Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality 6 (od 1.10.2013)

 

 

Kdo neseje, ten nesklízí...

     Až se mi věřit nechce, že vše co se nyní děje kolem mužského volejabalu je pravda Ještě v roce 2010 byla ligová soupiska našich juniorů, a vlastně nástupců generace E.Chalupy st., napěchována patnácti hráči. Uběhla tři léta a  Bajer, Merta, Bayer, Holub, Huvar, Jiříček, Křesálek, Procházka, Slovákové, Sykala ml., Bartoň, Kolář a Zázvorka již kopřivnické barvy dresů nehájí. Ještě v roce 2012 obsahovala soupiska mužů 24 jmen a dnes? Bajer J., Bartoň L., Bajer R., Bayer, David, Holaň, Holub, Kolář, Merta, Obsadný, Procházka, Slovákové, Tandler ml. a Uherek nejsou na hřišti. Uběhla dvě léta a v mužstvu zůstalo několik (bohužel jen 5) hráčů, kteří byli ochotni startovat v novém ročníku KP I.třídy 2014-15.

     Současný klubový výbor byl tedy postaven před volbu - přesvědčovat ostatní aby hráli, shánět nové hráče, nebo agónii neprodlužovat a soutěž nehrát. A tak se stalo - soutěž byla odhlášena a zbytek hráčů, kteří ještě chtějí býti na hřišti platnými budou své umění p rezentoavat na hřištích oddílů, kam přestoupili.

     Vystoupíš-li vysoko- padáš hlouběji praví české přísloví a také platí otřepané bez práce nejsou koláče. Je-mi velmi smutno, že jsem vlastně u toho, kdy se v Kopřivnici, po dlouhých 69 letech nebude hrát soutěžní mužský volejbal, když vlastně ženský také ne. Příčiny zde rozepisovat nebudu, malou radost mi způsobuje fakt, že na škole Alšově už rostou noví volejbalisté, podobně jako na škole 17.listopadu nové volejbalistky.

Posledním příslovím " Kdybys desetkrát chtěl, býka nepodojíš" a doufaje v lepší časy se s vámi loučím....

Bř.Habarta,15.9.14 

 

mic-do-stranek-1.jpg

Viděli jste už něco takového?

   Asi ne, protože naše televizní stanice dávají přednost před MS volejbalistů v Polsku raději skupinovému představení akvabel, nebo klusáckým závodům. Proto tato fotografie, která zobrazuje rozcvičku před zápasem USA vers. Polsko.

10689592_10152454448694332_2518929419175497915_n.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kde, kdo

       z návštěvníků našich stránek si určitě všiml, že příspěvků, fotografií, glosů a informací jaksi ubylo, nebo dokonce se přestaly na stránkách zjevovat. Je to tak a příčina tkví v hledání nového správce, či správců našich stránek. 

      Klub volejbalu a jeho loď se v současnosti brodí přístavními vodami, aby se po bouřlivé plavbě a několika zásazích bleskem dala dohromady, zacelila díry, opravila motory. Zdá se, že na novou plavbu bude potřebovat nové síly.

       Tak je to i s novým správcovstvím stránek. Nebudu doufám indiskrétní když prozradím, že o technickou správu se bude starat Jaromír Konůpka mladší a o obsahovou zase Jaromír Konůpka starší a jelikož jsou oba o mnoho let mladší než já jsou právě těmi novými silami. 

       Přeji kopřivnickému volejbalu další vyhrané bitvy a to nejen na hřišti, novým správcům stránek zase, aby jejich práce byla trvalá a zajímavá pro ně a pro návštěvníky stránek.

Bř.Habarta, 28.8.14

 

Radost pohledět...

 

p1380160.jpg

 

             Zdá se, že mezi žačkami vždy panuje dobrá nálada. Nejinak tomu bylo i na turnajích v Hodslavicích a Raškovicích. V tom prvním se naše holky dostaly až do finále, kde jen horším poměrem setů obsadily 4. místo a nechaly za sebou družstva N.Jičína, Frenštátu p.R. i Frýdku-Místku.

            V Raškovicích naši vytvořili dvě družstva, která obsadila 6. a 7. příčku ze 13 družstev. Škoda jen, že po velmi slibném začátku nedokázaly děvčata zúročit dobrou formu i v závěru, kdy se rozhodovalo o umístění. Nicméně turnaje slouží také k utužování kolektivu a to se podařilo, o čemž svědčí fotografie v rubrice Fotoalbum-Turnaje mládeže.

Bř.Habarta, 27.6.14

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

Jedničky

       byly vyhlašovány jako už každoročně na klubové vaječině. Jsou to hráči a hráčky, kteří jsou lídry svých týmů, tahouny, za kterými jdou ostatní a je na ně spolehnutí. Za uplynulý soutěžní ročník 2013-2014 byli vybráni:

Michal Blankenburk - mladší žáci

Alenka Purmenská - mladší žačky

Kateřina Adamská - starší žačky

Zuzana Kyprová - ženy

Jakub Gilar - muži

 

mic-do-stranek-1.jpg

Zase spolu.

 

      O minulém pátku bylo na volejbalových kurtech opět živo a veselo. Asi šedesát příznivců, hráčů, členů oddílu, veteránů, rodičů mladých adeptů volejbalového umění se sešlo, aby společně ztrávili čas výrobou a pojídáním pokrmu - obecně známého pod názvem "vaječina". K tomu se prý nejlépe hodí pivo, kterého bylo tak akorát, o něco více se pilo, protože venkovní teplota k pití přímo nabádala. Kdo přišel později si musel vyčinit sám sobě, jelikož vše se zkonzumovalo v rychlém časovém úseku. Kdo odešel dříve také pochybil, protože závěr byl opravdu veselý.

P.s. Fotografie ve fotoalbu Klubová vaječina 2014

Bř.Habarta, 25.5.14

 

 

vajeciana.jpg

mic-do-stranek-1.jpg

 

dola-75.jpg

 

Čas návštěv.

       Asi si všichni dost dobře nedovedeme představit životní situace, které osud a smůla dostaly naše kamarády.

           Dlouho jsme s Jirkou Šustalou st. přemýšleli, jestli zajít za Edou Chalupou st., abychom mu popřáli větší stěstí v životě, pokecali proč ho a jeho paní ten život tak krutě postihl. Nakonec jsme jej před nedávnem navštívili a myslím, že jsme udělali dobře. Pár dobrých piv, pálenka a náš vzájemný vztah byl důvodem k tomu, že jsme se bavili o všem. O tom příjemném i méně příjemném co život přonáší. Pro vás ostatní co jste s ním hráli a znáte ho jeden vzkaz. Život bere statečně, jako na hřišti.

          I Dola Cochlar, který nedávno oslavil 75 let nás, s Mirkem Konůpkou st. přivítal ve své oblíbené hospůdce U Matesa velmi přátelsky. Jeho paní Zdeňka se dovede bavit také, takže i když má Dola, jak víte, malá jazyková omezení, nebyly překážkou k přátelskému posezení. Dola je čilý, překonal i nástrahy, které mu připravil poblázněný pes, dal si s námi tu svou oblíbenou broskvovou, děti mu společně s devíti vnoučaty přinášejí radost do života a já si dovolím tvrdit, že do dlouhého života.

Bř.Habarta, 9.5.14

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

 

         vajecina-2014.jpg

mic-do-stranek-1.jpg

 

klubova-vajecina-1.jpg

      Tentokrát netypicky v pátek (23.5.14 od 15 hod.) se sejde početná volejbalová rodina hráčů, hráček, trenérů, funkcionářů, rodičů , sponzorů a příznivců, aby společně na volejbalových kurtech připravila a nakonec skonzumovala pokrm zvaný vaječina.

 

      Jako i v předchozích letech bude nutné zmíněný žlutohnědavý výrobek zapít , dle libosti, limonádou či pivem, kteréžto budou na místě k dispozici. Součástí setkání bude i oceňování lídrů družstev našeho klubu. Vajíčka, špek, pažitka a cibule - vše zdarma, jako minule....

Bř.Habarta, 3.5.14

 

mic-do-stranek-1.jpg

Učaroval jim volejbal....

 

slavnostni-ukonceni.jpg

 

         Už je to pár dnů, co se do Chocně odebrali i dva naši hráči, aby se tam, v dresu Ostravy, postavili proti podobně "postiženým" hráčům z celé republiky na dalším Mistrovství republiky veteránů nad 40 let ve volejbale.

         Tomáš Křístek i Eda Chalupa ml. se tak mohli přesvědčit, že jejich volejbalové umění se nevytratilo věkem a nebýát dobná omezení vyvolaná bolestmi kloubů dalo by se konstatovat, že patřili spolu se svými spoluhráči k nejlepším. V konečném účtování jim patří 6. příčka a tak jim patří blahopřání. No posuďte - kdo z nás patří ve své činnosti mezi nejlepších šest v republice a to mezi vrstevníky a soupeři byli namátkou Zita, Karabec,Smolka, Dvořák, Stejskal, Zedník, Chajda, Melichárek, Hroch, Kvapil, Beneš a další. Téměř se vkrádá otázka, proč Kopřivnice nepostavila své družstvo, protože Jurík, Sedláček, Ševců, Matoška i Měrka ml. za kopřivnický tým také hráli.

         Tomáš a Eda byli u toho. Budou si pamatovat  přátelskou atmosféru již 19. ročníku MR, výborné výkony starších pardálů a neutuchající bojovné srdce všech zúčastněných.

 

005.gif

 

přejeme všem přátelům kopřivnického volejbalu, jeho hráčům, hráčkám, činovníkům, příznivcům, sponzorům i rodičům malých volejbalistů.

 

 

Pro

fajnšmekry a příznivce recese předkládám odkazy ke shlédnutí živého vystoupení na 4. Volejbále v Kopřivnici:

http://www.youtube.com/embed/Z101cP7gZ1Y

http://www.youtube.com/embed/cu60-7YGsB8

 

 

 do-akt.jpg

        Nácvik plesového vystoupení si vyžádal velké soustředění a ohromné nasazení.

 

mic-do-stranek-1.jpg

Skvělá lada

    panovala, už jako vždy, na 4. Volejbalovém plese minulou sobotu. Sto čtyřicet platících návštěvníků shlédlo během večera parádní  dvojí vystoupení, ve kterém účinkovali i naši volejbalisté. Nejprve to byla parta kluků, co předvedla krkolomné umění skoků přes švédské bedny s tanečními variacemi na všem možném, aby později byla vystřídána skupinovým představením na motivy písní Michaela Jacksona. To ale předbíhám, neboť slavnostní večer zahájil předseda volejbalového klubu Z.Grabovský, který upozornil na  jídelní a nápojová místa a vyzval k příjemné zábavě. Ta byla skutečností, neboť přítomní páni v sakách a vázankách spolu se svými naparáděnými partnerkami nedbali na svá sportem pochroumaná těla a jali se točit, jásat a radovat se i na parketě. Pryč byl smutek z postavení našich v tabulkách krajského přeboru, muži i ženy se předváděli ve složitých krokových figurách a všichni měli skvělou náladu, jako by ani krize nebyla. Radost jim činilo mnohé "vítězství" při nákupu výherních lístků tomboly. To už chlapi sundávali saka a bylo veselo....

      Kdo nikdy nic takového neorganizoval, neví co práce, starostí a někdy i nepohody skýtá takovýto podnik učinit krásným. Tak se také stalo a to díky "šéfovi" Mirku Gilarovi, M.Veřmiřovskému, pomocnicím z klubu florbalu, mnohým našim ženám i chlapům a jejich ratolestem. Všem těm, i zde nejmenovaným se klaním ( a určitě nebudu sám) a děkuji. Král je mrtev, ať žije král. Příště, na 5. volejbalovém plese nashledanou....

P.s. posílejte fotgrafie a videosekvence

Bř.Habarta, 24.3.14

 mic-do-stranek-1.jpg

      

 V plném proudu

 ples.jpg

       jsou přípravy k pořádání 4. Volejbalového plesu v Kopřivnici, který bude v sobotu 22.3.14 příležitostí setkat se s početnou volejbalovou rodinou. Na snímku část pořadatelů, kteří mají na starost tombolu, další "pomahači", účinkující v programu, obsluha baru, šaten, výzdoby, přivítacího aktu se setkávají také - to vše z jednoho důvodu. Aby se všem líbilo a aby se dobře bavili.

 

maly-opilec.jpg

Co bude?

       Měl jsem tu příležitost pískat poslední mistrovská utkání našich mužů v KP I.tř. a mohu tedy skoro fundovaně porovnat, jak se mužský volejbal v Kopřivnici prezentuje. A nenapíši asi nic nového, když prohlásím - není dobře. Nikoho nepodezírám z úmyslů nekalých, chlapci bojují, ale mnohdy jen v omezeném počtu a marně. Hledal jsem příčinu v jejich nedostatečné tréninkové účasti, myslel jsem i na to, že je škoda, že ti nejvíce talentovaní s volejbalem skončili, nebo jsme je "pustili" do vyšších soutěží, kladu si otázky jak vše k lepšímu změnit a co jako funkcionář jsem udělal špatně. Jsou vedeni kvalitním trenérem - ano. Je o nich po stránce vybavenosti postaráno - ano. Motivujeme je a podporujeme je - ano. Vychováváme je k absolutní sounáležitosti s klubem a sponzory - ne. Vylepšují svou výkonnost - ne. Staráme se dostatečně o novou generaci hráčů - do loňského roku ne.

     Ve všech odpovědích ne je i má vina. Shledávám ji i v tom, že volejbal jako takový dostatečně nepropagujeme ve městě Kopřivnici, že nemáme zastoupení v poradním orgánu města, že výbor již pozvolna ztrácí síly, ač se určitými změnami pokoušel neutěšenou situaci změnit k lepšímu.

       Dávám znovu na vědomí, že rozhodnutí o změně webmastera našich volejbalových stránek stále platí a je konečné. Přijměte proto "hozenou rukavici" a převezměte tuto práci, aby i v těchto neveselých chvílích se o kopřivnickém volejbalu vědělo a mluvilo. Přizpůsobte stránky obrazu svému a potřebám kopřivnického volejbalu. Pečujte o ně, jako jsem se donedávna (nebo vlastně ještě lépe) snažil já. Historie, tradice by se měla opečovávat a navazovat na ně.

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

Znovu spolu na parket a k baru

     se chystají volejbalisté a jejich příznivci. Aby měli o zábavu a pochutiny postaráno, opět připravují pořadatelé recesní program, ve kterém sami účinkují, občerstvovací místa budou hojně zásobena, muzika je spřátelená.... vše bude tedy toho 22.3.14 připaraveno. Místenky si zajistěte předem u samotného Mirka Gilara (gilar.miroslav@gmail.com), nebo v Městském informačním centru (kulturní dům).

 

pozvanka-4.ples.jpg

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

Holky válely

 

a dělaly radost sobě i trenérům, protože v sobotním (12.1.14) kole mistrovských utkání krajského přeboru starších žaček  dokázaly všechny soupeře porazit a zaslouženě postoupit so skupiny výkonnostně lepší. Postupně porazily Frýdlant n.O. 2:0, Bruntál 2:1, Frenštát p.R. 2:0 a nakonec ve strhujícím boji i Frýdek-Místek 2:1. Potěšily tímto i početnou skupinu svých rodičů, kteří se odvážili projevit své pozitivní emoce. Potěšujícím byl i fakt, že naši trenéři, narozdíl od jiných své družstvo vedli s laskavým porozuměním, ale také s radami, které si děvčata vzala k srdci.

Bř.Habarta, 12.1.14

mic-do-stranek-1.jpg

 

frycovice-2014.jpg 

Stará garda,

    posilněná o dobrou pálenku a pár mladíků opět, snad už po patnácté zavítala do Fryčovic k tradičnímu novoročnímu turnaji. Laskavému přijetí organizátora Tomáše naši (Z.Svoboda, M.Gilar, Z.Lichnovský, J.Pustka, J.Gilar, O.Bartoš a D.Merta)poděkovali za pozvání bojovným představením, když v turnaji nebyli poraženi a obsadili tak místo nejlichotivější - tedy 1.

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

Tak to na světě chodí,

 

zabijacka-2013.jpg

        chrobáci, zvířata i lidé potřebují ke svému životu potravu. Nechť si ochránci ne lidských tvorů zavřou oči, tak to prostě je. Toto a jiné záměry měli i naši chlapi z A družstva mužů, když hnali prase pod nůž, pouštěli mu žilou, čtvrtili ho, mleli, vařili, cpali do střev.... - prostě udělali z něj v sobotu 21.12.13, již od ranního rozbřesku pochutiny pro sebe a své kamarády a blízké. Měli tak všichni radost  a nehledě na neradostné vyhlídky v novém roce mají tedy co jíst...

Bř.Habarta, 28.12.13

 

mic-do-stranek-1.jpg

 

vanocni-besidka-2013-029.jpg

 

Besídka se opět vydařila.

      Tradiční setkání volejbalistů bez omezení věku bylo v pátek 20.12.13 znovu příležitostí setkat se se všemi přáteli, sponzory, hráči i rodičemi malých prcků, co teprve začínají poznávat taje volejbalu.

         Přišli i ti, ke kterým vždy vzhlížíme s úctou a obdivem, Láďa Váňa, Zdeněk Pešat, nebo i o něco mladší Vlasta Kopečný i Hanka Pokludová. Po pochutinách všeho druhu se jen zaprášilo, skvělou pohodu onoho večera tvořili všichni. 

vanocni-besidka-2013-013.jpg

 

mic-do-stranek-1.jpg

 plakat.jpg

Vánoční setkání.

 

pozvanka-vanocni-2013.jpg

       Jak jste všichni asi zaregistrovali, přiblížil se čas vánoční a společně s ním i tradiční vánoční setkání volejbalistů a příznivců našeho klubu. A tak se dá očekávat, že v pátek 20.12.13 se pozdraví a popřejí k Vánocům a do nového roku staří pardálové i ti nejmladší. Drobné vánoční pohoštění bude připraveno....                                                              

 bloky-svetle--vanocni2.jpg

  Prognózy bohužel vycházejí.

         Už před začátkem všech soutěží bylo odvážné očekávat od našich zástupců - hráčů a hráček, startujících v krajských soutěžích výsledky, které by přinesly fanouškům mnoho důvodů k radosti. Po konci hráčské kariéry některých hráčů, po odchodech našich dívčích nadějí do škol a oddílů ve větších městech se tomu ani nelze divit.

             A tak poněkud potrhaný oddílový prapor zvedli trenéři nejmenších, teprve začínajících adeptů volejbalového umění, aby se pokusili, bohužel v ne krátké době, vychovat hráče nové. V současné době tedy mladší přípravka chlapců startuje v pohárové soutěži, už má za sebou i prvá vítězství, ale také několik porážek, ze kterých se určitě poučí. To mladší žačky již hrají svá mstrovská utkání v krajské soutěži a výsledky jsou povzbuzující.

              Starší žačky pokračují v krajském přeboru o 24 účastnících, postupně se kvalifikují do skupin s vyšší výkonností, získaly 4 vítězství a třikrát byly poraženy.

             Kadetky, doplněné o žačky mají první polovinu Krajského přeboru za sebou. Jsou v tabulce na předposledním, sedmém místě se třemi vítězstvími (Palkovice, a 2x se S.Bělou). Druhou půli soutěže začínají 8.2.2014.

              První polovinu svého KP II.třídy mají ukončenou i ženy. Jsou poslední a ze 14 utkání se jim podařilo zvítězit jen 1x s Polankou n.O. a 2x s Orlovou. V soutěži budou pokračovat až 1.3.2014.

              Naše muže ještě čekají utkání se dvěmi soupeři a končí první polovinu KP I.třídy 7.12.2013. Do dneška mají odehráno 14 utkání, z tohoto počtu 6x zvítězili (2x s N.Jičínem, 1x s OU Ostrava, 1x s Karvinou a 2x s Frýdlantem p.O.) Jsou na 6. místě a pokud umístění udrží, bude považováno za mírný úspěch, neboť soupeří s ambiciozními družstvy z Opavy a Ostravy, kteří nepokrytě vyjadřují touchu postoupit do II. ligy.

            mic-do-stranek-1.jpg

        

 

 

img_3608.jpg 

Mládež

       už má za sebou svá první mistrovská utkání a svá první vítězství. Tím jsou myšlena družstva mladších žáků a žaček. Budoucím volejbalistům a volejbalistkám přejeme, aby se stali správnými sportovci a lidmi. Jsou pod "patronátem" zkušených trenérů, kteří jsou zárukou zdárného vývoje a dobré atmosféry takže by se to mělo podařit. Trenéři už při prvních mistrácích projevili motivační schopnosti a slíbili a splnili nákup nanuků za vyhraný zápas.

(foto ve fotoalbu "Z mistrovských utkání)

Ještě je možné přihlísit se do obou kolektivů a pro zájemce tréninkové dny a hodiny:

 

Mladší žáci (5., 6. a 7. třída)

ZŠ Alšova

pondělí  od 16:00 hod.a středa od 16:30 hod.

 

Mladší žačky (5. a 6. třída)

ZŠ 17.listopadu

pondělí a středa od 15:30 hod.

mic-do-stranek-1.jpg

Výzva platí.

       Podařilo se, obsah rubriky Aktuality 5 byl obnoven, ale snaha o změnu správcovství našich stránek trvá. Hlaste se, novému správci poskytneme vše potřebné, včetně archivu fotografií . Měl by být mladší, fundovanější, smělejší. To vše proto, že považujeme "život" našich volejbalových stránek za potřebný. Zvláště v této době, kdy reprezentace mužů se na ME nevyznamenala  (pokolikáte už ? ) a tím jeho propagaci zastíní jiné, úspěšnější sporty, kdy pokračování podpory ze strany města Kopřivnice je pro příští období na vážkách a hrozí zánik kopřivnického volejbalu. Situace v klubu také nepřináší důvody k radostnému zpěvu, mnozí již odmítli hrát, někteří odešli studovat , radost přináší jen velký zájem malých děvčátek, začínajících hrát u trenérů Miloše Grabovského s Vaška Sochy.

     Tak ať je příště veseleji. 

Bř.Habarta, 4.10.13

 
 

Poslední fotografie

Archiv

Kalendář
<< duben / 2019 >>