sranda.

 

     Čas od času se bohužel musíme smířit i se zprávami, které nás zarmucují. Taková přišla dnes o Vladimíru Pastorkovi, volejbalistovi, který strávil 90 léta v kopřivnickém volejbalu. Už nebude L.Cochlarovi, K.Štěpánkovi, Z.Krajčírovi, R.Kolářovi, J.Slovákovi, J.Sochovi, Z.Lichnovskému a J.Pustkovi skvělým spoluhráčem, už nebude jako vždy tenkrát sršet dobrou náladou.... Zemřel a je to velká škoda.

Bř.Habarta, 13.7.12

 

 

 
 

Poslední fotografie

Archiv

Kalendář
<< duben / 2019 >>